Permainingose Lietuvos ir Baltijos rankinio lygų kovose laimėjo klaipėdiečiai ir vilniečiai

DRA-VAR3Trečiadienį Lietuvos rankinio lygoje vyko dvejos rungtynės. Klaipėdos  „Dragūnas“ įveikė Alytaus „Varsą-Stronglasą“ rezultatu 31:24 (13:10), o Kaune „Granitas-Karys“ po atkaklios kovos pralaimėjo VHC „Šviesa“ rankininkams – 31:33 (17:12). Abiejų rungtynių rezultatai taip pat skaičiuojami ir Baltijos rankinio lygoje, tad pergalės vertė dviguba

Sunkiai prasidėjusią kovą laimėjo „Dragūnas“

Klaipėdiečiai rungtynes pradėjo sunkiai, įvarčiai krito lėtai ir didžiąją kėlinio dalį pirmavo Alytaus „Varsa-Stronglasas“, o klaipėdiečiai tik pirmojo kėlinio paskutinėmis minutėmis rezulatą išlygino ir palenkė į savo pusę (5:7, 8:10, 10:10, 13:10)

Antrasis kėlinys „dragūniečiams“ sekėsi kiek geriau, komada greitai susirinko 4 įvarčių persvarą ir arčiau priešininkų prisileisti neketino (16:12, 21:14, 24:20, 29:23). Rungtynės baigėsi rezultatu 31:24.

„ Labai gerai, kad pavyko laimėti, nes dviguba pergalė yra labai svarbu. Tačiau žaidimas tikrai netenkino nei mūsų, manau, nei priešininkų. Rungtynių pradžioje turėjome susikrauti persvarą ir pabėgti nuo varžovų, bet neįmetėme daug įvarčių. Buvo chaotiškos, negražios rungtynės, buvo daug klaidų, daug broko. Gali atrodyti, kad skirtumas yra nemažas, bet tai neatspindi žaidimo kokybės. Mums būtina iki sekmadienio padaryti išvadas, nes tada žaisime su “Šviesa”. Nežinau, ar žaidimas taip išsiderino iškritus Gyčiui Šmantauskui, bet tarsi nebepažįstame vienas kito aikštelėje“, – žaidimo kokybe nesidžiaugė Klaipėdos „Dragūno“ kapitonas Arvydas Bučius.

„ Pirmą kėlinį iki kokios dvidešimtos minutės vertinu neblogai. Buvome susikoncentravę, bet paskui pradėjome gauti daug dviejų minučių ir pradėjome žaisti mažumoje tiek gynyboje, tiek puolime. Automatiškai “Dragūnas” atitrūko keliais įvarčiais ir mums nebepavyko sugrįžti į savo žaidimą. “Dragūnas” yra principiniai varžovai ir kieta gynyba lemia pražangas. Norime laimėti ir gal kažkas kažkur persistengia, iš ten ir tos dvi minutės. Bet tai rankinis… Prieš sezoną vykę turnyrai, kuriuose žaidėme ir su “Dragūnu”, padėjo ruoštis sezonui, bet prie mūsų komandos prisijungė naujų žaidėjų ir mūsų žaidimas dar nėra nušlifuotas. Tiek rungtynėse su “Dragūnu”, tiek su kitomis komandomis pastebime, kad mes tikrai dar ne tokios formos, kokios turėtume būti. Manau, jei vėl kas nors nesukliudys šitam čempionatui, mes tikrai susižaisime ir mesime kovą tiek “Dragūnui”, tiek kitoms komandoms“,- neslėpė Alytaus „Varsos-Stronglaso“ kapitonas Gintautas Adamkevičius.

Klaipėdos „Dragūnas“: Žanas Gabrielius Virbauskas – 7, Mykolas Lapiniauskas ir Lukas Juškėnas – po 6, Deividas Virbauskas – 5, Laurynas Simonavičius – 3, Tomas Valentukevičius – 2, Gintaras Cibulskis ir Tomas Drakšas – 1.

Alytaus „Varsa-Stronglasas“:  Žygimantas Micevičius – 7, Aurelijus Sabonis – 4, Rokas Lastauskas, Gintautas Adamkevičius ir Vilius Juozaitis – po 3, Remigijus Čepulis ir Karolis Jankauskas – po 2.

Galingai pradėję kauniečiai persvaros neišlaikėGRA-SVI

LSMU VA sporto salėje vykusi „Granito-Kario“ ir VHC „Šviesos“ dvikova buvo permaininga, kauniečiai pirmąjį kėliny greitai susikrovė persvarą ir ją sparčiai didino (3:3, 6:3, 13:7). Pirmasis kėlinys baigėsi rezultatu 17:12.

Antrojo kėlinio pradžioje „granitiečiai“ dar išlaikė persvarą, tačiau netrukus „Šviesa“ blykstelėjo įvarčių serija  0:6, po kurios rezultatas jau buvo persvertas vilniečių naudai (20:16, 21:22). Šią trapią persvarą Vilniaus rankininkai išlaikė iki paskutinių kėlinio minučių – (23:24, 28:29, 30:31). Rungtynės baigėsi VHC „Šviesa“ pergale – 31:33.

„Rungtynės buvo sunkios, pirmasis kėlinys vyko pagal planą. Tačiau antrame kėlinyje pradėjome nesusikalbėti. Matyt todėl, kad esame dar gana naujai sukomplektuota komanda, taip pat pradėjo „siautėti“ Karolis Antanavičius. Jį sustabdyti buvo sunku, o antrame kėlinyje jo sustabdyti nepavyko. „Šviesa“ įsibėgėjo ir kai tokia komanda įsibėgėja juos sustabdyti labai sunku, įsivėlėme į jų žaidimą ir turime pralaimėjimą“, – varžovų stipriąsias puses ir žaidimo stilių įvardino Kauno „Granito-Kario“ žaidėjas Arminas Stankūnas.

„Rungtynes pradėjome labai blogai, kai kurios atakos pavyko, bet dauguma momentų buvo per daug skubant ir nesusikaupus, todėl gavome lengvų įvarčių į savo vartus. Pozicinėje gynyboje pirmame kėlinyje niekas irgi nesisekė, „pamesdavome“ savus žmones. Per pertrauka susėdome rūbinėje, visi nurimome ir sutarėme, kad jeigu žaisime savo žaidimą, tai viskas bus gerai, –  rungtynių nuotaikomis ir žaidimu pasidalino VHC „Šviesos“ žaidėjas Karolis Bliuvas.

Kauno „Granitas-Karys“: Aurimas Stankūnas – 10, Paulius Šarkauskas – 8, Tadas Bučinskas – 6, Karolis Grigas ir Mantas Sturonas – 3, Aurimas Balčiūnas – 1.

VHC „Šviesa“: Karolis Antanavičius – 7, Šarūnas Ugianskis – 6, Laurynas Palevičius – 5, Valdas Drabavičius – 4, Artūras Švilpa ir Rosvaldas Ramunis – po 3, Eimantas Sinkevičius – 1.

Rugsėjo 6d. 14 val. sostinėje susitinka HC „Vilnius“ su HC „Utena“. O sekmadienį vyks dar dvi „dvigubos įskaitos“ rungtynės. Vilniuje VHC „Šviesa“ pasitiks Klaipėdos „Dragūną“, o Alytuje „Varsa-Stronglasas“ susigrums su „Granitu-Kariu“.