Lietuvos rankinio lygos čempionai gali paaiškėti kitą savaitę

20190511-DSC_6244Šeštadienį Lietuvos rankinio čempionate vyko antrosios finalų rungtynės. Alytaus arenoje Kauno “Granitas-Karys” įveikė “Varsą-Stronglasą” rezultatu 36:30 (17:13) ir sugrąžino mažojo finalo seriją į Kauną. Sostinėje Klaipėdos “Dragūnas” po įtempto trilerio išsivežė pergalę, įveikęs VHC “Šviesą” rezultatu 29:26 (13:12).

Netikėta “Granito” taktika seriją perkėlė į Kauną

Granitiečiai nuo pat pirmųjų akimirkų dzūkams parodė, kad sezono baigti dar neketina. Kėliniui neįpusėjus kauniečiai susikrovė 5 įvarčių persvarą, kurią išlaikė iki kėlinio pabaigos (10:5, 13:8, 15:10). Kėlinys baigėsi “Granitui” pirmaujant rezultatu 17:13.

Antrąjį kėlinį kauniečiai stengėsi išlaikyti savo persvarą. Viso kėlinio metu komanda pirmavo 5-7 įvarčiais (23:16, 29:23, 34:27). Tokia persvara kauniečiai ir užbaigė rungtynes – 36:30.

“Rezultatas šiandien yra natūralus. Varžovai žaidė kaip iš natų. Jiems sekėsi, jie įvykdė savo planus, bet mes nepasiduosime. “Granitas” mus nustebino greičiu ir primetė mums tokį žaidimą, kurio mes nesitikėjome. Trečiadienį bus kita taktika, kitas žaidimas ir kitas nusiteikimas”, – komentavo Alytaus “Varsos-Stronglaso” treneris Eugenijus Gimbutas.

“Greiti puolimai pavyksta tada, kai yra gera gynyba. Todėl darėme viską, kad Micevičius ir visi kiti neįsibėgėtų. Šiandien kelias valandas pasidžiaugsime ir po to pradėsime analizuoti, ką galime padaryti geriau”, – sakė Kauno “Granito-Kario” vyr. treneris Valdemaras Novickis.

Alytaus “Varsa-Stronglasas”: Gintautas Adamkevičius – 8, Deivas Eidukonis – 6, Žygimantas Micevičius – 5, Nedas Buronko – 3, Rokas Lastauskas, Tautvydas Petrušauskas ir Ridas Čeginskas – po 2, Remigijus Čepulis ir Arnas Lubauskas – po 1.

Kauno “Granitas-Karys”: Modestas Štarolis – 9, Tadas Bučinskas – 8, Paulius Šarkauskas ir Karolis Grigas – po 7, Karolis Dambrauskas – 3, Marius Kairys ir Lukas Feoktistovas – po 1.

60337756_2191725447549381_4087362548439973888_nVilniuje po dramatiškos kovos triumfavo “Dragūnas”

Tikra finalo kova virė Vilniuje. Kėlinį sėkmingiau pradėjo aikštelės šeimininkai, tačiau “Dragūnas” greitai išlygino rezultatą ir minimalia persvara lenkė vilniečius. Iki pat kėlinio pabaigos rungtynės vyko įvartis įvartin (8:7, 10:9). Kėlinys baigėsi minimalia “Dragūno” persvara – 13:12.

Antrasis kėlinys buvo tikras nervų karas – pirmąją kėlinio dalį “Dragūnas” pirmavo minimalia persvara ir niekaip neįstengė reikšmingai padidinti savo atotrūkio. Kėlinio laikui einant į pabaigą “Dragūnas” pirmavo 6 įvarčiais, tačiau “Šviesa” greitai ją ištirpdė iki 2 įvarčių. Rungtynės baigėsi Klaipėdos “Dragūno” pergale – 29:26.  Finalo serijoje iki 3 pergalių klaipėdiečiai pirmauja 2:0.

“Tikėjomės sunkių rungtynių. “Šviesa” sukūrė labai gerą žaidimo tempą, reikėjo skubėti pulti, skubėti grįžti į gynybą, kartais pavykdavo. Antrame kėlinyje atsiplėšėme saugesniu skirtumu, tačiau “Šviesa” visada yra labai kovinga, tad tuo mūsų atsipalaidavimu pasinaudojo, bet ne iki galo. Kai žaidimas antrame kėlinyje įsibėgėjo, abi komandos pradėjo atsiskleisti ir parodė gražią kovą žiūrovams”, – reziumavo Klaipėdos “Dragūno” žaidėjas Karolis Stropus.

“Tikėjomės laimėti. Supratome, kad bus sunku, tad vykdėme rungtynių planą. Iš dalies pavyko, bet ne visiškai. Trūko mažų detalių, užbaigtų atakų, įvairiapusiškumo. Todėl kiekvienas mūsų prametimas dažnai baigdavosi įvarčiu į mūsų vartus. Trečiadienį turime dar vieną šansą, todėl kovosime iki galo ir po rungtynių jau matysime, kaip pavyko”, – po rungtynių teigė VHC ”Šviesa” žaidėjas Tomas Bernatavičius.

Klaipėdos “Dragūnas”: Karolis Bliuvas – 6, Karolis Stropus – 5, Gabrielius Virbauskas – 4, Gytis Šmantauskas – 3, Deividas Virbauskas, Gintaras Cibulskis, Lukas Simėnas, Lukas Juškėnas – po 2, Laurynas Simonavičius, Modestas Vaitekūnas, Benas Butkus – po 1.

Vilniaus VHC “Šviesa”: Karolis Antanavičius ir Valdas Drabavičius – po 7, Jovydas Jurašius – 4, Karolis Antonovičius ir Šarūnas Ugianskis – po 3, Tomas Bernatavičius – 2.

Artimiausios rankinio lygos rungtynės vyks jau trečiadienį, gegužės 15 d. Kauno sporto halėje 19 val. prasidėsiančiose rungtynėse paaiškės, kam atiteks čempionato bronza – Alytaus ar Kauno komandai. Klaipėdoje taip pat 19 val. prasidės trečiosios auksinio finalo rungtynės, kuriose, jeigu pavyks laimėti, “Dragūnas” gali apginti čempiono titulą.