Kova dėl pirmosios vietos: į viršų veržiasi “Dragūnas”

Trečiadienį Lietuvos rankinio lygoje vyko dvejos rungtynės. Kauno sporto halėje Klaipėdos “Dragūnas” dar kartą įrodė savo pranašumą prieš “Granitą-Karį” – 40:28 (21:15), o Alytuje “Varsa-Stronglasas” įveikė “Uteną” rezultatu 45:26 (22:13).

53330454_2096015197120407_6424305402959101952_nDragūnas pakilo į pirmąją vietą

Kauno “Granitui-Kariui” po savaitgalį “Dragūnui” pralošto LRF taurės finalo reikėjo revanšo savų sirgalių akivaizdoje, tuo tarpu klaipėdiečiai negalėjo miegoti ant laurų ir privalėjo Kauno komandai dar kartą įrodyti savo pranašumą bei užkopti į turnyrinės lentelės pirmąją vietą.

Rungtynės prasidėjo klaipėdiečių spurtu ir 4 įvarčių atotrūkiu, kurį, neįpusėjus kėliniui, “Granitas” sumažino iki 2. (10:8). Kėlinio antrąją pusę, “Dragūnas” palengva didino savo persvarą ir užbaigė kėlinį rezultatu (21:15)

Antrasis kėlinys kauniečiams buvo negailestingas. Principiniai varžovai greitai susikrovė dviženklę persvarą, kurią išlaikė iki kėlinio pabaigos – rungtynės baigėsi rezultatu 40:28 klaipėdiečių naudai.

“Pirmajam kėliniui jėgų užteko. Radome įdomesnį žaidimą, aktyviai naudojome linijos žaidėją, gerai gynėmės ir bėgome į greitas atakas. Antrajame kėlinyje “Dragūnas” atrodė šviežesnis, o mūsų nuovargis prisidėjo prie klaidų gynyboje ir puolime. Dabar mums reikia intensyviai dirbti ir gerinti savo fizinę formą, kad geriau pasirodytume atkrintamosiose rungtynėse”, – rungtynes ir komandos trūkumus įvertino Kauno “Granito-Kario” žaidėjas Paulius Zėringis.

“Abi komandos atrodė išsisėmusios. Bent jau rungtynių pradžioje atrodė, kad “Granitui” buvo sunku nusiteikti kovoti. Vis dėlto nebuvo lengva abiem komandoms. Mums iš pradžių “nesiklijavo” gynyba, praleidome palyginti daug įvarčių. Antrame kėlinyje pavyko pagerinti gynybą ir kėlinio viduryje jau viskas buvo aišku. Manau, yra tikrai solidu dukart iš eilės nugalėti “Granitą” daugiau nei dešimties įvarčių persvara. Ankstesniais metais ne visada tai pavykdavo padaryti net ir su solidesne komandos sudėtimi. Svarbu nesustoti ir toliau taip žaisti”, – reziumavo Klaipėdos “Dragūno” vyr. treneris Artūras Juškėnas.

Kauno “Granitas-Karys”: Paulius Šarkauskas – 8, Modestas Štarolis – 6, Tadas Bučinskas – 5, Paulius Zėringis – 4, Karolis Dambrauskas – 2, Marius Kairys, Karolis Grigas, Manvydas Lazauskas – po 1.

Klaipėdos “Dragūnas”: Gabrielius Virbauskas – 7, Karolis Stropus – 6, Gytis Šmantauskas – 5, Lukas Juškėnas ir Deividas Virbauskas – po 4, Gintaras Cibulskis, Lukas Simėnas, Benas Butkus, Karolis Bliuvas – po 3, Laurynas Simonavičius ir Mykolas Lapiniauskas – po 1.

54255449_2095959617125965_3840390500011999232_nLengvi taškai dzūkams

Pirmasis kėlinys aikštelės šeimininkams nebuvo per sunkus, didžiąją kėlinio dalį jie palaikė 4-5 įvarčių persvarą, kurią paskutinėmis minutėmis užtvirtino spurtu ir taip užbaigė kėlinį rezultatu 22:13.

Tempo dzūkai neketino mažinti ir antrame kėlinyje. Jau jo pradžioje “Varsa-Stronglasas” susikrovė dviženklę persvarą, kurią palengva didino – nuskambėjus sirenai švieslentė rodė rezultatą 45:26.

“Pirmajame kėlinyje buvo kelios situacijos, kai neapsigynėme, tačiau sužaidėme, manau, neblogai. Svarbiausia – neatsipalaiduoti. Tai treneris ir akcentavo prieš rungtynes. Dabar laukia kova prieš Šiaulių komandą ir atkrintamosios, kurioms ruošiamės jau dabar”, – neslėpė Alytaus “Varsos-Stronglaso” žaidėjas Nedas Buronko.

“Palaimėjimą lėmė elementarus nuovargis ir žaidėjų rotacijos stoka. Žaidėjų kovingumui priekaištų neturiu, tačiau nuovargis užblokavo žaidybinį mąstymą”, – teigė HC “Utena” treneris Gediminas Paukštė.

Alytaus “Varsa-Stronglasas”: Tautvydas Petrušauskas ir Nedas Buronko –  po 10, Arnas Lubauskas – 9, Mindaugas Sladkevičius – 5, Deivas Eidukonis – 4, Ridas Čeginskas ir Ernestas Milius – 3, Rokas Lastauskas – 1.

Utenos HC “Utena”: Eimantas Sinkevičius – 12, Ernestas Nikitinas – 5, Justinas Nikitinas – 4, Edvinas Tumalavičius ir Justas Daujotis – po 2, Marius Deveikis – 1.

Sezono lyderiai paaiškės kitą savaitę

Iki Lietuvos rankinio lygos reguliaraus sezono pabaigos liko sužaisti tik 6 rungtynes. Artimiausios vyks šį šeštadienį – Garliavoje susitiks “Kauno Ąžuolas-KTU” ir Panevėžio “Grifas”, o sostinėje kausis HC “Vilnius” ir Šiaulių “SM Dubysa”.

Po trečiadienio pergalės į pirmąją turnyro lentelės vietą iškopė 26 taškus turintis “Dragūnas”, kuris dėl reguliaraus sezono nugalėtojo vardo grumiasi su Vilniaus “Šviesa” (24 taškai).

Lemiamos rungtynės, po kurių paaiškės, kuri iš šių ekipų įsitaisys pirmoje vietoje, vyks kitą savaitę Klaipėdoje.