Intrigos po pertraukos sugrįžtančioje Lietuvos „Vivus.lt“ rankinio lygoje

Po pertraukos į Lietuvos sales grįžta vyrų „Vivus.lt“ rankinio lygos kovos bei startuoja antrasis reguliaraus čempionato ratas, o įdomiausia dvikova laukia Šiauliuose. Šio turo metu ilsėsis Klaipėdos „Dragūnas“.

Visos ekipos šiame sezone jau žaidė tarpusavyje, tad šeštadienio susitikimuose nepažįstamų varžovų nebus. Ankstesnių tarpusavio rungtynių prisiminimai gali palengvinti siekiant užsibrėžtų tikslų bei priminti apie esamas spragas komandų žaidime.

Šiaulių „SM Dubysa-Gubernija“ – Vilniaus VHC „Šviesa“

drabavicius-300x209Šiaulių sporto rūmai 14:00 val.

Dvi ekipos, šiuo metu kovojančios dėl ketvirtosios pozicijos, surems ginklus Šiauliuose. Pirmojoje dvikovoje Vilniuje, tuomet netikėtą pergalę šventė šiauliečiai įveikę savo būsimus varžovus rezultatu 28:25. Vis tik vėlesnės dvikovos parodė, kad tai nebuvo atsitiktinumas, o šiauliečių demonstruojamas žaidimas pirmajame rate maloniai džiugino. Antrajame čempionato rate pakartoti 5 pergalių ir 3 pralaimėjimų seriją bus sunku. Šiauliečiai jau yra vertinami visų ekipų ir neturėtų laukti lengvų rungtynių. Tuo metu Vilniaus ekipai tai yra šansas pratęsti pergalių seriją iki keturių. Pastarieji mačai, nors ir buvo žaidžiama su nominaliai silpnesnėmis ekipomis, leidžia spręsti, kad vilniečiai įsibėgėja ir įgauna reikiama formą kovojant dėl pirmojo ketverto pozicijų. Laukia itin įdomios rungtynės, kurių nugalėtojas gali spręstis paskutinėmis minutėmis.

Prognozė: 50-10-40

varsa-300x297Alytaus „Varsa-Stronglasas“ – Utenos HC „Utena“

Alytaus sporto rūmai 14:00 val.

Pirmąją dvikovą čempionai laimėjo 35:20, o tai nieko gero nežada išvykoje žaisiantiems uteniškiams. Tai kol kas vienintelė komanda šiame sezone neiškovojusi pergalių. Panašu, kad ši serija prasitęs. Alytiškiai tiesiog atrodo per stiprūs būsimiems varžovams ir turėtų laimėti leisdami pailsėti daliai ekipos lyderių. Vis tik pasibaigusi pertrauka galėjo būti teigiamas postūmis Utenos ekipai, kuriai tai buvo puiki proga pamiršti nesėkmingą pirmąjį ratą ir susikaupti antrajam bei pabandyti mesti iššūkį čempionams. Pralaimėjimas nedideliu skirtumu gali būti teigiamas psichologinis postūmis šios ekipos sezone.

Prognozė: 90-5-5

graaly-200x300Kauno „Granitas-Karys“ – Varėnos „Ūla“

LSMU VA salė 17:00 val.

Pirmojoje sezono dvikovoje kauniečiai sunkiai, bet išsivežė pergalę iš Varėnos – 24:22. Tuomet tokį rezultatą buvo galima „nurašyti“ sezono pradžiai ir susižaidimo trūkumui. Dabar būsimi rungtynių šeimininkai privalo laimėti užtikrintai ir nesuteikti šansų varžovams sukurti intrigą rungtynių pabaigoje. Priešingu atveju galima ir nukentėti. „Ūla“ šiemet neatrodo grėsmingas varžovas lygos lyderiams, tačiau žaidžiant su šiomis ekipomis atsiranda papildoma motyvacija. Vėl gi, negalime pamiršti ir pertraukos faktoriaus. Jis gali daryti įtaką abiejų komandų žaidimo kokybei.

Prognozė: 65-10-25

Vilniaus HC „Vilnius“ – HC „Grifas-R.Sargūno sporto gimnazija-KKSC“

Martynas-Žala-HC-Vilnius-LRL-nuotr-1-300x200HC „Vilnius“ sporto salė 14:00 val.

Dar viena dvikova, kurioje turime ryškų favoritą. Pirmojoje akistatoje išvykoje vilniečiai laimėjo 29:24, tad atrodo, kad šį kartą turėtų būti kiek lengviau. Apskritai ekipa pirmajame rate „barstė“ taškus ir iš jos buvo tikimąsi kiek daugiau. Antrajame rate privalu skinti pergales ir pakovoti dėl ketvirtosios, o galbūt ir trečiosios vietos reguliariajame sezone. Tam būtina įveikti ne tik lentelėje žemiau esančias ekipas, bet ir lygos lyderius. Varžovas palankus vilniečių taškų medžioklės startui. Vis tik jo nuvertinti nereikėtų. Praėjusiame sezone būtent panevėžiečiai pateikė didžiausią sezono sensaciją, kuomet Vilniuje įveikė būsimus savo varžovus. Iš kitos pusės, tą pralaimėjimą vilniečiai turėtų dar atsiminti. Tad kol kas visi koziriai yra jų rankose, belieka jais tinkamai pasinaudoti.

Prognozė: 70-10-20