“Granitą – Karį” įveikęs “Dragūnas” pakilo į pirmąją turnyrinės lentelės vietą

Trečiadienį „Vivus.lt“ rankinio lygoje buvo žaidžiamos trejos rungtynės, o centrinis mūšis vyko Kaune, kur šeimininkai „Granitas – Karys“ priėmė Klaipėdos „Dragūną“.

„Dragūnas“ žengė žingsnį link pirmosios vietos reguliariajame sezone

dragunas granitasKauno „Granitas – Karys“ sporto halėje priėmė šį sezoną kartą lygos rungtynėse jau įveiktą Klaipėdos „Dragūno“ ekipą. Pirmasis tarpusavio mačas Klaipėdoje buvo baigiąsis kauniečių pergale 40:35.

Šiose rungtynėse vis dar be Luko Juškėno, Luko Simėno ir Gintaro Cibulskio žaidusi „Dragūno“ ekipa pergalę pasiekė identiška persvara (32:27) ir tai leido pakilti į pirmąją turnyrinės lentelės vietą. Joje „Dragūnas“ garantuotai išliks jeigu paskutiniosiose rungtynėse su „Varsa – Stronglasu“ iškovos bent tašką.

Pirmoje rungtynių pusėje geriau atrodę kauniečiai iki pertraukos buvo susikūrę netgi 3 įvarčių persvarą (16:13), tačiau antrajame kėlinyje Klaipėdos puolimo niekaip nesustabdę „Granito – Kario“ rankininkai persvarą iššvaistė ir greitai atsidūrė besivejančiųjų vaidmenyje. Likus iki mačo pabaigos žaisti 10 minučių „Dragūnas“ jau pirmavo 26:22, o per likusį laiką dar padidino persvarą ir pergalę šventė rezultatu 32:27.

Valdemaras Novickis („Granito – Kario“ vyr. Treneris): Pritrūko nusiteikimo. Galbūt pasijautė ir nuovargis, kadangi žaidėme dvi Baltijos lygos rungtynes ir vyrai nespėjo atsistatyti pilnai. Dabar reikia išanalizuot šios dienos rungtynes, padarytas klaidas ir tuomet jau planuot tolimesnę eigą.“

Artūras Juškėnas (Klaipėdos „Dragūno“ vyr. Treneris): „Žaidėme prastai. Pastaruoju metu nepavyksta aikštėje padaryti to, ką esame susitarę, todėl ta pergalė grynai žaidėjų. Malonu tik tiek, kad laimėjom, tačiau ne kaip tai padarėm. Esame sunkioje padėtyje, galbūt šios rungtynės padės mums įstoti į vėžes.“

„Granitas – Karys“: Mindaugas Urbonas 12, Tadas Bučinskas 4, Mantas Reinys ir Karolis Grigas po 3, Mindaugas Barzdenis 2.

„Dragūnas“: Lukas Vanagas 8, Laurynas Palevičius 6, Romeo Eyebe ir Žanas Gabrielius Virbauskas po 5, Modestas Vaitiekūnas ir Benas Butkus po 2.

„Šviesa“, įveikusi „KTU“ rankininkus, praktiškai užsitikrino trečiąją vietą

Svarbios rungtynės vyko Vilniuje, kur dėl trečiosios vietos kovojanti „Šviesa“ antrą kartą šiame sezoną įveikė lygos debiutantus iš Kauno – „KTU“ klubą rezultatu 32:26.

šviesa ktuVilniečiai praktiškai nuo pat susitikimo pradžios pradėjo tolti nuo „KTU“ ekipos ir kurtis apčiuopiamą persvarą. Įpusėjus pirmajam kėliniui „Šviesa“ pirmavo 8:5, o per likusį laiką surengė įspūdingą spurtą ir prieš pertrauką pirmavo net 10 įvarčių skirtumu (17:7).

Antrajame kėlinyje kauniečiai dar mėgino grįžti į rungtynes, tačiau „Šviesa“ jau buvo paleista per toli. Viskas, ką buvo pavykę padaryti „KTU“ tai likus trims minutėms iki rungtynių pabaigos priartėti iki 4 įvarčių (29:25), tačiau pergalės Vilniaus klubas iš rankų nepaleido ir šventė pergalę (32:26). Šie iškovoti du taškai paliko tik teorines galimybes „Šviesai“ reguliarųjį sezoną užbaigti ne trečioje turnyrinės lentelės vietoje.

Ridas Podziavičius („KTU“ vartininkas): „Tikėjomės „įkąsti“ „Šviesai“, tačiau, manau, varžovų patirtis padarė savo – vis tik esam lygos debiutantai. Mums pritrūko susižaidimo, galbūt atsiliepė ir nuovargis. Daug problemų šiandien mums pridarė „Šviesos“ tolimi metimai – nesugebėjome nuo jų apsiginti. Džiugu, jog nepasidavėm anksčiau laiko ir kovėmės iki galo.“

Justinas Biekša („Šviesos“ vartininkas): „Pirmajame kėlinyje savo uždavinius įvykdėme, vėliau persvarą išbarstėme ir prisidarėme problemų. Daug neapgalvotų sprendimų, blogų metimų ir klaidų gynyboje. Varžovų vartininkas puikiai “sustovėjo”, atrėmė gražių metimų jis taip pat leido „KTU“ sugrįžti į rungtynes.“

„Šviesa“: Tomas Bernatavičius 8, Karolis Antanavičius 6, Valdas Drabavičius 5, Artūras Švilpa 4.

„KTU“: Deivydas Jovaišas ir Vilius Juozaitis po 7, Arminas Stankūnas 4, Edvinas Balčiūnas, Linas Repečka, Algirdas Lazauskas po 2.

Svarbi HC „Vilniaus“ pergalė

Dėl 6-osios vietos su Šiaulių SM „Dubysa – Gubernija“ besikaunanti HC „Vilniaus“ ekipa iškovojo svarbią pergalę. Jie savo žiūrovų akivaizdoje 35:18 įveikė lygos autsaiderius HC „Uteną“.

Nerezultatyviai vykusiame pirmajame kėlinyje vilniečiai ramaus gyvenimo užsitikrinti dar nepajėgė. Iki pertraukos „Utenos“ komanda intrigą vis tik išlaikyti pajėgė ir po 30 minučių tarp ekipų buvo 6 įvarčių skirtumas (13:7). Vis tik antrąjį kėlinį vilniečiai pradėjo spurtu 12:1 ir taip sudėjo visus taškus ant i dar prieš rungtynių pabaigą. Likęs laikas tebuvo formalumas o HC „Vilnius“ pasiekė įtikinamą pergalę 35:18.

Jeigu paskutiniame ture HC „Vilnius“ įveiks Varėnos „Ūlą“ finišuose 6-oje vietoje, nepaisant to kaip savo rungtynes sužais Šiaulių SM „Dubysa – Gubernija“. Po šio pralaimėjimo HC „Utena“ prarado net teorinius šansus pakilti iš paskutiniosios vietos.

HC „Vilnius“: Šarūnas Sakalauskas 10, Lukas Ragelis ir Martynas Lapinskas po 5, Mindaugas Stravinskas ir Domantas Raudonius po 4, Karolis Antonovičius 3.

HC „Utena“: Karolis Ubeika 6, Justas Daujotis 3, Eimantas Sinkevičius, Domantas Juodis, Kasparas Ubeika, Evaldas Morkvėnas po 2.