Kaune – triuškinanti „Granito“ pergalė prieš autsaiderius

gra-uteŠeštadienį Lietuvos rankinio čempionate vyko vienerios rungtynės – Kaune „Granitas-Karys“ sutriuškino HC „Uteną“ rezultatu 53:22 (26:11).

Rungtynes kauniečiai pradėjo galingai, kėliniui neįpusėjus jie susikrovė ir stabiliai didino solidžią persvarą (4:1, 9:2, 13:3). Kėlinio antroje pusėje „Utenos“ rankininkai bandė vytis priešininkus, bet nesėkmingai – „Granitas“ stabiliai tolo, kol susikrovė 14 įvarčių persvarą (22:8) ir užbaigė kėlinį pirmaudamas 26:11.

Antrasis kėlinys buvo formalumas – į kiekvieną uteniškių įvartį „Granitas“ atsakydavo dviem arba trim, taip persvara didėjo dar sparčiau (28:13, 36:16, 42:18, 48:20). Rungtynės baigėsi nesunkia kauniečių pergale –  53:22.

„Eksperimentavome su skirtinga gynyba, su šia komanda galėjome sau tai leisti. Leidome keliems žaidėjams pailsėti. O toliau viskas aišku – gynėmės ir greitai puolėme“, – trumpai žaidimą apibūdino Kauno „Granito-Kario“ žaidėjas Pijus Eiva.

„Sunku kažką ir pasakyti. Rezultatas kraupus. Neatrandame savo žaidimo. „Granitas“ pritaikė „tris prieš tris“ gynybą, kokios mes nesitikėjome. Sutrikome, o jie tuo metu susikrovė persvarą. Sveikinu „Granitą“ su pergale, o mums reikia mokytis ir mokytis “, – neslėpė HC „Utena“ žaidėjas Justinas Nikitinas.

Kauno „Granitas-Karys“: Karolis Grigas – 13, Vladas Tomkevičius – 8, Marius Kairys ir Pijus Eiva – po 7, Mantas Sturonas – 5, Aurimas Balčiūnas ir Andrius Montvilas – po 4, Martynas Giedraitis – 3, Arminas Stankūnas – 2.

Utenos HC „Utena“: Kasparas Ubeika – 9, Ernestas Nikitinas – 4, Mantas Zabulis ir Kęstutis Klimanskas – po 2, Domantas Juodis, Deividas Čipkus, Justinas Nikitinas, Justas Daujotis ir Evaldas Morkvėnas –  po 1.

Artimiausios LRL rungtynės planuojamos trečiadienį, kovo 17 d. Šiauliuose „SC Dubysa“ turėtų priimti Klaipėdos „Dragūną“, o sostinėje HC „Vilnius“ – Alytaus „Varsą-Stronglasą“.