Rankinio lygoje – lygiaverčių komandų kova Vilniuje ir lengva pergalė Klaipėdoje

VILNIUS-VARSA3-aut-Auksė-TamulytėŠeštadienį Lietuvos rankinio lygoje vyko dvejos rungtynės. HC “Vilnius” namuose priėmė ir po aršios kovos įveikė Alytaus “Varsą-Stronglasą” rezultatu 30:28 (15:17). Klaipėdoje “Dragūnas” be didesnės intrigos nugalėjo Panevėžio “KKSC-RSSG-Grifą” – 41:20 (21:13)

Vilniečiai dzūkams pergalės neatidavė

Rungtynių pradžioje HC “Vilnius” greitai susikrovė 4 įvarčių persvarą, deja, taip pat greitai ją ir prarado – (4:2, 7:3, 9:5, 11:12). Kėlinys baigėsi alytiškių persvara – 15:17.

Antrasis kėlinys prasidėjo nauju puslapiu. HC “Vilnius” greitai išlygino rezultatą ir lygiaverčių priešininkų kova prasidėjo iš naujo – (17:17, 22:22, 24:24). Laikui tirpstant su įtampa geriau susitvarkė HC “Vilnius” rankininkai – rungtynės baigėsi rezultatu 30:28.

“Buvome susikaupę, varžovas mums pažįstamas, nes ne per seniausiai jau kovojome turnyre Alytuje. Žaidimą esame išsianalizavę, bet lengva nebuvo, visos rungtynės vyko tai jiems pirmaujant, tai mums. Bet rungtynių pabaigoje fortūna buvo mūsų pusėje”, – komandos pasiruošimą rungtynėms ir eigą trumpai apibūdino HC “Vilnius” vartininkas Donatas Žebelys.

“Akcentavome gynybą, bet tikslų pasiekti nepavyko. Ruošimės ateinančioms kovoms”, – nedaugžodžiavo Alytaus “Varsa-Stronglasas” žaidėjas Arnas Lubauskas.

HC “Vilnius”: Martynas Lapinskas ir Vaidas Drevinskas – po 8, Martynas Žala – 7, Deivydas Matutis – 4, Robertas Skobas, Aidas Petronis, Domantas Raudonius – 1.

Alytaus “Varsa-Stronglasas” – Nedas Buronko – 12, Rokas Lastauskas – 5, Arnas Lubavičius – 4, Žygimantas Micevičius – 3, Gintautas Adamkevičius – 2, Ridas Čeginskas ir Rokas Kubilevičius – 1,

Klaipėdoje intrigos nesulauktaDRAGŪNAS-GRIFAS2

Žaidimą sunkiai pradėjęs “Dragūnas” iki kėlinio vidurio susikrovė persvarą,  kurią kėlinio laikui tirpstant tik didino (2:2, 5:5, 9:6, 13:8, 15:10). Kėlinys baigėsi rezultatu 21:13.

Antrasis kėlinys svečiams buvo dar sunkesnis. Aktyviai bandę kovoti panevėžiečiai kėlinio pabaigoje iš “Dragūno” patyrė negailestingą 9 įvarčių iš eilės seriją (23:14, 30:19, 39:20). Kėlinys baigėsi dviženkle persvara – 41:20.

“Visą savaitę sunkiai dirbome, matėsi, kad neturėjome tiek energijos. Gąsdina tai, kad neprisiverčiame dirbti gynyboje. Puolime viskas gerai. Antrame kėlinyje viskas buvo lyg ir geriau, buvo praleista labai mažai įvarčių, bet ne dėl geros gynybos, o dėl to, kad varžovas silpnai ar netaikliai metė. Tačiau dar dirbsime ir stiprinsime silpnesnes vietas”, – komentavo “Dragūno” vyriausiasis treneris Artūras Juškėnas.

“Rezultatu nesu patenkintas. Pirmame kėlinyje dar priešinomės neblogai. Antrame kėlinyje leidome pažaisti jauniesiems žaidėjams, kuriems svarbu buvo pažaisti prieš čempionus. Kai kurie, pavyzdžiui, Pavelas Zeifertas net įmetė 6 įvarčius. Pirmosios rungtynės aukščiausioje lygoje jiems tikrai puikios. Tačiau trūksta patyrusių žaidėjų ir atvykome ne pilnos sudėties”, –  reziumavo Panevėžio “KKSC-RSSG-Grifas” treneris Mindaugas Vėta.

Klaipėdos “Dragūnas”: Gabrielius Virbauskas – 7, Laurynas Simonavičius, Deividas Virbauskas, Lukas Simėnas, Orestas Biknius ir Gytis Šmantauskas – po 4, Arvydas Bučius, Mykolas Lapiniauskas, Benas Butkus ir Tomas Valentukevičius – po 3, Edvinas Aidukonis – 2.

Panevėžio “KKSC-RSSG-Grifas”: Pavelas Zeifertas – 6, Mindaugas Barzdenis – 5, Žilvinas Maslauskas, Amandas Šarkanas, Eligijus Leveika ir Marius Gvergždys – po 2.

Artimiausios rankinio lygos rungtynės vyks kitą trečiadienį. Šiauliuose “Dubysa” susigrums su VHC “Šviesa”, o Garliavos sporto salėje vyks Kauno derbis: “Kauno Ąžuolas-KTU” priims “Granitą-Karį”.