„Granito-Kario“ revanšas „Dragūnui“ ir trileris Alytuje

Šeštadienį Lietuvos rankinio lygoje vyko ketverios rungtynės. Kovas pradėjo HC „Vilnius“, svečiuose įveikęs Panevėžio „Grifą“ rezultatu 39:25 (21:11), Dzūkijos sostinėje po įtemptos kovos pergalę prieš Alytaus „Varsą-Stronglasą“ pavyko išplėšti VHC „Šviesos“ rankininkams – 30:27 (14:15). Šiaulių „SC Dubysa“ svečiuose įveikė HC „Utenos“ rankininkus rezultatu 47:29 (20:12). O Kaune „Granitas-Karys“ atėmė pergalę iš Klaipėdos „Dragūno“ – 33:30 (14:17).

PAN-VIL„Grifas“ neatlaikė  „Vilniaus“ išbandymo

Vilniečiams rungtynės ėjosi kaip iš pypkės. Pirmąjį kėlinį svečiai pradėjo spurtuodami 5:0 ir 3:0 atkarpomis (5:0, 5:1, 8:2). Šią saugesnę 6 įvarčių persvarą jie pamažu didino (12:5, 15:7, 20:11). Pirmasis kėlinys baigėsi HC „Vilniaus“  rankininkams pirmaujant rezultatu 21:11.

Nors antrąjį kėlinį „Grifas“ pradėjo agresyviai ir neleido priešininkams atitolti (28:18, 30:22), tačiau laikui einant į pabaigą jiems pavyko realizuoti vos 3 įvarčius, o į savo vartus praleido 9.  Rungtynės baigėsi vilniečių pergale 39:25.

„Rungtynės prasidėjo mums nepalankiai. Neradome savo reikiamos sudėties aikštelėje, taip vilniečiai saugiai atitolo dviženkliu skirtumu ir likusį laiką galėjo žaisti be įtampos. O mes nesugebėjome sukurti intrigos. Nors pavieniuose epizoduose atrodėme neblogai, tačiau visumoje tokie nebuvome. Sveikiname priešininkus“, – po rungtynių teigė Panevėžio „Grifo“ treneris Mindaugas Vėta.

„Rungtynes vertinu gerai – laimėjome. Žaidėme greitai, jie šiek tiek atsiliko. Žaidėjų turėjome pakankamai, dažnai rotavome ir turime rezultatą“, – trumpai rungtynes apžvelgė HC „Vilnius“ žaidėjas Martynas Žala.

Panevėžio „SC-RSSG-Grifas“: Evaldas Vėta – 7, Matas Laurikėnas – 4, Petras Očikas – 3, Danielius Kairys, Mindaugas Barzdenis, Mindaugas Rutkauskas ir Titas Janušonis –  po 2, Amandas Šarkanas ir Edvinas Šakalys – po 1.

HC „Vilnius“:  Mindaugas Urbonas – 7, Vaidas Drevinskas – 6, Martynas Žala – 5, Lukas Markaitis – 4, Martynas Lapinskas, Airidas Petronis, Arminas Milaknis ir Ignas Kuprevičius – po 3, Šarūnas Mieliauskas – 2, Tautvydas Damašauskas, Robertas Skobas ir Domantas Raudonius – po 1.

UTE-DUBŠiauliečiai iš Utenos parsivežė pergalę

Nors turnyro lentelėje „Dubysa“ ir „Utena“ – kaimynės, tačiau šiauliečiai užtikrintai pradėjo žaidimą ir greitai susikrovė saugią persvarą (9:3) ir ją išlaikė viso pimojo kėlinio metu (16:8, 18:11). Pirmasis kėlinys baigėsi pirmaujant šiauliečiams 20:12.

Antrajame kėlinyje šiauliečiai tęsė savo žaidimą ir didino atotrūkį tarp komandų (26:15, 33:19, 43:25).  Rungtynės baigėsi Šiaulių rankinkų pergale rezultatu 47:29.

„Nepasisekė visiškai niekas. Labai tikėjomės laimėti ir gal šis per didelis užsidegimas mums pakenkė. Labai prasta gynyba, daugiau nei 40 įvarčių praleisti rankinyje yra tikrai daug. Prieš tokią komandą galėjome tikrai geriau sužaisti“, – po rungtynių teigė HC „Utena“ žaidėjas Ernestas Nikitinas.

„Rungtynės buvo greitos, buvo daug įvarčių. Sugebėjome ir apsiginti, ir užpulti“, – trumpa rungtynių apžvalga pasidalijo Šiaulių „SC Dubysa“ žaidėjas Ugnius Ivanovas.

HC „Utena“: Mantas Zabulis – 9, Ernestas Nikitinas – 7, Kasparas Ubeika – 5, Karolis Ubeika – 4, Paulius Simonavičius ir Justas Daujotis – po 2.

Šiaulių „SC Dubysa“: Ugnius Ivanovas – 16,  Povilas Šalna – 6, Gedvinas Jocas – 5, Aivaras Budrys, Justas Mielenis ir Paulius Liekys – po 4, Donatas Stripeika – 3, Timonas Bložė ir Džiugas Saliamoris – po 2, Audrius Vaitiekūnas – 1.

VAR-VHCVisas rungtynes pirmavę alytiškiai patyrė dvigubą pralaimėjimą

Šios rungtynės abiems komandoms buvo dvigubai svarbios – rungtynių rezultatas įskaitomas ir Lietuvos, ir Baltijos rankinio lygose. Po skaudaus pralaimėjimo LRF taurės rungtynėse Alytaus rankininkai padarė išvadas –  visą pirmąjį kėlinį išlaikė lygų rezultatą, arba nežymiai pirmavo (4:3, 6:6, 11:9, 12:12). Į pertrauką komandos išėjo pirmaujant „Varsai-Stronglasui“ – 15:14.

Po pertraukos aikštelės šeimininkai toliau demonstravo savo charakterį išlaikydami ir padidindami savo pranašumą (17:15, 23:20). Tačiau kėlinio laikui einant į antrą pusę Fortūna juo alytiškių nusisuko – susirinkęs per daug nuobaudų aikštelę turėjo palikti vienas iš lyderių Žygimantas Micevičius. Po to VHC „Šviesa“ išlygino rezultatą ir pirmą kartą persvėrė jį savo pusėn (23:23, 26:24). Šią padėtį „varsiečiai“ dar bandė taisyti, tačiau „Šviesos“ planuose pralaimėjimo nebuvo. Vilniečiai išlaikė savo persvarą ir išplėšė pergalę rezultatu 30:27.

„Pralaimėjome kietą kovą, buvo geros rungtynės. Pusantro kėlinio kontroliavome situaciją, po to pritrūko jėgų, pritrūko pajėgų, dėl to pridarėme klaidų, o jos kainavo įvarčius į mūsų vartus. Tada pradėjo šlubuoti puolimas. Mums labiausiai sukliudė ne iškritęs Žygimantas Micevičius, o ši pertrauka. Šiandien rungtynės, nepaisant pralaimėjimo, bent buvo panašios į tokį žaidimą, kokį turėtume žaisti.  Trūko, bet jei eisime į priekį, tai viskas bus gerai. Gaila, kai kovojai ir tikėjaisi bent to taško, o pralaimėjai, bet yra kaip yra“, – neslėpė Alytaus „Varsos-Stronglaso“ treneris Egidijus Petkevičius.

„Rungtynės nepavyko. Rezultatas absoliučiai nieko neparodo, galime teigti, kad tik dėl Žygio (Žygimanto Micevičiaus – LRL) iškritimo galėjome “perlaužti” rungtynes. Bet su juo niekaip nesusitvarkėme, o tai yra žiauriai blogai. Tiek mes, tiek Alytus buvome karantine, mažai sportavome, tačiau teisintis čia nėra dėl ko, mes gynyboje atrodėme labai prastai. Nors buvo ta žaidimo duobė, atakose metimus užbaigti mums pavyko, bet tik tiek gero galiu pasakyti“, – nusivylęs komandos pasirodymu sakė VHC „Šviesa“ treneris Raimondas Maldžius.

Alytaus „Varsa-Stronglasas“: Gintautas Adamkevičius ir Žygimantas Micevičius – po 6, Rokas Lastauskas ir Remigijus Čepulis – po 4, Vilius Juozaitis  – 3, Edvinas Grėbliūnas – 2, Tautvydas Petrušauskas ir Ridas Čeginskas – po 1.

VHC „Šviesa“: Karolis Antanavičius ir Valdas Drabavičius – 6, Karolis Bliuvas – 5, Tadas Rasakevičius – 4, Skirmantas Plėta – 3, Rosvaldas Ramunis – 2, Taurintas Markiavičius, Laurynas Palevičius, Artūras Švilpa ir Šarūnas Ugianskis – po 1.

GRA-DRA2“Granito-Kario” revanšas

Kaune „Granito-Kario“ ir „Dragūno“ susitikimas taip pat turėjo dvigubą vertę, nes rezultatas skaičiuojamas tiek LRL, tiek BHL čempionatuose, o „Dragūnas“ praėjusį savaitgalį iš „Granito“ paveržė LRF taurę. Tad kauniečiams motyvacija buvo dar didesnė. Nepaisant to, pirmąjį kėlinį „Dragūnas“ pradėjo spurtu ir tik kėlinio viduryje rezultatas buvo išlygintas (6:2, 9:9). Kurį laiką rezultatui nesvyrant nė į vieną pusę klaipėdiečiai sužaidė dar vieną sėkmingą atkarpą ir užbaigė kėlinį pirmaudami rezultatu 17:14.

Tačiau kauniečiams ši persvara nepatiko ir antrąjį kėlinį jie „Dragūnui“ pradėjo sparčiai lipti ant kulnų, kol kėlinio viduryje švieslentė vėl rodė lygų rezultatą 23:23. Einant paskutinėms antrojo kėlinio minutėms kauniečiai persvėrė rezultatą į savo pusę ir išplėšė pergalę rezultatu 33:30.

„Labai džiaugiamės pergale. Bandėme įgyvendinti tas pačias užduotis, kaip ir LRF taurėje, tačiau ten nepavyko, o čia siekėme revanšo. Buvo pora nesklandumų, tačiau pasiekti pergalę tai nesutrukdė“, – trumpai pakomentavo Kauno „Granito-Kario“ žaidėjas Vladas Tomkevičius.

„Sveikiname varžovus, greičiausiai jie labiau šiandien norėjo laimėti. Mums nepasisekė su gynyba, per daug praleidome įvarčių. O antrame kėlinyje mums nepadėjo vartininkas. Pirmąjį kėlinį pasirodė puikiai, o antrame visiškai nepadėjo. Tad ir turime rezultatą tokį, kokį turime. Tačiau čia problemos mūsų komandoje, jas išsispręsime ir eisime toliau“, – po rungtynių komandos pasirodymą apžvelgė Klaipėdos „Dragūno“ žaidžiantysis treneris Gintaras Cibulskis.

Kauno „Granitas-Karys“: Tadas Bučinskas ir Arminas Stankūnas – po 8, Matas Jurkevičius – 5, Martynas Giedraitis ir Karolis Grigas – po 3, Paulius Šarkauskas, Marius Kairys ir Mantas Sturonas – po 2.

Klaipėdos „Dragūnas“: Žanas Gabrielius Virbauskas – 7, Gytis Šmantauskas – 6, Deividas Virbauskas – 5, Lukas Juškėnas – 4, Danylo Hlushak ir Mykolas Lapiniauskas – po 3, Laurynas Simonavičius ir Rokas Palskys – po 1.