“Granitas – Karys” pirmąjį ratą užbaigė be pralaimėjimų. Valdemaras Novickis: “Klaipėdos “Dragūnas” įvardijamas kaip daugkartinis čempionas, bet Lietuvos čempionais 17 kartų tapome mes”

Šeštadienį „Vivus.lt“ rankinio lygoje įvyko trys paskutiniojo pirmojo rato turo rungtynės. Kaune susitiko dvi šio miesto ekipos – „Granitas – Karys“ bei „KTU“, Vilniuje „Šviesa“ priėmė HC „Uteną“, o kita sostinės ekipa HC „Vilnius“ vyko žaisti į Varėną prieš „Ūlą“.

Kaune įvyko pirmasis „Granito – Kario“ ir „KTU“ derbis. Kaip ir buvo galima tikėtis aikštėje netrūko kietos kovos su daug pašalinimų bei įspėjimų abiejų komandų žaidėjams bei treneriams. Labiau patyrę „Granito – Kario“ rankininkai atitrūko nuo „KTU“ pirmojo kėlinio viduryje ir prieš ilgąją pertrauką pirmavo 21:16.

Evaldo Šemioto nuotrauka

Po pertraukos šeimininkai dar labiau padidino savo pranašumą ir ilgą laiką ekipas skyrė jau dviženklis skirtumas. „KTU“, kuriuos į priekį vedė Vilius Juozaitis, sėkmingiau užbaigė susitikimą, tačiau intrigos rungtynių pabaigoje jiems sukurti jau nepavyko. „Granitas – Karys“ pirmąjį ratą užbaigė nė karto nesuklupęs „Vivus.lt“ rankinio lygoje ir šį susitikimą laimėjo 38:31.

Darius Talačka („KTU“): „Mes savo tikslus nors ir nepilnai, tačiau šiandien įgyvendinome. Jeigu lygintumėm kaip žaidėme tarkim su „Dragūnu“ ir šiandien – rezultatas akivaizdus. Tikėjomės užbaigti pirmąjį ratą geriau, keletas rungtynių pralaimėta vos kelių įvarčių skirtumu. Kitame rate mūsų tikslas dar bent 8 taškai.

Valdemaras Novickis („Granitas – Karys“): „Pirma vieta ir savo 14 taškų esame patenkinti – nepralaimėjome nė karto. Tiesa, tos informacijos, kai „Dragūnas“ laimi visada būna daugiau. Jie įvardijami kaip eiliniai, daugkartiniai čempionai, o vis tik mes esam čempionai 17 kartų! Šias rungtynes laimėjome – „KTU“ bėga, tačiau tai jie gali daryti iki tam tikro laiko. Jeigu mes laiku pasitinkame – visas jų bėgimas baigiasi.“

„Granitas – Karys“: Mindaugas Urbonas 11, Modestas Štarolis 7, Vaidas Drevinskas 6, Tadas Bučinskas 4, Lukas Feoktistovas 3.

„KTU“: Vilius Juozaitis 11, Ignas Grigas 6, Arminas Stankūnas 5, Karolis Jankauskas 4.

ula vilniusVarėnoje vykusiose rungtynėse tarp šeimininkų „Ūlos“ ir HC „Vilniaus“ intrigos neužfiksuota. Drausmingai žaidę HC „Vilniaus“ rankininkai užtikrintai atrodė jau nuo pirmojo kėlinio, kurį laimėjo rezultatu 20:12 ir varžovams apie pergalę pagalvoti neleido.

Antrajame kėlinyje vilniečiai savo pranašumą sugebėjo dar labiau padidinti. Iki šių rungtynių tris pergales savo sąskaitoje turėję HC „Vilniaus“ rankininkai nugalėjo rezultatu 33:22 ir su keturiomis pergalėmis įsitvirtino 5 turnyrinės lentelės vietoje.

G.Krapukaitienė („Ūla“) “Pirmasis kėlinys sekėsi gan gerai, galima sakyt ėjom gana tolygiai. Žinoma vėliau pasipylė ir klaidų – kai kur buvo padarytos tikrai didelės klaidos, kas ir sutrukdė pasivyti priešininkus pirmame kėlinyje. Antras kėlinys labiau nepasisekęs, per daug skubėjom, daug prarastų kamuolių. Labai trūko kai kurių žaidėjų šiose rungtynėse, bet ką galėjom tą padarėm”

K. Lapinskas (HC „Vilnius“) “Žaidėme jau šventinėmis nuotaikom. Varėnos jaunimas labai geras ir stiprus, bus pergalės ateityje, bet dabar kol kas jiems trūksta vyresnių žaidėjų, kad sustiprintų komandą. Mūsų komandai dar reiktų padirbėti, klaidų daug, nesusikaupimas. Nors jeigu laimėjom, tai viskas gerai”

„Ūla“: Deivas Eidukonis 6, Mykolas Baliūnas ir Justas Lynikas po 3, Donatas Leknickas ir  Simonas Nadzeika po 2.

HC „Vilnius“:  Šarūnas Sakalauskas 9, Karolis Antonovičius 6, Lukas Ragelis 5, Domontas Raudonis ir Domantas Pukas po 4.

VilnieciaiKita Vilniaus komanda – VHC „Šviesa“ didelių problemų namuose taipogi neturėjo. Vilniečiai savo žiūrovų akivaizdoje nepaliko vilčių vieniems iš lygos autsaiderių – „Utenos“ rankininkams.

Pirmajame kėlinyje uteniškiai dar kurį laiką priešinosi „Šviesai“, tačiau Valdo Drabavičiaus vedami Vilniaus rankininkai atitrūko ir susikūrė solidų pranašumą. Pirmąjį kėlinį šeimininkai laimėjo 17:10.

Vaizdas po pertraukos per daug nepasikeitė. Žaibiškai puolusi „Šviesa“ dar labiau padidino savo persvarą ir įveikė „Uteną“ rezultatu 37:18. Tai buvo 6 „Šviesos“ pergalė, kuri vilniečiams leidžia įsitvirtinti trečioje turnyrinės lentelės vietoje.

„Šviesa“: Valdas Drabavičius 14, Tomas Bernatavičius 6, Karolis Antanavičius ir Artūras Švilpa po 5, Aleksandr Grišin 3.

Utena“:  Eimantas Sinkevičius 6, Karolis Ubeika ir Giedrius Kvyklys po 4, Ernestas Nikitinas 3.