“Dragūnas” ir “Varsa – Stronglasas” vargo išvykose, bet pergales iškovojo

Šeštadienį sužaistos dar dvi trečiojo „Vivus.lt“ rankinio lygos turo rungtynės, kuriose favoritai įrodė savo pranašumą. Klaipėdos „Dragūnas“ vyko žaisti į Uteną su šio miesto ekipa, o Varėnoje įvyko Dzūkijos derbis tarp „Ūlos“ ir „Varsos – Stronglaso“.

Šalies čempionas Klaipėdos „Dragūnas“ į Uteną atvyko gal kiek per anksti patikėjęs lengva pergale. Praėjusį sezoną Utenos rankininkai liko paskutinėje turnyrinės lentelės vietoje, o ir šiemet pergalių kol kas neiškovojo, todėl rungtynių neabejotinu favoritu buvo „Dragūnas“. Vis tik pirmojo kėlinio metu aikštėje vyko dviejų lygiaverčių varžovų kova, o uteniškiai nuo tituluotų varžovų neatsiliko nė per žingsnį. Po pirmojo kėlinio švieslentėje lygybė 15:15.

utena dragunas

Vis tik antroje rungtynių pusėje Klaipėdos klubas atrado savąjį žaidimą ir tuomet vaizdas aikštėje kardinaliai pasikeitė.  Greitai žaidę uostamiesčio rankininkai per antrąją rungtynių pusę pelnė net 22 įvarčius ir susitikimą laimėjo rezultatu 37:27. Nors susitikimą „Utena“ ir pralaimėjo, tačiau šios rungtynes gali tapti signalu, jog patrankų mėsa ši jauna komanda nesiruošia būti.

HC „Utena“: Eimantas Sinkevičius 9, Arūnas Urbonas 8, Giedrius Kvyklys 4, Kasparas Ubeika 3, Ernestas Nikitinas 2, Marius Daveikis 1.

Klaipėdos „Dragūnas“: Lukas Simėnas, Lukas Juškėnas ir Modestas Vaitiekūnas po 5, Žanas Virbauskas ir Laurynas Palevičius po 4, Ernestas Ignatenko,  Benas Butukus ir Karolis Bliuvas, Arvydas Bučius ir Laurynas Simonavičius po 2, Šarūnas Ugianskis 1.

Rungtynėse Varėnoje viskas vyko jau pagal kur kas nuspėjamesnį scenarijų. Jau pirmoje rungtynių pusėje Alytaus klubas sugebėjo atitrūkti nuo principinių varžovų iš Varėnos. Nors varėniškiai turi namų komandos statusą, tačiau savos sienos šiandien jų negelbėjo. Po 30 sužaistų minučių „Varsos – Stronglaso“ persvara buvo 7 įvarčiai (19:12).

ula varsaPanašų žaidimo braižą šalies vicečempionai išlaikė ir antrajame kėlinyje. Drausmingai sužaidusi „Varsos – Stroglaso“ ekipa įsirašė jau trečiąją pergalę iš eilės naujajame sezone. Dzūkijos derbyje Alytaus ekipa pergalę šventė rezultatu 36:25.

Varėnos “ŪLA” trenerė Gintarė Krapukaitienė: “Rungtynių pradžioje žaidėme įvartis į įvartį, gynyba ir puolimas buvo gerai išdėlioti. Deja, koją pakišo skuboti sprendimai, kamuolio praradimai. Alytaus komanda ir toliau rinkosi savuosius įvarčius, o mes per 5 minutes sugebėdavom išspaust bent vieną. Stengsimės taisyt šias klaidas, labiausiai stengsimės dirbt ties jaunimu, kad nebūtų jaudulio išleidžiant į aikštelę.”

Alytaus “Varsa-Stronglasas” treneris Egidijus Petkevičius: “Rungtynes laimėjom, sakykim pasisekė, bet iš jaunimo norėjosi truputį daugiau drąsos, daugiau veiksmo. Na, bet mes ruošiamės ateičiai ir manau viskas vyksta pagal planą.”

Varėnos „Ūla“: Deivas Eidukonis 10, Šarūnas Krisiulevičius 4, Donatas Leknickas 3 , Gediminas Barysas, Kęstutis Ikasala ir Gražvydas Sereičikas po 2, Rimantas Palevičius ir Taurintas Markinavičius po 1.

Alytaus „Varsa – Stronglasas“: Žygimantas Micevičius 7, Remigijus Čepulis 6, Irmantas Asakavičius, Nedas Buronko ir Gintautas Adamkevičius po 4, Povilas Palionis ir Dovydas Čepulis po 3, Aurelijus Sabonis 2, Tomas Straigys, Arnas Lubauskas,  Tautvydas Petrušauskas po 1.