Lietuvos rankinio lygoje – pirmoji Šiaulių komandos pergalė

45272199_1925730150815580_4398080741993349120_nŠeštadienį Lietuvos rankinio lygoje vyko trejos rungtynės. Alytuje “Varsa-Stronglasas” pranoko Vilniaus “VHC Šviesą”, “HC Vilnius” namuose turėjo pripažinti Klaipėdos “Dragūno” pranašumą, o Šiaulių “SM Dubysa” pirmą kartą šį sezoną patyrė pergalės skonį, namuose įveikusi Panevėžio “KKSC-RSSG-Grifą”.

Namų arenoje – svarbi Alytaus “Varsos-Stronglaso” pergalė

Tikras trileris vyko Alytuje, kur “Varsa-Stronglasas” įrodė savo pranašumą prieš VHC “Šviesą” rezultatu 24:22 (16:13). Jau prieš rungtynes abiejų komandų atstovai pripažino, kad bus labai įtempta kova, nes alytiškiai paskutinį kartą lygiosiomis sužaidė su HC “Vilnius” komanda, kuri įveikė “Šviesą”. Akivaizdaus favorito rungtynėse iš anksto nebuvo, o dzūkai troško pirmosios pergalės namuose.

Nuo pat pirmųjų rungtynių minučių alytiškiai rodė savo troškimą laimėti ir jau kėlinio pradžioje susikrovė 4 įvarčių persvarą. Vis dėlto įpusėjus kėliniui “Šviesos” rankininkai pradėjo žaisti drausmingiau ir netrukus komandas teskyrė vienas įvartis. Tačiau dzūkai nenorėjo lengvai paleisti persvaros ir kėlinį užbaigė pirmaudami 16:13.

Antrajame kėlinyje abi komandos žaidė rezultatyviai ir labai panašiu tempu, tačiau to “Šviesai” neužteko, nes niekaip nepasisekė pasivyti “Varsos-Stronglaso” rankininkų, kurie nuolat buvo priekyje bent minimalia persvara.

“Labai svarbi pergalė, ypač po tokio sezono starto. Tikiuosi, su šia ugnele judėsime toliau. Toks rezultatas niekada nėra vieno žmogaus darbas. Sėkmė sporte yra labai sąlyginis dalykas – svarbiausia yra komanda. Mes turėjome tikslą pradėti nuo gynybos ir sukandę dantis kovoti. Su kartos atsinaujinimu sunku suderinti stygas, tačiau norėčiau mūsų jaunimui palinkėti kovingumo ir sportinio pykčio”, – po rungtynių teigė Alytaus “Varsos-Stronglaso” vartininkas Rytis Cipkus.

“Prastai sužaidėme, akivaizdu. Nesusitvarkėme gynyboje ir trūko drausmės puolime. Neįvykdėme to, ką sutarėme. Nė karto nepersvėrėme rezultato, tad laimėjo komanda, kuri buvo labiau pasiruošusi, alytiškių vartininkas atlaikė visus mūsų mestus 7 metrų baudinius”, – rungtynių eigą apžvelgė “Šviesos” treneris Raimondas Maldžius.

Alytaus “Varsa-Stronglasas”: Gintautas Adamkevičius – 7, Tautvydas Petrušauskas – 5, Žygimantas Micevičius ir Deivas Eidukonis – po 4, Nedas Buronko – 2, Remigijus Čepulis ir Šarūnas Krisiulevičius – po 1.

Vilniaus “VHC Šviesa”: Valdas Drabavičius – 6, Karolis Antanavičius – 5, Šarūnas Ugianskis – 4, Artūras Švilpa ir Tomas Bernatavičius – po 3, Tadas Rasakevičius – 2.

45257892_1925688047486457_8749025639547273216_n“Dragūnas” svečiuose įveikė “Vilnių”

Klaipėdos “Dragūnas” rungtynes sostinėje prieš HC “Vilnių” pradėjo nerezultatyviai ir po pirmųjų 10 pirmojo kėlinio minučių klaipėdiečiai nežymiai lenkė sostinės rankininkus 5:7. Tačiau kėlinio viduryje “Dragūno” žaidėjai pradėjo didinti žaidimo tempą ir sužaidė 3:0 bei 5:0 atkarpas, kas jiems leido surinkti solidžią įvarčių persvarą po pirmojo kėlinio –  10:18.

Antrajame kėlinyje komandos žaidė apylygį žaidimą, tačiau tai vilniečiams buvo nenaudinga ir iki pat 48 minutės komandas skyrė vis dar tas pats 8 įvarčių skirtumas – 20:28. Tada klaipėdiečiai atsipalaidavo žaidime ir HC “Vilnius” šios progos nepraleido. Aikštelės šeimininkai ir pradėjo tirpdyti persvarą iki 6 taškų, kurios “Dragūnas” neleido sumažinti iki pat kėlinio pabaigos. Tačiau likus 3 minutėms vilniečiai sužaidė drausmingiau ir atotrūkį sumažino iki 4 taškų, rungtynės baigėsi rezultatu 28:32.

“Nors rezultatas ir neblogai atrodo, bet pirmajame kėlinyje negalėjome užpulti, kažko trūko. Antrajame kėlinyje pradėjome geriau judėti be kamuolio, tai leido žaisti greitesnį žaidimą ir tai davė rezultatą”, – teigė HC “Vilnius” žaidėjas Domantas Raudonius.

“Teigiamas dalykas tai, kad laimėjome rungtynes, bet sužaidėme du skirtingus kėlinius. Pirmajame gerai gynėmės, buvo geras greitas puolimas, realizavome savo progas. Antrajame kėlinyje, galbūt po pertraukos, pagalvojome, kad jau laimėjome rungtynes ir nebe taip stengėmės. Praleidome 18 įvarčių antrajame kėlinyje ir puolime prametėme daug metimų, tai leido varžovams mus prisivyti”, – pripažino Klaipėdos “Dragūno” žaidėjas Gabrielius Virbauskas.

Vilniaus HC “Vilnius”: Martynas Žala – 10 (2 iš 7 m), Vaidas Drevinskas – 8, Martynas Lapinskas – 3, Domantas Pukas, Domantas Raudonius – po 2, Robertas Skobas, Mantas Bruzgė, Arminas Milaknis – po 1.

Klaipėdos “Dragūnas”: Karolis Bliuvas – 6 įvarčiai (3 iš 7 m), Lukas Juškėnas – 5 (1 iš 7 m), Gabrielius Virbauskas – 5, Deividas Virbauskas – 4, Laurynas Simonavičius – 3, Karolis Stropus, Arvydas Bučius, Modestas Vaitekūnas – po 2, Alain Romeo Eyebe II, Lukas Simėnas, Benas Butkus – po 1.

45313974_1925711607484101_3213290434021294080_nŠiauliečiai iškovojo pirmuosius taškus

Šiauliuose susitikusios dvi apylygės Aukštaitijos komandos – Šiaulių “SM-Dubysa” ir Panevėžio “Grifas” – žiūrovams žadėjo intrigą. Pirmasis rungtynių kėlinys lyderių neatskleidė, nes žaidimas vyko apylygiai. Šiauliečiai buvo susikrovę 4 įvarčių persvarą, bet ją greitai prarado. Kėlinio pabaiga parankiau klostėsi Šiaulių komandai – jis baigėsi rezultatu 16:14.

Antrojo kėlinio pradžią Panevėžio komanda sužaidė rezultatyviau ir praėjus 10 antrojo kėlinio minučių rezultatas buvo persvertas svečių naudai 19:20. Tada šiauliečiai surengė atakų lietų, nuprausdami svečius atkarpomis 2:0 ir 5:0. Likus mažiau nei dešimčiai minučių iki rungtynių pabaigos komandas jau skyrė 6 įvarčiai – 29:23. Kėlinio pabaiga buvo rezultatyvi abiems komandoms, tačiau “Grifas” nebeįstengė sumažinti atsilikimo ir rungtynės baigėsi rezultatu 34:29 aikštelės šeimininkų naudai.

“Susitiko dvi vienodo lygio komandos. Rungtynės buvo įtemptos, sunkios, turėjome mažai keitimų. Nors nerealizavome daug gerų progų, sėkmingiau sužaidėme varžybų pabaigą ir lamėjome mums svarbias rungtynes”, – džiaugėsi Šiaulių “SM-Dubysos” žaidėjas Tomas Baliutavičius.

“Šiandien važiavome į rungtynes nusiteikę tik pergalei. Gaila, nepavyko, nes darėme per daug klaidų”, – nusivylimo neslėpė Panevėžio “Grifo” treneris Mindaugas Vėta.

Šiaulių “SM-Dubysa”: Arūnas Tribė – 11, Elijus Baranauskas – 9, Rokas Radavičius – 6, Tomas Baliutavičius – 4, Donatas Stripeika – 3, Egidijus Dambrauskas – 1.

Panevėžio “KKSC-RSSG-Grifas”: Paulius Linkevičius – 6, Erikas Vilkoicis – 8, Justas Totūraitis ir Evaldas Vėta – po 3, Karolis Dainys ir Mindaugas Barzdenis – po 2, Mindaugas Impolis ir Egidijus Narakas – po 1.

Artimiausios Lietuvos rankinio lygos rungtynės vyks jau rytoj, lapkričio 4 dieną. „Kauno Ąžuolas-KTU“ namų aikštelėje Garliavoje susikaus su Kauno „Granitu-Kariu“.