Rankinio lygoje – gaivaus oro gurkšnis alytiškiams ir lengvi “Dragūno” taškai

GRA-VARŠeštadienį Lietuvos rankinio lygoje vyko dvejos rungtynės. Klaipėdoje „Dragūnas“ priėmė ir įveikė Šiaulių „SC Dubysą“ rezultatu 41:29 (19:15). O Kaune „Granitas-Karys“ susigrūmė su Alytaus „Varsa-Stronglasu“. Rungtynės baigėsi alytiškių pergale – 32:30 (19:14).

Kaune – dvigubos įskaitos kova

Kaune vykusios kovos rezultatas buvo dvigubas, įskaitomas ir į Lietuvos, ir į Baltijos rankinio lygų turnyrines lenteles. Alytiškiai po pralaimėjimo Panevėžio komandai ir sunkių lygiųjų pries HC „Vilniaus“ rankininkus nuslinko į ketvirtąją LRL lentelės vietą, tad šios pergalės jiems reikėjo kaip oro.

Dzūkų noras kovoti pasimatė nuo pirmųjų kėlinio minučių, jie greitai įgijo pranašumą ir atitolo kiek saugesne 4 įvarčių persvara (3:2, 8:6, 11:7). Likusį pirmojo kėlinio laiką Alytaus rankininkai išlaikė persvarą ir kėlinį užbaigė rezultatu 19:14.

Visą antrąjį kėlinį „Granitas“ bandė pavyti priešininkus, tačiau kėlinio pradžioje komandas toliau skyrė 4-5 įvarčiai. Antroje kėlinio pusėje „Varsos“ persvara pradėjo tirpti (27:22, 28:24, 29:26). Tačiau dzūkai susiėmė ir vėl grįžo į sau įprastą persvarą (32:28). Nors rungtynių pabaigoje sėkmingiau žaidė aikštelės šeimininkai, to pergalei nebeužteko. Rungtynes rezultatu 32:30 laimėjo Alytaus „Varsa-Stronglasas“.

„Baigėme rungtynes, rezultatas neigiamas, pralaimėjome. Trūksta komunikacijos tarp mūsų, pataikėme neblogai, tačiau labai trūko gynybos“, – po rungtynių trumpai komentavo Kauno „Granito-Kario“ žaidėjas Marius Kairys.

„Laimėjome rungtynes, mums jos buvo labai svarbios tiek emociškai, tiek psichologiškai, tiek fiziškai. Turime ir problemų komandoje, daugiausia dėl traumų. Negana to, neseniai pralaimėjome Panevėžio komandai, tai susigadinome savo padėtį turnyro lentelėje.  Šias rungtynes kontroliavome, tačiau noriu pagirti „Granito“ komandą už atkaklumą. Lengva nebuvo“, – pergale pasidžiaugė Alytaus „Varsos-Stronglaso“ žaidėjas Rokas Lastauskas.

Kauno „Granitas-Karys“: Arminas Stankūnas – 9, Marius Kairys – 5, Matas Jurkevičius, Karolis Grigas, Pijus Eiva ir Mantas Sturonas – po 3, Martynas Giedraitis, Vladas Tomkevičius, Aurimas Balčiūnas ir Andrius Montvilas – po 1.

Alytaus „Varsa-Stronglasas“: Gintautas Adamkevičius – 9, Vilius Juozaitis – 8,  Žygimantas Micevičius  – 6, Rokas Lastauskas – 5, Aurelijus Sabonis, Remigijus Čepulis, Eimantas Tumasonis ir Edvinas Grėbliūnas – po 1.

„Dubysai“ atsirevanšuoti nepavyko

DRA-DUB3Prieš pusantros savaitės pirmasis šio sezono šiauliečių ir Klaipėdos rankininkų susitikimas baigėsi pastarųjų pergale. Tačiau šįkart atsirevanšuoti šiauliečiai nebuvo pajėgūs.

Rungtynės prasidėjo „Dragūnui“ pirmaujant trapia persvara (5:3), o po kelių sėkmingų atakų komandas jau skyrė 6 įvarčiai (13:7). Tačiau šiauliečiams pavyko atotrūkį sumažinti iki 4 įvarčių ir į pertrauką komandos išėjo „Dragūnui“ pirmaujant 19:15.

Šią persvarą „Dragūnas“ išlaikė dar kelias antrojo kėlinio minutes, tačiau atotrūkis tarp komandų vėl pradėjo didėti (23:19, 26:20, 31:22). Rungtynių pabaigoje komandas jau skyrė 10 įvarčių (34:24), tačiau ir tada „Dragūnas“ nemažino tempo ir užbaigė rungtynes pergale 41:29.

„Manau, šiandien komanda pasirodė geriau nei Šiauliuose. Geresnis ir rezultatas, ir žaidimas. Gal šiek tiek mažiau darėme klaidų, buvo daugiau greitų atakų. Stengėmės apsiginti ir greitai atakuoti, išpildyti derinius. Prieš rungtynes treneris akcentavo gynybą ir derinius, iš dalies uždavinius įgyvendinome“, – sakė „Dragūno“ žaidėjas Tomas Drakšas.

„Kaip bebūtų, Klaipėda visa galva stipresnė komanda, bet vyrai kovojo, atidavė visas jėgas ir galima tik pasidžiaugti, kad kovojo iki galo, o rezultatas nesiskiria dvidešimt įvarčių ar daugiau. Šiandien buvo ne visi mūsų žaidėjai, negalėjo važiuoti Ugnius Ivanovas, kuris yra metikas. Sunku žaisti Aivarui Budriui, kuris beveik visą sezoną žaidžia su rankos trauma ir niekaip neatrandame bėdų priežasties, o paskutinėse rungtynėse su „Dragūnu“ susižeidė kirkšnį. Ir kiti žaidėjai turi traumelių. Trūko ilgesnio suolelio, kad galėtume labiau keisti žaidimą rungtynių metu. O ir Klaipėdos komanda tokia, kad jei prieš vieną žaidėją suaktyvinsi gynybą, šalia yra dar penki tokio pat lygio žaidėjai, kuriuos reikia stabdyti. Tada atsiranda rizika, kad ginant vieną žaidėją gali iššauti kitas“, – po rungtynių komentavo Šiaulių komandos treneris Arūnas Balčiūnas.

Klaipėdos „Dragūnas“: Danylo Hlushak – 8, Gytis Šmantauskas – 6, Laurynas Simonavičius ir Rokas Palskys – po 5, Arvydas  Bučius, Tomas Drakšas ir Benas Butkus – po 2.

Šiaulių „SC Dubysa“: Rokas Lesčinskas – 9, Tomas Baliutavičius ir Aivaras Budrys – po 6, Domantas Stripeika – 4, Paulius Liekys – 2, Gedvinas Jocas ir Timonas Bložė – po 1.

Artimiausios LRL rungtynės vyks jau rytoj, sekmadienį. Tuomet dvigubos (LRL ir BHL) įskaitos rungtynes Klaipėdoje žais principiniai varžovai „Dragūnas“ ir Vilniaus VHC „Šviesa“.