Arši dvikova Vilniuje ir lengva čempionų pergalė Utenoje

43296383_1886919204696675_3401742449234673664_nŠeštadienį vyko dvejos Lietuvos rankinio lygos rungtynės. Sostinėje HC “Vilnius” metė iššūkį Kauno “Granitui-Kariui”, o Utenoje įvarčių šou surengė čempiono titulą ginantis Klaipėdos “Dragūnas”.

Kova iki paskutinių minučių

Kauno “Granitui-Kariui” sostinėje teko paplušėti, kad į namus grįžtų su dviem taškais.

Kova nuo pat pirmųjų akimirkų pasižymėjo aršumu, gera gynyba ir mažu įvarčiu skaičiumi.

Iki septintos minutės rezultatas buvo lygus – 3:3, tačiau tada Kauno komanda spurtavo 4:0. Vis dėlto vilniečiai susikaupė ir nebeleido “Granitui-Kariui” didinti 3 įvarčių persvaros ir pirmasis kėlinys baigėsi 10:7.

Antrajame kėlinyje HC “Vilnius” neleido kauniečiams atitolti labiau nei 3-5 įvarčiais. 39 minutę namų komanda parodė neišblėsusį nusiteikimą laimėti ir sužaidė atkarpą 3:0, kurią po 2 “Granito-Kario” įvarčių sekė dar viena rezultatyvi vilniečių atkarpa 3:0.

53-iąją minutę rezultatas jau buvo lygus – 17:17. Tačiau paskutinėmis minutėmis Kauno komanda pademonstravo drausmingą žaidimą ir šiaip taip išplėšė pergalę rezultatu 20:18 (10:7).

„Mano manymu, kai kurie žaidėjai negalėjo susitvarkyti su starto jauduliu. Antrame kėlinyje žaidimas pagerėjo, bet lemiamu momentu vaikiškos klaidos sutrukdė laimėti taškų”, – pripažino HC „Vilnius“ treneris Petras Raupėnas.

„Rezultatas pats pasako, kad šios varžybos buvo įtemptos, dėl to kad klydo ir viena, ir kita komanda. Savo komanda esu nepatenkintas todėl, kad nebuvo vykdomos trenerio užduotys. Taip pat puolime daug neįmetėme, nežaidėme komandinio žaidimo”, – teigė Kauno „Granitas-Karys“ treneris Valdemaras Novickis.

HC “Vilnius”: Vaidas Drevinskas – 7, Domantas Pukas – 4, Arminas Milaknis – 3, Martynas Lapinskas, Lukas Ragelis, Evaldas Veida, Domantas Raudonius – po 1.

“Granitas-Karys”: Modestas Štarolis – 6, Tadas Bučinskas – 4 (1 iš 7 m), Karolis Grigas – 4, Karolis Dambrauskas – 3, Paulius Šarkauskas, Paulius Zėringis, Lukas Feoktistovas – po 1.

“Utenos” ir “Dragūno” kovoje intrigos nebuvo

43240786_1886865631368699_1141043583571197952_nVisiškai kitokį žaidimą stebėjo rankinio sirgaliai Utenoje. Čia vietos HC “Utena” priėmė Klaipėdos “Dragūną”, kuris tiesiog nušlavė namų komandą rezultatu 42:19 (20:12).
Utenos komanda su “Dragūnu” panašų žaidimo tempą išlaikė tik iki 4 minutės. Po to klaipėdiečiai palengva krovėsi persvarą ir į vieną uteniškių taiklų metimą atsakydavo dviem įvarčiais į aikštelės šeimininkų vartus. Klaipėdiečiai užbaigė pirmąjį kėlinį rezultatu 20:12.
Antrasis kėlinys uostamiesčio komandai sekėsi dar lengviau. “Dragūnas” nuolat atakavo greitais įvarčiais ir kėlinį pradėjo atkarpa 4:0, netrukus tokią atkarpą dar pakartojo.

Vėliau rungtynės tęsėsi “du įvarčiai už vieną” tempu, kurį klaipėdiečiai papildė dar viena įvarčių serija – 5:0.  Ir, nors rungtynių pabaigoje abi komandos žaidė apylygiai, tačiau tai “Utenos” jau nebeišgelbėjo ir kova baigėsi rezultatu 42:19.

“Labai gerai, kad laimėjome. Tačiau neįvykdėme savo užduoties, kuri buvo nepraleisti 18 įvarčių. Pritrūko vieno įvarčio, bet puolime, manau, buvo viskas gerai. Padarėme daug greitų atakų. Pagrindinis tikslas buvo sukurti kuo daugiau greitų atakų, kas yra mūsų arkliukas, bei laimėti rungtynes. Apskritai lygoje tikimės daug sunkių rungtynių, nes šiemet sustiprėjusi ir “Šviesos” komanda, ir HC “Vilnius”, todėl laukia daug sunkių kovų“, – teigė “Dragūno” žaidėjas Karolis Bliuvas.

“Rezultatas neatspindi mūsų pasiruošimo. Perdavinėjome kamuolį vieni kitiems, nes kiekvienas žaidėjas norėjo įmesti kuo daugiau įvarčių. Praleidome daug įvarčių, tad nereikia nuvertinti priešininko. Žaidėme prieš praėjusio sezono pirmos vietos laimėtojus. Tiesiog padarėme per daug klaidų. Šiuo metu mes dar nepajėgūs žaisti prieš tokią komandą. Aišku, tikimės kuo daugiau pergalių. Šiemet iš tikrųjų pamatėme, kad yra kelios komandos, prieš kurias galėtume sužaisti solidžiai. Aišku, esame jauna komanda, todėl į aikštelę einame tuo pačiu žaisti ir mokytis”, – sakė Utenos komandos žaidėjas Justinas Nikitinas.

Klaipėdos “Dragūnas”: Karolis Bliuvas – 8 (2 iš 7 m), Laurynas Simonavičius ir Arvydas Bučius – po 7, Gabrielius Virbauskas – 6, Alain Romeo Eyebe – 4, Lukas Juškėnas ir Modestas Vaitiekūnas – po 3, Lukas Simėnas ir Mykolas Lapiniauskas – po 2.

HC “Utena”: Rokas Palskys – 7 (1 iš 7 m), Eimantas Sinkevičius – 5, Justinas Nikitinas ir Marius Deveikis – po 2, Ernestas Nikitinas, Andrius Katinas ir Martynas Paukštė – po 1.

Kitos Lietuvos rankinio lygos  rungtynės vyks šeštadienį, spalio 13 d. Namų aikštelėje Panevėžio “Grifas” 13 val. priims “Uteną”, o 14 val. Klaipėdoje susigrums “Dragūnas” ir Šiaulių “SM-Dubysa”.