Atkrintamųjų starte – skirtingos favoritų pergalės

„Vivus.lt“ rankinio lygos atkrintamųjų starte staigmenų išvengta ir pergales šventė visi favoritai. Atkakliausia kova vyko Vilniuje, kur sostinės derbį rezultatu 27:25 laimėjo VHC „Šviesa“, Klaipėdos „Dragūnas“ net 53:18 sutriuškino Varėnos „Ūlą“, o Kauno „Granitas – Karys“ 37:17 pranoko Šiaulių SM „Dubysą Guberniją“.

dragūas ulaKlaipėdos „Dragūnas“, kuris reguliarųjį sezoną baigė pirmoje turnyrinės lentelės vietoje pasipriešinimo iš varėniškių nesulaukė. Jau pirmajame kėlinyje „Dragūnas“ atitrūko ir į pertrauką išėjo pirmaudamas net 26:7. Antroji rungtynių dalis tebuvo formalumas, kurį sutvarkę klaipėdiečiai serijoje iki 2 pergalių išsiveržė 1:0. Rungtynes jie laimėjo 53:18, o antrasis mačas Varėnoje vyks balandžio 14 dieną.

Žilvinas Vaišnoras (“Ūla”): “Mūsų beveik pusės komandos nebuvo dėl traumų, taip pat jautėsi treniruočių trūkumas, dar esame pavargę po čempionato. Tikėjomės pralošti kuo mažiau, o kaip išėjo, matome švieslentėje. Tikiuosi, kad atsakomosiose rungtynėse namuose bus komandoje daugiau vyrų, galėsime daugiau keistis, greičiau išbėgti, geriau apsiginti. Šiandien trūko susižaidimo – perdavimai buvo šiaip sau, gynybos beveik nebuvo.”

Laurynas Palevičius (“Dragūnas”): “Šiek tiek gaila, kad taip lengvai nugalėjome, nes tikėjomės šiek tiek rimtesnės kovos. Vis dėlto atkrintamosiose žaidžiame su tokiu varžovu, koks teko. Rezultatas geras, tik po pirmų penkiolikos minučių, kai ženkliau atsiplėšėme, labiau atsipalaidavome ir dėl to buvo klaidų. Galbūt trūko ir nusiteikimo. Varėna visuomet buvo namų komanda, nesvarbu, kokios sudėties žaistų, todėl važiuodami į Varėną tikėsimės didesnės kovos.”

Klaipėdos „Dragūnas“: Laurynas Palevičius 12, Lukas Juškėnas, Arvydas Bučius, Romeo Eyebe po 7, Šarūnas Ugianskis, Benas Butkus, Lukas Vanagas po 5.

Varėnos „Ūla“ : Žilvinas Vaišnoras 5, Lukas Sužiedėlis ir Rolandas Bliznevič po 4, Taurintas Markiavičius 3.

sviesa vilniusDaugiausiai intrigos sulaukta Vilniaus derbyje, kuriame santykiu aiškinosi seni pažįstami – VHC „Šviesa“ bei HC „Vilnius“. Čia kova virė nuo pirmos iki paskutinės rungtynių minutės.        Nors po pirmojo kėlinio atrodė, jog „Šviesa“ pabėgs, kadangi pirmavo 15:11, tačiau antrajame kėlinyje HC „Vilniui“ pavyko išlyginti rezultatą ir nugalėtojas sprendėsi paskutinėmis rungtynių minutėmis. Vis tik, paskutinę atkarpą drausmingiau sužaidė trečią vietą reguliariajame sezone iškovojusi „Šviesa“, kuri ir šventė pergalę 27:25.

VHC „Šviesa“: Valdas Drabavičius 10, Karolis Antanavičius 6, Tomas Bernatavičius 5, Ignas Jonuška 2.

HC „Vilnius“: Lukas Ragelis, Karolis Antonovičius, Šarūnas Sakalauskas, Domantas Raudonius po 4, Petras Raupėnas ir Martynas Lapinskas po 3.

granitas siauliai 1Intriga nekvepėjo ir Kaune, kur „Granitas – Karys“ be didesnio vargo nukovė neblogai reguliariajame sezone atrodžiusią Šiaulių SM „Dubysą – Guberniją“. Mindaugo Urbono vedama Kauno ekipa jau pirmojo kėlinio metu susikūrė saugų pranašumą – 18:9 ir į pertrauką ilsėtis išėjo pakilios nuotaikos. Sugrįžti į rungtynes šiauliečiai nebuvo pajėgūs ir antrajame kėlinyje, kuriame ir toliau taisykles diktavo Valdemaro Novickio auklėtiniai, kurie susitikimą užbaigė triuškinama pergale 37:17.

„Granitas – Karys“: Mindaugas Urbonas 10, Paulius Šarkauskas 8, Karolis Grigas 5, Modestas Štarolis 4, Vaidas Drevinskas 3.

Šiaulių SM „Dubysa – Gubernija“: Aivaras Budrys 5, Donatas Stripeika 3, Paulius Morkūnas, Tomas Baliutavičius, Egidijus Dambrauskas po 2.

Sekmadienį įvyks dar vienos ketvirtfinalio pirmosios serijos rungtynės. Bene daugiausiai intrigos žadanti „Varsos – Stronglaso“ ir „KTU“ ekipų pora stos į kovą Alytuje. Tiesioginę susitikimo transliaciją galima bus stebėti ir internetu.