Lietuvos rankinio lygoje – karštas trečiadienis

45792619_1931288296926432_294379987635535872_nĮsibėgėjančios Lietuvos rankinio lygos kovos rankinio sirgaliams dovanoja įdomias ir gražias vienas kito vertų varžovų dvikovas. Trečiadieno vakarą Lietuvos rankinio lygoje buvo karšta. Klaipėdoje sunkiai rungtynes pradėjęs “Dragūnas” nugalėjo Alytaus “Varsą-Stronglasą” rezultatu 32:23 (15:15), o Vilniuje “Šviesa” po atkaklios kovos įveikė ”Kauno Ąžuolą-KTU” rezultatu 34:32 (18:15).

Stipresni buvo klaipėdiečiai

Uostamiestyje pirmasis rungtynių kėlinys vyko labai apylygiai, nors aikštelės šeimininkai visą laiką pirmavo minimalia persvara. Tačiau paskutinėmis kėlinio minutėmis dzūkai išlygino rezultatą – 15:15.

Po pertraukos kova vėl prasidėjo nuo pradžių. Iš pradžių komandos vėl žaidė apylygiai, bet pirmoje kėlinio pusėje “Dragūnas” spurtavo 5:0. Netrukus atotrūkį aikštelės šeimininkai iki 8 įvarčių – 27:19. Klaipėdos komandai rungtynių pabaigoje beliko užbaigti formalumus. Rungtynės baigėsi rezultatu 32:23.

Praleidome dvidešimt tris įvarčius, lyg ir neblogai, tačiau žaidimas buvo chaotiškas. Tai buvo matyti ir apšilimo metu, ir nuo pirmųjų rungtynių minučių. Kad ir kaip stengiausi, nesugebėjau jų nuteikti ir į aikštelę komanda išėjo neįvertinusi varžovo. Gerai, kad šiandien mus gelbėjo vartai. Dėl to antrame kėlinyje pavyko atitrūkti. Šiaip puolime savo žaidimo neperlaužėme, atrodėme blankiai”, – po rungtynių teigė Klaipėdos “Dragūno” vyr. treneris Artūras Juškėnas.

Blogai, pralaimėjome. Visų pirma reikia pasveikinti varžovą, jis buvo stipresnis. Kalbant apie rungtynių eigą, pirmas kėlinys visai neblogai mums ėjosi, gal turėjome problemų su gynyba truputį, puolime lyg ir buvo viskas gerai. Antrame kėlinyje pritrūko metimų iš toli, šimtaprocentinių progų realizacijos. Varžovas tuo pasinaudojo, pelnydamas greitus įvarčius, taip paleidome rungtynių ritmą ir jų pabaiga tapo tik formalumu”, – neslėpė Alytaus “Varsos-Stronglaso” vyr. treneris Egidijus Petkevičius.

Klaipėdos “Dragūnas”: Gabrielius Virbauskas – 9, Karolis Bliuvas – 6, Modestas Vaitekūnas – 4, Mykolas Lapiniauskas, Deividas Virbauskas ir Benas Butkus – po 3, Laurynas Simonavičius – 2, Gintaras Cibulskis ir Karolis Stropus – po 1.

Alytaus “Varsa-Stronglasas”: Žygimantas Micevičius ir Deivas Eidukonis – po 5, Šarūnas Krisiulevičius – 4, Nedas Buronko ir Mindaugas Sladkevičius – po 2, Gintautas Adamkevičius, Aurelijus Sabonis, Remigijus Čepulis, Tautvydas Petrušauskas, Arvydas Lubauskas – po 1.

45650858_1931269163595012_1230626933394374656_nSostinėje – banguotas žaidimas

Kiek kitokią rungtynių eigą sekė sostinės VHC „Šviesos“ sirgaliai. Pirmasis susitikimo su „Kauno Ąžuolu-KTU“ kėlinys buvo labai banguotas. Nors aikštelės šeimininkai pradėjo geriau, kauniečiai kėlinio viduryje išlygino rezultatą ir išsiveržė į priekį (8:12). Antroje kėlinio pusėje “Šviesa” vėl persvėrė rezultatą savo naudai (14:13). Vilniečiai pirmąją rungtynių pusę užbaigė drausmingiau ir į pertrauką išėjo jau turėdami įvarčių persvarą – 18:15.

Antrame kėlinyje “Kauno Ąžuolo-KTU” rankininkai išlygino rezultatą ir jį lygų išlaikė iki kėlinio antros pusės. Tuomet “Šviesa” spurtavo 4:0 ir šią 4 įvarčių persvarą aikštelės šeimininkai išlaikė iki pat kėlinio pabaigos (33:29). Vis dėlto kauniečiai pasiduoti neketino ir paskutines kėlinio akimirkas sužaidė geriau ir užbaigė rungtynes atsilikdami tik dviem įvarčiais – 34:32.

Tikslas buvo laimėti. Jau patyrėme du skaudžius pralaimėjimus, po kurių norėjome pagaliau pasiimti du taškus. Mūsų žaidimas yra banguotas. Prieš rungtynes mes akcentavome, kad taip būtų kuo mažiau”, – sakė Vilniaus VHC “Šviesa” žaidėjas Karolis Antanavičius.

Vertiname visai neblogai, nedaug trūko, ruošėmės kaip ir pirmosiomis rungtynėmis. Tačiau trūko susižaidimo. Tikslas buvo “išplėšti žaidimą”, t. y. greičiau kontraatakuoti, kartais pavykdavo, kartais ne. Todėl taip banguotai ir žaidėme ”, – rungtynių eigą komentavo “Kauno Ąžuolo-KTU” žaidėjas Deivydas Jovaišas.

VHC “Šviesa”: Karolis Antanavičius – 9, Valdas Drabavičius – 7, Tadas Rasakevičius – 6, Tomas Bernatavičius ir Šarūnas Ugianskis – po 3, Karolis Antonovičius, Artūras Švilpa ir Ignas Jonuška – po 2.

RK “Kauno Ąžuolas-KTU”: Deivydas Jovaišas – 9, Vilius Juozaitis ir Arminas Stankūnas – po 7, Ignas Grigas – 6, Algirdas Lazauskas – 2, Karolis Jankauskas – 1.

Artimiausios Lietuvos rankinio lygos rungtynės vyks šeštadienį, lapkričio 10 d. Sostinėje HC “Vilnius” priims Panevėžio “Grifo” rankininkus, o HC “Utena” namuose susikaus su Šiaulių “SM Dubysa”. Abiejų rungtynių pradžia – 14 val.