Po pertraukos rankinio čempionate – įnirtinga kova ir raudonos kortelės

Po pertraukos į Lietuvos sales sugrįžusios „Vivus.lt“ rankinio lygos kovos sirgaliams dovanojo daug emocijų – ir džiaugsmo dėl nesunkių favoritų pergalių, ir įtampos iki paskutiniųjų rungtynių sekundžių. Šio turo metu ilsėjosi Klaipėdos „Dragūnas“.

Lemiamas įvartis – paskutinėmis sekundėmis

Screen Shot 2017-01-14 at 15.22.16Šiauliuose vietos „SM Dubysa-Gubernija“ priėmė Vilniaus VHC „Šviesos“ rankininkus. Pirmojoje šių ekipų dvikovoje Vilniuje netikėtą pergalę trijų įvarčių persvara šventė šiauliečiai. Tačiau šeštadienį abi ekipos buvo pasirengusios atiduoti visas jėgas, kad išplėštų pergalę.

Nuo pat rungtynių pradžios kova vyko įvartis į įvartį, tačiau pirmojo kėlinio antroje pusėje vilniečiai sugebėjo išsiveržti į priekį 2 įvarčių skirtumu – 11:9, 12:10. Antrajame kėlinyje skirtumą “Šviesa” padidino iki 4 įvarčių – 18:14, bet aikštelės šeimininkai sugebėjo sumažinti varžovų atotrūkį ir išlygino rezultatą likus penkioms minutėms iki rungtynių pabaigos.

Šiauliečių žiūrovų džiaugsmui “Dubysa-Gubernija” net sugebėjo persverti rezultatą savo naudai – 22:21. Tačiau “Šviesos” rankininko Tado Rasakevičiaus įvartis išlygino rezultatą, o po nesėkmingos šiauliečių atakos paskutinę rungtynių minutę, likus vos kelioms sekundėms iki finalinės sirenos atliktas sėkmingas Artūro Švilpos metimas išplėšė pergalę “Šviesai” rezultatu 23:22 (12:10).

Šiaulių ekipai 8 įvarčius (1 iš 7 m) pelnė Arūnas Tribė, 5 (1 iš 7 m) įmetė Aivaras Budrys, 3 – Tautvydas Damašauskas.

“Šviesos” gretose rezultatyviai rungtyniavo po 5 įvarčius pelnę Karolis Antanavičius, Tadas Rasakevičius ir Valdas Drabavičius.

Deja vu jausmas Alytuje

AlytusNamuose rungtyniavę šalies čempionų titulus ginantys “Varsos-Stronglaso” rankininkai nepaliko vilčių šį sezoną pergalės skonio nepatyrusiai Utenos ekipai. Pirmasis šių komandų susitikimas baigėsi rezultatu 35:20 Alytaus naudai. Tad šį  šeštadienį rankinio sirgalius aplankė deja vu jausmas – rungtynės baigėsi rezultatu 34:20 (16:10).

Alytaus komanda antrajame kėlinyje, kai persvara buvo daugiau nei užtikrinta, leido daugiau pasireikšti jaunimui.

“Varsos-Stronglaso” gretose stabiliai rezultatyviai žaidė 11 įvarčių (2 iš 7 m) įmetęs Žygimantas Micevičius, 8 įmetė Ernestas Milius, 4 (1 iš 7 m) – Aivaras Janušauskas.

Utenos ekipai 8 įvarčius (4 iš 7 m) pelnė Matas Mecelica, 6 (4 iš 7 m) – Karolis Ubeika.

Gediminas Paukštė (HC „Utena“): “Šiandien pralošėme pirmaujančiai komandai. Jaunimas po truputį įgauna pasitikėjimo, daro mažiau klaidų. Truputėlį stabilumo, pasitikėjimo savimi trūksta, aišku, kovingumo yra. Pralošėme profesionalesnei komandai.”

Eugenijus Gimbutas (“Varsa-Stronglasas”): “Mes, treneriai, esame patenkinti žaidimu. Šiandien turėjome galimybę išbandyti žaidėjus, kurie žaidžia mažiau. Na, rezultatas parodė, kad einame teisinga kryptimi.”

Sostinėje intrigos nebuvo

zala2Vis dėlto galbūt tiksliau būtų sakyti, kad intrigą komandoms buvo sunku išlaikyti.

HC “Vilniaus” ir Panevėžio “Grifo-R.Sargūno sporto gimnazijos-KKSC” rungtynės iš pradžių buvo gana apylygės, tačiau įpusėjus pirmajam kėliniui, į priekį išsiveržė Vilniaus rankininkai. Jie pristabdė panevėžiečių puolimą ir didino savo persvarą. Ilsėtis prieš antrąjį kėlinį vilniečiai išėjo turėdami 7 įvarčių pranašumą – 18:11.

Po pertraukos svečiai bandė vytis “Vilnių”, bet tik 50-ąją minutę sumažino atsilikimą iki 6 įvarčių – 25:19. Nors atrodė, kad intriga gali sugrįžti, bet vilniečiai į “grifų” spurtą atsakė perimta iniciatyva ir rezultatyviomis atakomis, tad rungtynės baigėsi 9 įvarčių persvara – 31:22 (18:11).

„Vilniui“ 12 įvarčių (6 iš 7 m) pelnė Martynas Lapinskas, 8 – Martynas Žala, 4 – Paulius Verbickas.

Panevėžio ekipoje rezultatyviausiai žaidė Ignas Storuka, įmetęs 6 įvarčius, 5 (1 iš 7 m) įmetė Ovidijus Jagučiauskas, 4 – Justas Totūraitis.

Martynas Lapinskas (HC „Vilnius“): „Naujus metus norėjome pradėti pergale, tam ruošėmės ir, manau, tikslą įgyvendinome. Taip pat norėčiau pagirti varžovų komandą, kad stengėsi, o pergalė yra pergalė ir svarbiausia, kad rezultatas yra teigiamas.“

Ovidijus Jagučiauskas („Grifas-R.Sargūno sporto gimnazija-KKSC“): „Šiandien jautėsi, kad trūko treniruočių ir patyrusių žaidėjų pagalbos, nes žaidė vien jaunimas.”

Raudonos kortelės

granitasNamuose žaidęs Kauno „Granitas-Karys“ nesunkiai įveikė Varėnos „Ūlą“ ir beveik pakartojo šio sezono įvarčių rekordą – rungtynės baigėsi rezultatu 47:26 (22:14).

Tiesa, neapsieita be incidento. Iki rungtynių pabaigos likus mažiau nei dešimčiai minučių susikibo du emocijų nesuvaldę žaidėjai. Už nesportišką elgesį “Granito” žaidėjas Deivydas Virbauskas ir varėniškis Laurynas Petrušis užsidirbo po raudoną kortelę.

Kauno komandai 7 įvarčius (1 iš 7 m) uždirbo Paulius Šarkauskas, po 5 įmetė Vaidas Drevinskas, Karolis Dambrauskas, Tadas Bučinskas ir Deivydas Virbauskas.

“Ūlai” 7 įvarčius (1 iš 7 m) pelnė Žilvinas Vaišnoras, 6 (1 iš 7 m) – Laurynas Petrušis, 4 – Šarūnas Krisiulevičius.

Valdemaras Novickis (“Granitas-Karys”): “Vyrai buvo išsiilgę rankinio, buvo pertrauka, tai pirmosios po pertraukos rungtynės. Vyrai stengėsi parodyti įdirbį, nes per pertrauką tobulinome ir fizinį pasiruošimą, ir greitį. Visada yra trūkumų, šiandienos rungtynes vertinčiau septynetu, dar turime rezervo. Varėniškiai turi charakterį, kovoja, nors rezultatas ne jų naudai, jie kovoja, stengiasi žaisti iki galo.”