Lietuvos rankinio čempionai krito Garliavoje

46190050_1940270702694858_8462506644654260224_n
“Kauno Ąžuolas-KTU” sutriuškino Klaipėdos “Dragūną” rezultatu 34:26 (19:12).
Žaidimas prasidėjo labai apylygiai, tačiau kėliniui dar neįpusėjus aikštelės šeimininkai pradėjo didinti žaidimo tempą ir susikrovė 4 įvarčių persvarą, kurią išlaikė iki paskutinių kėlinio minučių. Tačiau sėkmingai sužaista kėlinio pabaiga leido kauniečiams išeiti į pertrauką su 7 įvarčių persvara (19:12).
Antrajame kėlinyje kauniečiai mažinti tempo neketino ir netrukus komandas skyrė jau 10 įvarčių. Tada “Dragūnas” tarsi pabudo ir pradėjo žaisti labiau sau būdingą žaidimą, mažindamas atsilikimą. Vis dėlto klaipėdiečiai iki pat kėlinio pabaigos neįstengė pasivyti varžovų arčiau nei 4-5 įvarčiais. Paskutines kėlinio minutes geriau sužaidė “Kauno Ąžuolas-KTU”, kurie ir padovanojo savo sirgaliams pergalę.

„Po dviejų pralaimėjimų reabilitacija prieš save ir savo žiūrovus. Rungtynių planas ne tobulas, bet komanda atliko beveik tobulą darbą rungtynėse ir mes pelnytai švenčiame pergalę prieš daugkartinius Lietuvos čempionus. Mes labiau norėjome laimėti, na o čempionams apginti savo pozicijas yra visada sunkiau. Su geru emociniu užtaisu žvelgiame į rytdieną ir kelionę į EHF Iššūkio taurės rungtynes Čekijoje. Ačiū sirgaliams ir visiems, kurie tiki mumis. Mes stengsimės Jūsų nenuvilti. Laukite žinių jau greitai iš Prahos“, – džiaugsmu tryško „Kauno Ąžuolo-KTU“ vyr. treneris Dalius Talačka.

„Buvo tikėtasi stiprių ir sunkių rungtynių. Stengėmės joms ruoštis, analizavome vaizdo medžiagą, kūrėme žaidimo derinius. Tačiau nuvykę į Garliavą sužinojome, kad traumą patyrė vienas varžovų lyderių. Tai sugriovė mūsų planus ir išderino žaidimą, nes buvome pasiruošę kiek kitokiems deriniams. Manau, kad buvo akivaizdus varžovų neįvertinimas ir nesusikaupimas rungtynėms. Turime ką turime. Tai pralaimėjimas, kuris nėra tragedija, bet jis yra labai skaudus ir apnuoginantis mūsų silpnąsias vietas, kurios, nors yra seniai žinomos ir įvardintos, bet, deja, iki šiol nesugebėjome jų išspręsti, Esame turėję visokių situacijų ir įvairių pralaimėjimų, bet kai gerai žaidi, gali viską laimėti. Šiandien mes nepralaimėjome – šiandien mus sudaužė. Jauna komanda be pagrindinio žaidėjo mus sudaužė. Pagarba varžovams, kurie sužaidė pakiliai ir stipriai, o mes turime labai atidžiai pasižiūrėti į veidrodį. Tai, kad KTU čempionate pralošė „Granitui“ ir „Šviesai“, rodo, kad laukia labai įdomus čempionatas“, – po rungtynių svetainei rkdragunas.lt komentavo „Dragūno“ vyr. treners Artūras Juškėnas.

RK “Kauno Ąžuolas-KTU”: Deividas Jovaišas – 11 įvarčių, Vilius Juozaitis, Arminas Stankūnas – po 8, Karolis Jankauskas – 3, Kristupas Kručas – 2, Algirdas Lazauskas, Mantas Sturonas – po 1 įvartį.
Klaipėdos “Dragūnas”: Karolis Bliuvas – 7, Lukas Juškėnas, Modestas Vaitekūnas, Benas Butkus – po 3, Alain Romeo Eyebe II, Laurynas Simonavičius, Gintaras Cibulskis – po 2, Karolis Stropus, Deividas Virbauskas, Lukas Simėnas, Gabrielius Virbauskas – po 1 įvartį.

Kauniečiai pagaliau išplėšė pergalę

46148738_1940232399365355_1735134377760784384_nŠį sezoną „Granitas-Karys“ ir „Šviesa“ žaidė jau trejas oficialias rungtynes, kurias visas laimėjo sostinės ekipa. Šįvakar sėkmės nusišypsojo Kauno komandai, kuri, nugalėjusi „Šviesą“ rezultatu 26:24 (13:8) pakilo į pirmąją turnyro lentelės vietą.
Rungtynių pirmąsias minutes abi komandos žaidė atkakliai, tačiau apšilus kojas „Granitas-Karys“ sužaidė atkarpą 5:0, taip parodydami savo nusiteikimą ir kovingumą. Šį atsilikimą “Šviesa” bandė mažinti visą kėlinį, kol ištirpdė “Granito” persvarą iki 2 įvarčių (10:8). Pirmąjį kėlinį “Granitas” užbaigė dar trimis rezultatyiomis atakomis ir ilsėtis į pertrauką išėjo pirmaudami 13:8.
Po pertraukos vilniečiai vėl bandė tirpdyti “Granito” persvarą, tačiau sekėsi sunkiai. Kėlinio viduryje komandas vis dar skyrė 4 įvarčiai (19:15). Antrai rungtynių pusei einant į pabaigą “Šviesos” rankininkams pavyko sumažinti atsilikimą iki minimalios (23:22), tačiau kauniečiai ir antrojo kėlinio pabaigą sužaidė sėkmingiau ir džiaugėsi pergale.
Įdomu tai, kad visus „Granito“ įvarčius pelnė keturi žaidėjai, kai „Šviesos“ gretose pasižymėjo aštuoni rankininkai.
“Pirmiausia noriu vyrus pasveikinti su pergale, padėkoti už kovingumą ir disciplinos laikymąsi. Tai vyrai turi suprasti, nes sezonas dar ilgas ir visko gali būti. Šiandien yra kaip yra”, – po rungtynių sakė Kauno “Granito” vyr. treneris Valdemaras Novickis.
“Katastrofiškai sužaidėme pirmąjį kėlinį. Aš manau, kad tai buvo nusiteikimas. Jau ketvirtos rungtynės, kai “Granitas” žaidžia be kai kurių žaidėjų, ir galvojome, kad bus lengva. Antrame kėlinyje didesnių priekaištų komandai neturiu, grįžome į savo žaidimą, tačiau vis tiek pralošėme. Nors artėja Europos iššūkio taurės rungtynės, šiandien jėgų netaupėme”, – komentavo “Šviesos” vyr. treneris Raimondas Maldžius.
Kauno “Granitas-Karys”: Paulius Šarkauskas – 15 įvarčių, Tadas Bučinskas ir Karolis Grigas – po 5, Lukas Feoktistovas – 1 įvartis.
Vilniaus VHC “Šviesa”: Tomas Bernatavičius – 6 įvarčiai, Karolis Antonovičius – 5, Valdas Drabavičius – 4, Artūras Švilpa – 3, Karolis Antanavičius ir Tadas Rasakevičius – po 2, Ignas Jonuška ir Šarūnas Ugianskis – po 1 įvartį.