Lygiaverčių priešininkų kovos ir lengva čempionų pergalė Šiauliuose

Šiandien Lietuvos rankinio lygoje vyko net 4 rungtynės.

Uteniškiai priėmė Panevėžio “KKSC-RSSG-Grifą” – rungtynės baigėsi svečių pergale 31:26 (16:16). Klaipėdos “Dragūnas” svečiuose įveikė Šiaulių “Dubysą” – 47:25 (27:14).

Sostinės derbis tarp HC “Vilnius” ir VHC “Šviesa” baigėsi “Šviesos” pergale – 36:22 (17:8). O ekologinė katastrofa nesustabdė Alytaus “Varsos-Stronglaso” ir “Kauno Ąžuolo-KTU” dvikovos. Pergalę intensyvioje ir grubioje kovoje išplėšė aikštelės šeimininkai – 31:24 (17:16).

Ekstremali situacija rungtynių nepaveikėVAR-KTU-Domanto-Aleksyno-nuotr

Iki pat rungtynių pradžios Alytuje nebuvo aišku, ar jos įvyks. Dėl didžiulio gaisro mieste paskelbus ekstremalią padėtį, alytiškiai sprendė, ar mačas su KTU ekipa bus sužaistas. Vis dėlto buvo nuspręsta rungtynių nenukelti ir jos vyko numatytu laiku.

Pirmasis kėlinys vyko įvartis įvartin, tačiau nežymiai pirmavo Alytaus komanda, kuriai ant kulnų lipo kauniečiai (3:2, 8:5, 10:9, 11:11, 15:12). Kėlinys baigėsi dzūkų persvara – 17:16.

Antrąjį kėlinį aikštelės šeimininkai pradėjo atkarpa 7:0, taip stipriai apsunkindami kauniečių padėtį. Ir nors rungtynių pabaiga vėl buvo apylygė, priartėti arčiau nei 6 įvarčiais kauniečiams nebepavyko (25:18, 27:21, 30:23). Rungtynės baigėsi Alytaus “Varsos-Stronglaso” pergale – 31:24.

“Abi komandos norėjo laimėti, tačiau per daug stengėsi ir grubiai sužaidė. Labai padėjo vartininkas ir taip įvyko lūžis. O priešininkai, matyt, galvojo, kad bus lengva. Lengva čia nebūna niekam. Aišku, daug kartų pataikėme į vartų konstrukciją, bet kartais taip būna, kad jie tarsi užkeikti – pradeda trauktis žaidimo metu. Norime padėkoti ir žiūrovams, ir priešininkams, kad sutiko atvykti ir žaisti tokiomis sąlygomis. Rytoj dėl vėjo krypties jokios rungtynės čia nevyks. Ačiū už palaikymą”, – neeilines rungtynes reziumavo Alytaus  “Varsos-Stronglaso” trenerio asistentas Robertas Paužuolis.

“Prieš nepilną savaitę turėjome geriausias sezono rungtynes užsienyje, bet tikėtis, kad tokios pat lengvos rungtynės bus ir Alytuje, naivu. Alytuje rungtynės visada sunkios. Nesupratau kai kurių žaidėjų ir kitų aikštelėje buvusių asmenų sprendimų. Bet su tiek nepataikytų metimų iš tokių pozicijų laimėti buvo neįmanoma”, –  neslėpė “Kauno Ąžuolo-KTU”  treneris Darius Talačka.

Alytaus “Varsa-Stronglasas”: Žygimantas Micevičius – 8, Nedas Buronko – 7, Gintautas Adamkevičius – 4, Rokas Lastauskas ir Aurelijus Sabonis – po 3, Remigijus Čepulis, Tautvydas Petrušauskas ir Ridas Čeginskas – po 2.

RK “Kauno Ąžuolas-KTU”: Arminas Stankūnas – 8, Karolis Jankauskas – 6, Vilius Juozaitis – 5, Mantas Sturonas – 3, Lukas Sutkus ir Aurimas Balčiūnas – po 1.

Pirmoji panevėžiečių pergalėUTE-GRI

HC “Utena” šįkart priėmė lygiavertį priešininką. Nuo pat pirmųjų minučių iki kėlinio pabaigos rungtynių lyderis taip ir neišaiškėjo. Nors Panevėžio rankininkai porą kartų ir išsiveržė į priekį, tačiau uteniškiai greitai juos pasivydavo (3:3, 9:7, 11:11, 14:12, 15:15). Kėlinys baigėsi lygiosiomis – 16:16.

Antrojo kėlinio pradžioje “Grifas” vėl atitolo, tik jau ryškesne persvara. Nepaisant to, Utenos rankininkai vis tiek išlygino rezultatą (22:18, 22:22). Kėlinio pabaigoje “Grifas” parodė nagus ir, priartėdamas prie pergalės, sužaidė atkarpą 6:0. Tuo metu už per grubų žaidimą panevėžietis Evaldas Vėta buvo diskvalifikuotas. Nors uteniškiai dar bandė tirpdyti skirtumą, tačiau laikas buvo priešininkų naudai (28:22, 29:26). Rungtynės baigėsi panevėžiečių pergale – 31:26.

“Rungtynės buvo sunkios. Pradėjom rungtynes gerai, susikaupę. Gana tvarkingai ir taktiškai žaidėme, buvome priekyje keliais įvarčiais, nedideliu pranašumu, bet pabaigoje jėgų šiek tiek pritrūko. Galbūt trūko indėlio nuo suoliuko ir pabaigoje viskas sugriuvo, tačiau žaisti sekėsi tikrai neblogai”, –  rungtynių eigą ir baigtį apibūdino HC “Utena” žaidėjas Andrius Katinas.

“Rezultatas gal ir tenkina mus, kadangi mes esame apylygiai varžovai. Tokioje kovoje bet kas gali lengvai paimti taškus. Antrajame kėlinyje mums padėjo vartininkas ir gynyba, todėl priešininkams įvarčius pelnyti buvo sunkiau. Taip pat pirmą kartą išleidau žaisti visiškai naują žaidėją. Klaidų buvo, bet jas analizuosime jau žiūrėdami rungtynių įrašą”, – pergale buvo patenkintas Panevėžio “Grifo” treneris Mindaugas Vėta.

HC “Utena”: Rokas Palskys – 8, Eimantas Sinkevičius – 6, Pijus Gimbutas – 4, Kasparas Ubeika ir  Rokas Liulevičius – po 2, Karolis Ubeika, Andrius Katinas, Dovydas Vitkus ir Pijus Jakimavičius – po 1.

Panevėžio “KKSC-RSSG-Grifas”: Paulius Linkevičius – 8, Amandas Šarkanas – 7, Evaldas Vėta – 6,  Pavelas Zeifertas – 4, Titas Vaidžiūnas ir Titas Žebelys – po 2, Eligijus Leveika ir Ignas Storukas – po 1.

Sostinės derbyje “Šviesa” buvo stipresnėVIL-VHC3

Pirmojo kėlinio pradžioje aikštelės šeimininkai HC “Vilnius” lipo “Šviesai” ant kulnų (2:1, 5:5, 8:7). Tačiau tuomet “Šviesa” blykstelėjo ir iki kėlinio pabaigos priešininkams leido įmesti tik 1 įvartį, kuomet patys įmetė 9 (12:7, 15:8). Kėlinys baigėsi rezultatu 17:8.

Antrajame kėlinyje matėsi akivaizdžios “Vilniaus” pastangos pavyti varžovus, tačiau arčiau nei per 8 įvarčius svečiai jų nebeprisileido (23:13, 25:17, 30:21). Paskutinėmis minutėmis “Šviesa” sužaidė atkarpą 5:0 ir užtikrintai laimėjo rezultatu 36:22.

“Leidome išsiveržti varžovams. Prastai apsigynėme ir puolėme rungtynių pradžioje, dėl to turėjome tokį rezultatą, o tokią komandą po to labai sunku vėl pasivyti”, – neslėpė  HC “Vilnius” žaidėjas Ignas Valiušis.

“Žaidėme, manau, neblogai. Po Europos taurės turėjome tris treniruotes, gerai dirbome ir žaidimas pagerėjo. Priešininkų stipriausios pusės yra tolimi metimai ir metimai nuo linijos, tad čia apsigynėme neblogai”, – rezultatu ir komandos pasiruošimu buvo patenkintas VHC “Šviesa” žaidėjas Karolis Antanavičius.

HC “Vilnius”: Vaidas Drevinskas – 8, Martynas Lapinskas ir Martynas Žala – 4, Evaldas Veida – 2, Deivydas Matulis, Airidas Petronis, Aurimas Petravičius ir Domantas Raudonius – po 1.

VHC “Šviesa”: Karolis Antanavičius – 9, Laurynas Palevičius – 5, Tomas Bernatavičius ir Šarūnas Ugianskis – po 4, Valdas Drabavičius – 3, Ignas Grigas, Taurintas Markiavičius ir Rosvaldas Ramunis – po 2, Karolis Antonovičius, Artūras Švilpa, Ignas Jonuška, Žygimantas Sinkevičius ir Tadas Rasakevičius – po 1.

Šiauliuose “Dragūnas” nesunkiai laimėjoDUB-DRA

Pirmajame kėlinyje “Dragūnas” nuolat didino savo persvarą ir vieną šiauliečių įvartį lydėdavo du Klaipėdos komandos įvarčiai (6:4, 12:7, 21:13). Kėlinį atkarpa 5:0 užbaigė “Dragūnas” – 27:14.

Antrasis kėlinys uostamiesčio komandai taip pat nebuvo per sunkus. Komandas visą laiką skyrė daugiau nei 15 įvarčių (32:17, 38:22, 42:25). Rungtynes, kaip ir pirmąjį kėlinį, “Dragūnas” užbaigė atkarpa 5:0 ir laimėjo rezultatu 47:25.

“Žaidėme neblogai, tačiau nespėdavome grįžti į gynybą ir taip leidome “Dragūnui” susikrauti įvarčių persvarą. Laimėjo stipresnė komanda”, –  pagrindinį šiandienos trūkumą įvardijo Šiaulių “SC Dubysa” treneris Artūras Strupas.

“Bėgome, žaidėme greitą žaidimą su greitomis atakomis ir mums viskas pavyko. Įmetėme pakankamai, maždaug taip ir planavome”, – trumpai pakomentavo Klaipėdos “Dragūno” vyriausiasis treneris Artūras Juškėnas .

Šiaulių “SC Dubysa”: Donatas Stripeika – 6, Justas Mielenis ir Tomas Baliutavičius – po 5,  Aivaras Budrys – 4, Arūnas Tribė – 2, Robertas Ramašauskas, Gedvinas Jocas ir Povilas Šalna – po 1.

Klaipėdos “Dragūnas”: Deividas Virbauskas ir Benas Butkus – po 7, Gytis Šmantauskas – 6, Lukas Simėnas ir Gabrielius Virbauskas – po 5, Laurynas Simonavičius ir Orestas Biknius – po 4, Arvydas Bučius, Mykolas Lapiniauskas ir Tomas Valentukevičius – po 2, Gintaras Cibulskis, Ignas Savičius ir Edvinas Aidukonis – po 1.

Artimiausios rungtynės vyks spalio 29 dieną – tuomet LSMU VA sporto salėje Kauno “Granitas-Karys” susirems su Alytaus “Varsa-Stronglasu”.