LRL auksą išplėšė “Dragūnas”, bronzą – dzūkai

DSC_9123Šiandien baigėsi Lietuvos rankinio lygos sezonas. Finalo serijoje iki 3 pergalių 3:0, auksą iškovojo Klaipėdos “Dragūnas”. Rungtynės su VHC “Šviesa” baigėsi rezultatu 23:22 (9:9). Tuo tarpu Kauno LSMU VA sporto salėje vyko paskutinės rungtynės serijoje iki 2 pergalių tarp Kauno “Granito-Kario” ir Alytaus “Varsos-Stronglaso”. Jose dzūkišką kovingumą pademonstravę alytiškiai išplėšė pergalė ir seriją 2:1 laimėjo rezultatu 26:28 (12:8).

Klaipėdoje – vienas kito verti varžovai

Iki užbaigto sezono “Dragūnui” trūko būtent šios pergalės, kuri jau ne pirmus metus uostamiesčio komandai yra itin sunki. Ne išimtis buvo ir šiandien. Pirmasis kėlinys prasidėjo lygiaverčių titanų dvikova. Viso kėlinio metu nė viena komanda neįstengė išsiveržti apčiuopiamu skirtumu. Taip kėlinys ir baigėsi – 9:9.

Antrajame kėlinyje ne vienai komandai padėtis nebuvo parankesnė – visą kėlinį komandos prakovojo įvartis į įvartį (13:13, 18:18, 22:22). Kelinio paskutinėmis sekundėmis minimalia persvara pirmavo klaipėdiečiai – 23:22. Paskutinėmis kėlinio sekundėmis vilniečiai neįstengė išplėšti lygiųjų ir pratęsimo, tad taip rungtynės ir finalo serija pasibaigė – 23:22.

„Tiek pernai, tiek šiemet trečiosios finalo rungtynės buvo sunkios. Šiandien mes tikrai neblogai atrodėme, bet ir mūsų priešininkai atrodė labai gerai, visiškai neklydo, labai kantriai ir ilgai ruošė atakas. Pagarba vyrams, kad „išlindome“ iš sunkių situacijų ir tai leido perlaužti rungtynes. Tačiau buvo tikrai labai sunku, nieko panašaus pirmose dviejose rungtynėse nebuvo. Pernai finale irgi žaidėme su „Šviesa“, bet šiais metais finalo serija buvo kur kas sunkesnė. Manau, finale susitiko du vienas kito verti varžovai ir skaičiai 3:0 yra reikšmingas tik tiems žmonėms, kurie nesupranta rankinio. Čia buvo trejos atskiros rungtynės, kurios buvo mūsų sunkiai laimėtos. 3:0 yra tik skaičiai. Didžiulė pagarba varžovams ir mano vyrams, kad atsilaikėme“, – sakė A. Juškėnas.

Klaipėdos “Dragūnas”: Karolis Bliuvas – 4, Karolis Stropus, Gabrielius Virbauskas, Modestas Vaitiekūnas – 3, Laurynas Simonavičius, Lukas Juškėnas, Gytis Šmantauskas – 2, Deividas Virbauskas, Gintaras Cibulskis, Lukas Juškėnas, Benas Butkus – 1.

VHC “Šviesa”: Karolis Antanavičius – 9, Valdas Drabavičius – 5, Karolis Antonovičius, Tomas Bernatavičius, Šarūnas Ugianskis – po 2,  Artūras Švilpa, Jovydas Jurašius – po 2.

Dzūkiškas charakteris iš “Granito” nagų išplėšė bronzą60360419_2198519086870017_4304996650226548736_n

Į finalo traukinį paskutiniai įšokę alytiškiai tradiciškai pademonstravo savo valią ir kovą iki paskutinių kėlinio minučių. Greičiausiu keliu neužbaigę mažojo finalo serijos alytiškiai Kaune išplėšė pergalę iš “Granito-Kario”. Pirmajame kėlinyje užtikrintai pirmavo kauniečiai – per pirmas minutes jie atitolo 3 įvarčiais ir arčiau priešininkų neprisileido (7:4, 10:7, 11:8). Kėlinio pabaigą užtikrinčiau užbaigė “Granitas” 12:8.

Rodos, antrajame kėlinyje Alytui atsitiesti buvo neįmanoma. Granitas sustiprino savo pozicijas toldamas iki 6 įvarčių (20:14). Nepaisant nepavydėtinos padėtis dzūkai pradėjo atsitiesti (22:19. 25:23), o kėlinio paskutiąsias minutes jie sužaidė išlygindami rezultatą ir persverdami į į savo pusę (25:26) ir užbaigdami kėlinį pergale  – 26:28

“Sunku kažką ir komentuoti. Medaliai prarasti per paskutines minutes. Nėra ko kaltinti. Galima tik pasimokyti iš dzūkų kovingumo. Sezonas baigėsi – negali visi laimėti. Šiemet tenka mums nuleisti galvas. Ačiū vyram už atsidavimą ir išlietą prakaitą. Kaip vienas granitietis sako – niekas neprarasta, yra kiti metai, dar kiti, ir dar šiandien sunku, skaudu, liūdna. Rytoj bus nauja diena ir naujos mintys. Alytiškiai šiandien parodė brandą dėl ko nuoširdžiausi sveikinimai jiems.” – po rungtynių teigė Kauno “Granito-Kario” vartininkas Tadas Sveikauskas.

“Po tokių rungtynių jaučiuosi labai gerai, visame esame laimingi. Antrajame kėlinyje parodėme savo charakterį ir žaidėme iki galo, nes tikėjome, kad galime. Tikrai galime ir padarėme savo. Sezoną vertiname pagal pabaigą – gerai. Užsiauginome storą “skūrą” ir gerai užbaigėme sezoną.”, – Alytaus “Varsos-Stronglaso” žaidėjas Žygimantas Micevičius.

Kauno “Granitas-Karys”: Karolis Grigas – 7, Paulius Šarkauskas – 6, Modestas Štarolis ir Tadas Bučinskas – po 4, Karolis Dambrauskas – 3, Manvydas Lazauskas – 2.

Alytaus “Varsa-Stronglasas”: Žygimantas Micevičius – 9, Rokas Lastauskas, Remigijus Čepulis ir Deivas Eidukonis – po 4, Šarūnas Krisiulevičius – 3, Gintautas Adamkevičius, Nedas Buronko – po 2.