Principinė kova Garliavoje ir nesunkios klaipėdiečių bei dzūkų pergalės

Šeštadienį Lietuvos rankinio lygoje vyko trejos rungtynės. HC “Utena” namuose pralaimėjo Klaipėdos “Dragūnui”  rezultatu 29:49 (16:24), Alytuje “Varsa-Stronglasas” užtikrintai įveikė Panevėžio “KKSC-RSSG-Grifą” rezultatu 37:22 (22:11). Garliavoje “Kauno Ąžuolas-KTU” rezultatu 36:31 (20:18) įveikė HC “Vilniaus” komandą.

“Kauno Ąžuolo-KTU” rankininkai pranoko “Vilnių”KTU-VIL3

Tikras nervų karas vyko tarp Kauno ir Vilniaus rankininkų bei turnyro lentelės kaimynų “Kauno Ąžuolo-KTU”  ir HC “Vilniaus” komandų. Pirmame rate pergalę šventė kauniečiai, tad šeštadienį vyko principinė kova. Didžiąją kėlinio dalį pirmavo vilniečiai (5:8, 9:11, 13:14). Tik paskutinėmis kėlinio minutėmis aikštelės šeimininkai įstengė persverti rezultatą į savo pusę (15:15, 18:17). Pirmasis kėlinys baigėsi rezultatu 20:18.

Šalto pirmojo kėlinio dušo pamokyti “ąžuolai” antrajį kėlinį vilniečių jau nebeprisileido arčiau nei 2-4 įvarčiais (22:19, 26:23, 32:28). Nepaisant šio įvarčių skirtumo įtampa tvyrojo iki paskutinių rungtynių minučių. Dvikova baigėsi rezultatu 36:31.

“Po sunkios rungtynių pradžios buvo sunku susikaupti. Kai sustygavome gynybą, pradėjo sektis ir puolimas. Labai prisidėjo Arminas Stankūnas, kurio puolimų varžovai sustabdyti nesugebėjo. Dėl jo ir Karolio Jankausko pastangų ir turime šią pergalę”,- rungtynių eigą apibūdino “Kauno Ąžuolo-KTU” treneris Darius Talačka.

“Nepavyko. Neįmetėme. Nesužaidėme kaip norėjome. Mokysimės iš klaidų. Kitą kartą susitiksime vėl”, – trumpai pakomentavo HC “Vilnius” treneris Rolandas Uoslys.

“Kauno Ąžuolas-KTU”: Arminas Stankūnas – 13, Vilius Juozaitis – 10, Karolis Jankauskas – 4, Edvinas Balčiūnas, Mantas Sturonas ir Aurimas Balčiūnas – po 2, Kristupas Kručas, Martynas Stumbra ir Lukas Sutkus – po 1.

“HC Vilnius”: Vaidas Drevinskas – 11, Martynas Žala – 7, Martynas Lapinskas – 4, Tautvydas Damašauskas ir Airidas Petronis – po 3, Robertas Skobas – 2, Domantas Raudonius – 1.

“Utena” nepasipriešino “Dragūnui”UTE-DRA3

Nuo pat pirmųjų rungtynių minučių pirmavo klaipėdiečiai. Kėliniui įpusėjus komandas jau skyrė 6 įvarčiai (7:13), kėlinio antroje pusėje šio skirtumo aikštelės šeimininkams sumažinti ir išlaikyti nepavyko (10:16, 14:18, 15:22). Kėlinys baigėsi rezultatu 16:24.

Viso antrojo kėlinio metu “Dragūnas” toliau didino savo persvarą (20:30, 25:40, 28:47). Rungtynės baigėsi rezultatu 29:49.

“Sunkios rungtynės, stiprus varžovas su ilgu suoliuku. Bandėme žaisti drausmingai. Pirmas kėlinys gana pavyko, nedaug klaidų padarėm, daugiau tokių gerų pramestų metimų, gana tvarkingai sužaidėme. Antrajame kėlinyje pritrūko jėgų, pasipylė klaidos ir varžovų greitas puolimas ir todėl turim tokį didelį rezultatą”, – po rungtynių teigė HC “Utena” žaidėjas Andrius Katinas.

“Turėjome geras rungtynes. Na, nelabai viskas tvarkoje, iš tikrųjų ruošėmės dirbti rimčiau, bent jau gynyboje. 29 įvarčiai į mūsų vartus yra labai per daug. Jeigu b8tų kokie 22-23, tai dar suprantama, bet 29 yra per daug. Na, bet aišku, buvo atsipalaidavimas antrajame kėlinyje, pirmos rungtynės po Naujųjų metų, bet viskas gerai, gerėsim, tobulinsim žaidimą”, –  pirmąsias antrojo rato rungtynes įvertino Klaipėdos “Dragūno” žaidėjas Gintaras Cibulskis.

HC “Utena”: Arūnas Urbonas – 8, Eimantas Sinkevičius – 6, Pijus Jakimavičius – 4, Karolis Ubeika, Mantas Zabulis, Andrius Katinas, Dovdydas Vitkus ir Kasparas Ubeika –  po 2, Aurimas Katinas – 1.

Klaipėdos “Dragūnas”: Gytis Šmantauskas ir Lukas Vanagas – po 8,  Deividas Virbauskas – 7, Benas Butkus ir Tomas Valentukevičius – po 4, Laurynas Simonavičius, Arvydas Bučius, Ignas Savičius ir Lukas Simėnas – po 3, Edvinas Aidukonis ir Orestas Biknius – po 2, Gintaras Cibulskis – 1.

Dzūkai be didesnio vargo susitvarkė su “Grifu”VAR-GRI2

Rungtynes alytiškiai pradėjo negailestingai. Iki pirmojo kėlinio vidurio komandas jau skyrė 8 įvarčiai (12:4). Kėlinio laikui slenkant į pabaigą šio skirtumo panevėžiečiams sumažinti nepavyko (13:5, 17:9, 19:10). Kėlinys baigėsi dviguba Alytaus persvara – 22:11.

Nepaisant svečių pastangų, ši persvara antrajam kėliniui toliau didėjo (27:16, 30:17, 33:19, 37:20). Rungtynės baigėsi rezultatu 37:22.

“Sveikiname alytiškius, jie šiandien buvo ženkliai stipresni, o mes atvykome ne visos sudėties ir turime kelis traumuotus žaidėjus. Džiaugiuosi, kad jaunimas gali įgauti patirties žaisdamas aukščiausioje lygoje. Tikimės greitai įsivažiuoti ir pakliūti į atkrintamąsias kovas”, – rungtynes įvertino Panevėžio “Grifo” treneris Mindaugas Vėta.

“Tikslas buvo išbandyti kelis eksperimentinius derinius, žaidimą be vartininko, taip pat išbandyti visus žaidėjus aikštelėje. Viskas, ką planavome, pavyko. Pergale pradėti naujus metus visada yra gerai”, – teigė Alytaus “Varsos-Stronglaso” treneris Robertas Paužuolis.

Alytaus “Varsa-Stronglasas”: Nedas Buronko – 6, Tatvydas Petrušauskas ir Arnas Lubauskas – po 5, Irmantas Asakavičius, Ridas Čeginskas, Armandas Sinkevičius ir Edvinas Grėbliūnas – po 3, Gintautas Adamkevičius, Remigijus Čepulis ir Tomas Straigys – po 2.  Rokas Lastauskas – 1.

Panevėžio “KKSC-RSSG-Grifas”: Egidijus Narakas ir Žilvinas Maslauskas – po 6, Titas Vaidžiūnas ir Pavelas Zeifertas – po 3, Mindaugas Barzdenis – 2,  Ažuolas Adamonis ir Eimantas Simonaitis – po 1.

Artimiausios rungtynės vyks sausio 25-ąją. Tuomet Šiaulių SC “Dubysa” priims Alytaus “Varsą-Stronglasą”, Kauno “Granitas-Karys” susikaus su HC “Vilniumi”, o sostinėje VHC “Šviesa” priims Panevėžio “KKSC-RSSG-Grifą”