Kauno rankininkų derbis ir lengva “Šviesos” pergalė

KTU-GRA1Trečiadienio vakarą Lietuvos rankinio lygoje vyko dvejos rungtynės.

Dėmesio centre – Garliavos sporto ir kultūros centre vykęs Kauno rankininkų derbis. Tarpusavyje grūmėsi RK “Kauno Ąžuolas-KTU” ir “Granitas-Karys”. Po įtemptos ir šiurkščios kovos pergalę šventė Kauno “Granitas-Karys” – 34:30 (15:15). Tuo metu VHC “Šviesa” išvykoje nesunkiai nugalėjo Šiaulių “SC Dubysą” – 44:21 (20:11).

Kauno derbyje – “Granito-Kario” pergalė

Garliavos sporto centre vykusios rungtynės išsiskyrė šiurkščia kova ir sunkiai tramdomomis aistromis. Abiejų komandų žaidėjai buvo po 7 kartus pašalinti 2 minutėms, abiejų komandų žaidėjai prieš savo akis išvydo ir raudonas korteles, kai prasižengė per daug kartų. Aikštelės šeimininkai “Kauno Ąžuolas-KTU” grubiu žaidimu net aštuonis kartus “užsidirbo” 7 metrų baudinį į savo vartus.

Pirmasis kėlinys prasidėjo apylygiu rezultatu, kol “Granitas-Karys” nesužaidė serijos 5:0 (2:2, 4:4, 10:5). KTU rankininkai likusį kėlinio laiką tirpdė šią persvarą ir iki kėlinio pabaigos jiems pavyko išlyginti rezultatą.

Po pertraukos aikštelės šeimininkai jau turėjo verstis be Aurimo Balčiūno, kuriam, prasižengus per daug kartų, rungtynės baigėsi anksčiau. Antrojo kėlinio  pradžioje iš aikštelės buvo išvarytas ir granitietis Paulius Zėringis.

Tačiau tai nesutrukdė komandoms lygiai kovoti iki paskutinių kėlinio minučių – 17:17, 23:23, 30:30. Kėlinio pabaigą užtikrinčiau sužaidė ir pergalę rezultatu 34:30 pasiekė Kauno “Granitas-Karys”.

“Supergeros rungtynės. Labai geras pasiruošimas mūsų Europos Iššūkio taurės rungtynėms savaitgalį Estijoje. Matome savo silpnąsias vietas, ką turime tobulinti. O varžovai atliko savo darbą, jie buvo nusiteikę kovai. Priešininkų pergalę lėmė maži dalykai”, – komentavo RK “Kauno Ąžuolo-KTU” treneris Darius Talačka.

“Tikslų neįvykdėme. Praleidome daug įvarčių, Strigome tiek gynyboje, tiek puolime. Džiugina tik tai, kad laimėjome”, – komandos žaidimu patenkintas nebuvo Kauno “Granito-Kario” vartininkas Lukas Gurskis.

RK “Kauno Ąžuolas-KTU”: Karolis Jankauskas ir Vilius Juozaitis – po 9, Arminas Stankūnas – 5, Kristupas Kručas ir Lukas Sutkus – po 2, Edvinas Balčiūnas, Martynas Stumbra ir Matas Mačiulaitis – po 1.

Kauno “Granitas-Karys”: Tadas Bučinskas – 11,  Karolis Dambrauskas – 7, Modestas Štarolis – 6, Karolis Grigas – 4, Marius Kairys – 3, Domantas Landa, Paulius Šarkauskas ir Paulius Zėringis – po 1.

DUB-VHC2“Šviesa” pranoko šiauliečius

Rungtynės prasidėjo svečių dominavimu. VHC “Šviesa” per pirmas 10 minučių susikrovė 5 įvarčių persvarą, kurią, laikui bėgant padvigubino – 7:2, 10:5, 14:6, 17:7. Pirmasis kėlinys baigėsi rezultatu 20:11.

Antrasis kėlinys aikštelės šeimininkams lengvesnis nebuvo – vilniečiai atkarpomis 4:0, 3:0 ir 6:0 įrodė savo pranašumą prieš “SC Dubysą” (25:12, 28:13, 40:18). Kėlinys baigėsi VHC “Šviesa” pergale solidžiu skirtumu – 44:21.

“Didžiausias skirtumas – žaidimo brandumas. “Šviesa” jau žaidusi Europos Iššūkio taurėje, o mes net negalime nė vienoms rungtynėms surinkti visos komandos. Penkiolika minučių dar priešinomės, tačiau po to pradėjome klysti. Visą laiką bandėme išvengti greitų atakų, tačiau vilčių buvo nedaug”, – neslėpė Šiaulių “SC Dubysa” treneris Arūnas Balčiūnas.

Jam antrino ir komandos žaidėjas Arūnas Tribė: “Trūko energijos ir likusių žaidėju. Man irgi teko žaisti ne savo pozicijoje, neturėjome ir savo kapitono, kuris dažniausiai ir styguoja mūsų derinius ir atakas.”

“Tikslas buvo pasiruošti savaitgalio rungtynėms, akcentavome gynybą ir greitą puolimą. Tačiau gynyba dar esame nepatenkinti, šiose rungtynėse neturėjome praleisti 20 ar daugiau įvarčių”, – sakė VHC “Šviesa” žaidėjas Ignas Jonuška

Šiaulių “SC Dubysa”: Tomas Baliutavičius – 7, Arūnas Tribė – 6, Rokas Zdanavičius – 3, Justas Mielenis – 2, Robertas Ramašauskas, Povilas Šalna ir Džiugas Saliamoris – po 1.

VHC “Šviesa”: Karolis Antanavičius – 11, Laurynas Palevičius – 8, Valdas Drabavičius – 7, Ignas Jonuška – 5, Rosvaldas Ramunis – 4, Tomas Bernatavičius, Žygimantas Sinkevičius, Šarūnas Ugianskis ir Tadas Rasakevičius – po 2.

Artimiausios Lietuvos rankinio lygos rungtynės vyks spalio 19 d. Tądien kovos beveik visos lygos komandos, ilsėsis tik Kauno “Granitas-Karys”.

Panevėžio “Grifas” vyks rungtyniauti į Uteną, Šiaulių “Dubysa” priims Klaipėdos “Dragūną”, HC “Vilnius” ir VHC “Šviesa” susigrums sostinės derbyje, o Alytaus “Varsa-Stronglasas” prims “Kauno Ąžuolą-KTU”.