Rankinio čempionate po pertraukos – lyderių pergalės ir sezono įvarčių rekordas

50224091_2025454887509772_6449435905148059648_nŠį trečiadienį Lietuvos rankinio lygoje vyko net 4 rungtynės. Klaipėdoje “Dragūnas” įveikė “Uteną” rezultatu 49:21 (24:12).  Vilniuje “Šviesa” namuose įrodė savo pranašumą prieš Šiaulių “SM Dubysą” – rungtynėms pasibaigus švieslentė rodė rezultatą 38:14 (19:9). Kaune “Granitas” sunkiai bet susitvarkė su HC “Vilniumi” – rungtynės baigėsi rezultatu 31:30 (14:12). Garliavoje “Kauno Ąžuolas-KTU” suklupo prieš Alytaus “Varsą-Stronglasą” rezultatu 26:30 (13:12).

Dzūkai pamokė “Kauno Ąžuolą-KTU”

Rungtynės Garliavoje prasidėjo nerezultatyviai. Kėliniui įpusėjus nežymiai pirmavo Alytaus komanda (5:7). Žingsneliu priekyje “Varsa-Stronglasas” buvo iki pat kėlinio paskutinių minučių. Tačiau jas geriau sužaidė “Kauno Ąžuolas-KTU” ir kėlinys baigėsi rezultatu 13:12.

Nebloga pirmojo kėlinio pabaiga užvedė kauniečius galingai pradėti antrąjį. Pirmas penkias minutes jiems sekėsi puikiai (17:14). Tada dzūkai įjungė antrą pavarą ir kėliniui įpusėjus rezultatas vėl buvo lygus (20:20). Kėlinio antrąją pusę alytiškiai buvo stipresni, sėkmingai užbaigė atakas, klampino KTU puolimą ir po truputį tolo. Paskutines penkias kėlinio minutes komandas skyrė jau 4 įvarčiai (23:27), šį atstumą dzūkai ir išlaikė. Rungtynės baigėsi rezultatu 26:30.

“Sunkios rungtynės. Viską padarė pertrauka, galbūt nespėjome pailsėti po sunkių rungtynių su  HC “Vilniaus” komanda. Taip pat šiandien žibėjo Rytis Cipkus, kuris buvo tiesiog nuostabus. O mes tiesiog nesumetėme savo metimų. Manau, tai buvo pagrindinė problema. Dar buvo keli tokie abejotini sprendimai, dėl kurių mes antrame kėlinyje strigome ir nesugebėjome grįžti į rungtynes”, – pripažino RK “Kauno Ąžuolas-KTU” vyr. treneris Darius Talačka.

“Rungtynės pavyko. Truputį bijojome, nes buvo ilga pertrauka ir tai buvo pimosios rungtynės po jos, bet neblogai viską įvykdėme. Disciplina buvo, gerai dirbo vartai. Taip ir laimėjome”, – reziumavo Alytaus “Varsos-Stronglaso” vyr. treneris Egidijus Petkevičius.

RK “Kauno Ąžuolas-KTU”: Karolis Jankauskas – 7, Ignotas Vazinskas ir Vilius Juozaitis – 6, Arminas Stankūnas – 4, Edvinas Balčiūnas – 2, Kristupas Kručas – 1.

Alytaus “Varsa-Stronglasas”: Nedas Buronko – 10, Remigijus Čepulis, Tautvydas Petrušauskas, Žygimantas Micevičius – po 4, Šarūnas Krisiulevičius ir Deivas Eidukonis – po 3, Gintautas Adamkevičius – 2.

50283548_2025467464175181_500565342993514496_nKauno sporto halėje “Vilnius” užkūrė pirtį “Granitui”

Tikras rankinio trileris vyko Kaune, kur “Granitas-Karys” priėmė svečius iš sostinės HC “Vilnių”. Žvelgiant į turnyrinę lentelę atrodė, kad rungtynės neturėtų būti sunkios, Granitas – aiškus lyderis, o “Vilnius” tenkinasi 5 vieta. Tačiau šiandien viskas vyko kitaip. “Vilnius” nuo pat kėlinio pradžios laikė “Granitui” nepatikusį tempą, ir, nors sostinės rankininkai neįstengė nė dviem įvarčiais atsiplėšti nuo “Granito”, tačiau ir jų neišleido į priekį.  Visą kėlinį kova buvo lygi ir tik paskutinėmis minutėmis kauniečiai sužaidė kiek geriau. Tai leido aikštelės šeimininkams į pertrauką išeiti turint nežymią persvarą – 14:12.

Antrojo kėlinio pradžioje kauniečiai šią persvarą išlaikė tik pradžioje. Svečiai iš sostinės netruko pasivyti kauniečių ir vėl sulyginti rezultatą (18:18). Su nežymia persvara iniciatyvą perėmė tai viena, tai kita komanda. Tačiau visą laiką kova buvo apylygė. Šis trileris tęsėsi iki pat paskutinių minučių, per kurias “Granitas” per plauką ištraukė pergalę – 31:30.

“Pergalė yra pergalė, bet pats žaidimas – nesuprantamas. Vakar vykusioje treniruotėje viskas buvo idealu, išpildėme viską, ką tarėmės  ir ką planavome, tačiau šiandien viskas vyko priešingai. pritrūko nusiteikimo. Neįvertino gal vyrai varžovo, gal išsigando, jog Drevinskas žaidžia. Puolime dar kažką bandėme, tačiau gynyba apgailėtina. Savaitgalį laukia BHL rungtynės, varžovas – “etatinis” – “Šviesa”. Nieko naujo neplanuosim ir neišradinėsim, žaisime ir ruošimės taip pat”, – komandos pasirodymu nebuvo patenkintas Kauno “Granito-Kario” vyr. treneris Valdemaras Novickis.

“Buvo sunku žaisti. Lyg ir buvome perėmę iniciatyvą – užpuolėme, pataikėme, bet pabaigoje mums keli įvarčiai neįkrito, o jiems krito puikiai, todėl pergalę šventė jie. Granitiečiai nenustebino. Jie žaidė savo žaidimą, mes savo, tačiau jie buvo stipresni, dėl to ir laimėjo”, – pripažino Vilniaus HC “Vilnius” žaidėjas Martynas Žala.

Kauno “Granitas-Karys”: Paulius Šarkauskas – 9, Modestas Štarolis – 7, Tadas Bučinskas ir Karolis Grigas – 6, Lukas Feoktistovas – 2, Paulius Zėringis – 1.

Vilniaus HC “Vilnius”: Vaidas Drevinskas – 10, Martynas Lapinskas – 6, Domantas Pukas ir Martynas Žala – po 5, Domantas Raudonius – 4.

49948426_2025516820836912_4847518416338157568_nKlaipėdoje intrigos nebuvo

Nuo pirmųjų kėlinio akimirkų “Dragūnas” demonstravo savo greitą žaidimą. Kėliniui įpusėjus klaipėdiečiai pirmavo jau 5 įvarčiais (12:7). Panašią persvarą klaipėdiečiai išlaikė iki antros kėlinio pusės, kai nubaudė “Uteną” įvarčių serija 7:0. Kėlinys baigėsi rezultatu 24:21.

Antrajame kėlinyje “Dragūnas” tempo nemažino. Kėliniui įpusėjus komandas jau skyrė 22 įvarčiai. Bet ir tai nesumažino klaipėdiečių apetito ir griaudint tribūnoms “Dragūnas” siekė įmesti penkiasdešimtą įvartį. Tokio simboliško įvarčio siekė tiek Kęstutis Kremeris, tiek Karolis Stropus, tačiau jaudulys padarė savo ir kėlinys baigėsi rezultatu 49:21.

“Nėra ką vertinti, nes varžovai ne turimos sudėties, negali visi žmonės atvykti vidury savaitės žaisti. Čia tiesiog buvo pasibėgiojimas. Tačiau kartais ir pasibėgiojime atrandi tų teigiamų dalykų. Buvo vyrams iškelti uždaviniai, vieną, manau, jie įvykdė, kito galbūt ne visai”, –  rungtynių eigos ir rezultato nesureikšmino Klaipėdos “Dragūno” vyr. treneris Artūras Juškėnas.

“Mačas atspindi rezultatą. Galiu tik padėkoti tiems žaidėjams, kurie atsiprašė iš darbų, iš mokslų ir atvažiavo sužaisti rungtynių. Jėgos buvo nelygios – pas juos greitis, puolimas, rotacija. Pas mus keitimui buvo tik du žaidėjai. Dėl kovingumo žaidėjams neturiu priekaištų. Profesionalesnės komandos yra profesionalesnis požiūris”, – pripažino HC “Utena” treneris Gediminas Paukštė.

Klaipėdos “Dragūnas”: Alain Romeo Eyebe II – 9, Mykolas Lapiniauskas – 8, Karolis Bliuvas – 7, Laurynas Simonavičius – 6, Lukas Simėnas – 5, Modestas Vaitekūnas ir Benas Butkus – 4, Deividas Virbauskas – 3, Gabrielius Virbauskas – 2.

Utenos HC “Utena”: Eimantas Sinkevičius ir Rokas Palskys – po 6, Justinas Nikitinas, Ernestas Nikitinas ir Nojus Čerškus – po 2, Žygimantas Vainalavičius, Justas Daujotis ir Marius Deveikis – po 1.

49949214_2025452080843386_4775333884541796352_n“Šviesa” įveikė šiauliečius

Rungtynės prasidėjo apylyge kova. Kol “Šviesa” nepabudo ir iki kėlinio vidurio susikrovė 5 įvarčių persvarą (11:6). Tačiau aikštelės šeimininkai netrukus susirinko 10 įvarčių persvarą (18:8). Ją “Šviesa” ir išlaikė ją iki pat kėlinio pabaigos (19:9).

Antrajame kėlinyje “Šviesa” savo tempą laikė pirmąsias kėlinio minutes. Kėliniui įpusėjus komandas skyrė jau 15 įvarčių (27:12). To “Šviesai” neužteko ir jie sužaidė dvi atkarpas 5:0 ir šventė nesunkią pergalę 38:14.

“Rungtynės susiklostė labai gerai. Tai rodo ir rezultatas švieslentėje. Manau, pavyko viskas puikiai. Prieš rungtynes, kaip visada, pagrindinis akcentas buvo greitam bėgimui ir gynybai. Treneriai sakė, kad bus daug atraminių metimų, ko daug ir buvo. Ir manau, kad mums pavyko apsiginti. Visas rungtynes bėgom, bėgom, bėgom”, – neslėpė Vilniaus “Šviesos” vartininkas Justinas Biekša.

“Šiandien labiausiai vyrams trūko jėgų. Visi iš po darbų, kas galėjo, tas atvažiavo. Na, aišku, tik padėkoti už tai reikia. Dabar pas mus tokia situacija, kad žaidžia tie, kurie nori ir gali padėti miestui. Kažko kito labai daug šiam momentui negalime. Didžiausia mūsų problema šiandien buvo greitas puolimas. Mes neužpuolėm, „Šviesa“ užbėgo „ant greito“. Šiandien visi vyrai atidavė visas jėgas, nė vienas nevaikščiojo aikštelėje – kiek turėjo jėgų, tiek ir dirbo”, – neslėpė Šiaulių “SM-Dubysos” žaidėjas Aivaras Budrys.

VHC “Šviesa”: Valdas Drabavičius – 13, Karolis Antanavičius – 5, Artūras Švilpa – 4, Karolis Antonovičius, Rosvaldas Ramunis, Šarūnas Ugianskis – 3, Julius Šeibokas – 2, Tadas Tumosas, Ignas Jonuška, Tomas Bernatavičius, Žygimantas Sinkevičius ir Tadas Rasakevičius – po 1.

Šiaulių “SM Dubysa”: Eligijus Baranauskas – 4, Tomas Baliutavičius ir Arūnas Tribė – 3, Robertas Ramašauskas – 2,  Egidijus Dambrauskas ir Aivaras Budrys – po 1.

Artimiausios Lietuvos rankinio lygos kovos vyks sausio 30 dieną. Alytuje “Varsa-Stronglasas” priims Kauno “Granitą-Karį”, VHC “Šviesa” sužais derbį su “Vilniumi”, o Šiauliuose “SM Dubysa” susigrums su Klaipėdos “Dragūnu”.