Čempionato lyderiai tolsta

Trečiadienį Lietuvos rankinio čempionate vyko dvejos rungtynės. Vilniuje VHC “Šviesa” išplėšė pergalę iš Kauno “Granito-Kario”. Rungtynės sostinėje baigėsi rezultatu 30:26 (12:13). O Garliavoje “Kauno Ąžuolo-KTU” rankininkai patyrė pralaimėjimą Klaipėdos “Dragūno” rankininkams – 24:36 (13:17).

Trileryje Vilniuje nugalėjo “Šviesa”VHC-GRA

Anksčiau VHC “Šviesa” susitikimą su “Granitu-Kariu” baigė lygiosiomis, tad abi komandos norėjo įrodyti savo pranašumą. Todėl rungtynės prasidėjo lygiaverte kova ir kauniečiai didžiąją kėlinio dalį pirmavo (2:3, 5:7, 8:11).

Kėlinio antroje pusėje aikštelės šeimininkai bandė mažinti svečių persvarą, tačiau nespėjo. Į pertrauką komandos išėjo minimalia persvara pirmaujant Kauno “Granito-Kario” rankininkams – 12:13.

Antrasis kėlinys nė vienai komandai lengvesnis nebuvo ir didžiąją jo dalį rezultatas buvo lygus arba su minimalia “granitiečių” persvara (14:15, 17:17, 20:21).

Pirmą kartą rezultatą į savo pusę vilniečiai persvėrė tik likus vos 10-čiai minučių (23:22). Rungtynių laikui sparčiai tirpstant aikštelės šeimininkai sužaidė sėkmingiau ir užbaigė rungtynes rezultatu 30:26.

“Buvo sunku, įtempta kova. Priešininkus pavyko palaužti tik antrojo kėlinio pabaigoje. Tad “Granito” žaidėjams tik geriausi žodžiai. Ruošiamės ir džiaugiamės, kad pavyko laimėti. Dauguma žaidėjų žaidė visas 60 minučių ir tik pagarba jiems. O dabar kibsime į darbus toliau”, – savo ir priešininkų komandai pagyrų negailėjo VHC “Šviesa” rankininkas Karolis Bliuvas.

“Turėjome noro ir nusiteikimo, tačiau padarėme per daug klaidų. Ypač antrojo kėlinio pabaigoje. Pavargome, pradėjome daryti klaidas, kuriomis “Šviesa” pasinaudojo ir realizavo įvarčius”, –  neslėpė Kauno “Granito-Kario” žaidėjas Karolis Dambrauskas.

VHC “Šviesa”: Šarūnas Ugianskis – 8, Tadas Rasakevičius – 6, Laurynas Palevičius ir Karolis Bliuvas – po 4, Karolis Antanavičius ir Valdas Drabavičius – po 3, Taurintas Markiavičius ir Artūras Švilpa – po 1.

Kauno “Granitas-Karys”: Modestas Štarolis ir Tadas Bučinskas – po 6, Karolis Grigas – 5, Karolis Dambrauskas, Paulius Šarkauskas ir Dovydas Kuodys –  po 3.

Garliavoje – “Dragūno” revanšasKTU-DRA2

“Dragūnas” kol kas vienintelį sezono pralaimėjimą pirmame rate patyrė būtent prieš “Kauno Ąžuolo-KTU” rankininkus, tad šiame susitikime “Dragūnas” siekė revanšo.

Rungtynių pradžioje žaidimas buvo banguotas ir iki antros kėlinio pusės lyderis nepaaiškėjo (2:3, 8:6, 11:12). Kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidė “Dragūnas” ir į pertrauką komandos išėjo švieslentei rodant rezultatą  13:17 klaipėdiečių naudai.

Po pertraukos klaipėdiečiai spurtavo ir susikrovė saugesnę persvarą prieš aikštelės šeimininkus (14:21). Šią persvarą “Dragūno” rankininkai išlaikė iki kėlinio paskutiniųjų minučių (16:23, 23:29). Kėlinio pabaigoje Klaipėdos rankininkai spurtavo dar kartą ir užbaigė rungtynes užtikrinta pergale – 24:36.

“Rungtynes vertinu dviprasmiškai. Pradžia buvo nebloga, tačiau kelios klaidos sudrumstė vandenį ir pakeitė mūsų žaidimo stilių. O antrame kėlinyje “Dragūnas” parodė savo čempionišką charakterį ir pralaimėję buvome jau nuo kėlinio vidurio”, – atviras buvo ”Kauno Ąžuolo-KTU” treneris Darius Talačka.

“Žaidimu nesame patenkinti. Turime visokių rūpesčių komandoje, keli žaidėjai negali žaisti, tačiau tai neatleidžia nuo atsakomybės tų, kurie žaidžia aikštelėje. Praradę esame savo veidą ir pasitikėjimą. Dėl to įsiveliame į klampų ir mums nebūdingą žaidimą. Pergalė gerai, tačiau žaidimu nesu patenkintas”, – komandai kritiškas buvo Klaipėdos “Dragūno” treneris Artūras Juškėnas.

RK “Kauno Ąžuolas-KTU”: Arminas Stankūnas – 7, Karolis Jankauskas – 6, Vilius Juozaitis – 5, Mantas Sturonas – 4, Lukas Sutkus ir Aurimas Balčiūnas – po 1.

Klaipėdos “Dragūnas”: Gytis Šmantauskas – 9, Deividas Virbauskas ir Benas Butkus – po 6, Gabrielius Virbauskas – 4, Mykolas Lapiniauskas, Gintaras Cibulskis ir Lukas Vanagas – po 3, Laurynas Simonavičius – 2.

Lyderiai atitolo

Po trečiadienio rungtynių lyderiaujančios “Šviesos” ir “Dragūno” ekipos dar labiau atitolo nuo kitų varžovų.

Turnyro lentelėje pirmąją vietą užimanti “Šviesa”, sužaidusi 14 rungtynių, turi 25 taškus. Antroje vietoje esantis “Dragūnas” po 13 rungtynių turi 24 taškus.

Trečioje vietoje esanti Alytaus “Varsos-Stronglaso” komanda yra iškovojusi 16 taškų, ketvirtoje vietoje įkandin žygiuojantis Kauno “Granitas-Karys” turi 16 taškų.

Nedaug atsilieka ir “Kauno Ąžuolas-KTU”, surinkęs 14 taškų bei “Vilnius” (12 taškų)

Toliau rikiuojasi Panevėžio “KKSC-RSSG-Grifas” (5 taškai), Šiaulių “SC Dubysa” (5 taškai) ir “Utena” (0 taškų).

Artimiausios Lietuvos rankinio lygos rungtynės vyks šį šeštadienį. HC “Utena” priims “Vilnių”, o Šiaulių “SC Dubysa” susitiks su Panevėžio “KKSC-RSSG-Grifu”.