Rankinio lygoje – pašalinimų gausa ir mėlyna kortelė

VAR-GRA3Šeštadienį Lietuvos rankinio lygoje vyko net ketverios rungtynės.

Šiauliuose “SC Dubysa” įveikė HC “Utena” rankininkus 36:32 (18:12). Klaipėdos “Dragūnas” nugalėjo HC “Vilnius” komandą rezultatu 36:33 (16:16). Dzūkijos sostinėje Alytaus “Varsa-Stronglasas” įrodė savo pranašumą prieš Kauno “Granito-Kario” rankininkus 31:28 (13:14). O Garliavoje “Kauno Ąžuolas-KTU” nusileido VHC “Šviesa” rankininkams – rungtynės baigėsi rezultatu  33:38 (15:16).

Dzūkijoje – antausis “Granitui

Alytuje vyko tikra apylygių komandų dvikova. Pirmojo kėlinio metu nebuvo aiškaus lyderio (3:2, 6:7, 10:9, 11:12). Kėlinys baigės nežymiai pirmaujant svečių komandai – 13:14.

Antrojo kėlinio pradžioje “Granitui” pavyko išlaikyti savo persvarą (15:17, 18:19). Tačiau kėlinio antroje pusėje rezultatas vėl buvo lygus ir dzūkai pradėjo sverti rezultatą į savo pusę (20:20, 25:22). Rungtynės baigėsi “Varsos-Stronglaso” pergale rezultatu 31:28.

“Džiaugiamės. Tai – svarbūs taškai po skaudžių pralaimėjimų. Visi stengėmės, atidavėme daug jėgų, bet pavyko išplėšti pergalę, kuo tikrai džiaugiamės. Net dėl raudonos kortelės pašalintas Aurelijus Sabonis per daug mūsų ryžto nepakeitė. Kovojome ir turime rezultatą”, – teigė Alytaus “Varsos-Stronglaso” vartininkas Rytis Cipkus.

“Sveikinu varžovus su gražia pergale. Ji mums, deja, išsprūdo. Neįvertinome kai kurių situacijų, darėme klaidas įtemptose rungtynėse, praradome iniciatyvą ir tokį rezultatą turime. Labai neliūdime ir ruošimės ateinančioms kovoms”, – rungtynes pakomentavo Kauno “Granito-Kario” rankininkas Paulius Zėringis.

Alytaus “Varsa-Stronglasas”: Remigijus Čepulis ir Nedas Buronko – po 6, Ridas Čeginskas – 5, Aurelijus Sabonis – 4, Gintautas Adamkevičius – 3, Rokas Lastauskas ir Edvinas Grėbliūnas – po 2, Irmantas Asakavičius, Tautvydas Petrušauskas ir Arnas Lubauskas – po 1.DRA-VIL3

Kauno “Granitas-Karys”: Tadas Bučinskas – 7, Paulius Šarkauskas – 6, Modestas Štarolis – 4, Karolis Dambrauskas – 2, Marius Kairys – 1.

Klaipėdoje – 18 pašalinimų iš aikštelės ir mėlyna kortelė

Grubi ir įtempta kova vyko Klaipėdoje. “Vilniaus” žaidėjai po sunkesnės pradžios persvėrė rezultatą į savo pusę – (6:3, 8:8, 11:12, 13:15). Rezultatą aikštelės šeimininkams vis tik pavyko išlyginti ir į pertrauką komandos ėjo švieslentei rodant 16:16.

Po pertraukos pailsėję “dragūniečiai” bandė persverti rezultatą savo pusėn, tačiau reikšmingos persvaros susikrauti nepavyko (20:18, 23:23, 27:26). Paskutinėmis kėlinio minutėmis klaipėdiečiams pagaliau pavyko susikrauti apčiuopiamą persvarą ir ją išlaikyti iki kėlinio pabaigos (32:27, 35:31). Rungtynės baigėsi rezultatu 36:33.

Šiose rungtynėse 2 minučių nuobauda buvo skirta iš viso 18 kartų, susirinkę po tris nuobaudas aikštelę turėjo palikti “Dragūno” aukštaūgiai Gytis Šmantauskas ir Lukas Vanagas. Taip pat “Vilniaus” legionierius Federico Jaime German už per grubų ir nesportišką elgesį gavo pirmąją šį sezoną mėlynąją kortelę, tai – griežčiausia nuobauda rankinio aikštelėje, už kurią gresia bauda ir pašalinimas iš kelių sekančių rungtynių.

“Stengėmės kovoti, o rungtynės baigėsi kaip baigėsi. Manau, pagrindinė to priežastis – ne pilna komandos sudėtis. Neturėjome tiek daug žaidėju pakeitimui, aš ir pats turėjau žaisti vienas. Perėmėme priešininkų primestą žaidimą ir su juo nesusitvarkėme. Taip dažniausiai ir būna, kai komanda pradeda žaisti ne savo žaidimą”, – neslėpė HC “Vilnius” vartininkas Donatas Žebelys.

“Gynyba, mano manymu, dirbo neblogai, tačiau apie mus, vartininkus, to pasakyti negalėčiau. Kažkur komandoje nesusikalbėjome ir reikės analizuoti rungtynių įrašą, kad matytume esmines savo klaidas. Puolimas irgi buvo su klaidomis, tačiau pavyko išplėšti pergalę”, – trumpai komandos žaidimą apibūdino Klaipėdos “Dragūno” vartininkas Benediktas Pakalniškis.

Klaipėdos “Dragūnas”: Gabrielius Virbauskas – 9, Deividas Virbauskas – 7, Laurynas Simonavičius – 6, Gintaras Cibulskis – 5, Gytis Šmantauskas – 4, Mykolas Lapiniauskas – 4, Arvydas Bučius – 1.

HC “Vilnius”: Vaidas Drevinskas – 11, Martynas Žala – 9, Martynas Lapinskas – 6, Robertas Skobas ir Domantas Raudonius – po 3, Deivydas Matulis – 1.

VHC “Šviesa” įveikė “ąžuolus”KTU-VHC3

Pirmasis kėlinys buvo apylygis, didžiąją kėlinio dalį iniciatyva buvo “Šviesos” pusėje (2:5, 6:7, 10:11, 14:14). Pirmasis kėlinys baigėsi taip pat jiems pirmaujant – 15:16.

Antrajame kėlinyje svečiai pradėjo didinti persvarą, kol ją padidino iki 5 įvarčių (17:20, 19:23, 20:25) ir arčiau priešininkų nebeprisileido. Rungtynės baigėsi rezultatu 33:38.

“Su tiek klaidų puolime ir tiek neįmestų metimų prieš “Šviesą” laimėti neįmanoma”, – trumpai reziumavo “Kauno Ąžuolo–KTU” treneris Darius Talačka.

“Žaidėjai žaidė tiksliai taip, kaip planavome. Tad tokio žaidimo ir rezultato ir tikėjomės. Džiaugiamės pergale – svarbūs taškai”, – nedaugžodžiavo ir VHC “Šviesa” treneris Raimondas Maldžius.

RK “Kauno Ąžuolas-KTU”: Karolis Jankauskas – 10, Mantas Sturonas – 7, Arminas Stankūnas – 6, Aurimas Balčiūnas – 5, Vilius Juozaitis – 4, Edvinas Balčiūnas – 1.

VHC “Šviesa”: Karolis Antanavičius – 8, Laurynas Palevičius – 7, Tadas Rasakevičius – 5, Valdas Drabavičius – 4, Karolis Bliuvas – 3, Tomas Bernatavičius, Artūras Švilpa, Rosvaldas Ramunis ir Šarūnas Ugianskis – po 2, Taurintas Markiavičius, Domantas Pukas ir Rytis Paškevičius – po 1.

Šiauliuose – antra “Dubysos” pergalėDUB-UTE3

Rungtynės Šiauliuose prasidėjo įprastai. Kėlinio pirmoje pusėje komandos žaidžia apylygiai, o nuo antros pusės išryškėja lyderis. Taip nutiko ir šį kartą. “Utenos” rankininkams kurį laiką pavyko išlaikyti gerą tempą ir turėti nežymią persvarą prieš aikštelės šeimininkus – (2:3, 7:7, 8:10). Tačiau šiauliečiai pabudo ir nuo 18 minutės priešininkams leido įmesti tik vieną įvartį (9:11, 15:12, 17:12). Pirmasis kėlinys baigėsi rezultatu 18:12.

Šią 6 įvarčių persvarą šiauliečiams antrąjį kėlinį pavyko išlaikyti  ir dar padidinti (21:15, 26:19, 31:22). Nors kėlinio antroje pusėje uteniškiams pavyko aptirpdyti šį skirtumą, tačiau iki rungtynių pabaigos to padaryti nepavyko. Komandų akistata baigėsi rezultatu 36:32.

“Rungtynes vertinu gerai, laimėjome. Tačiau mūsų žaidime tikrai yra ką tobulinti, pirmą kėlinį vargome, kol įgavome pranašumą, tada greitomis atakomis pavyko susikurti saugesnę persvarą ir ją iki rungtynių galo išlaikyti”, – po rungtynių teigė Šiaulių “SC Dubysa” žaidėjas Aivaras Budrys.

“Sunkios rungtynės, neturėjome daug žaidėjų, tai žaidėme drausmingą lėtą žaidimą ir pirmąsias 20 minučių sekėsi gana neblogai. Vėliau jauniems žaidėjams pritrūko patirties, praleidome kelis įvarčius, o kai jau pradėjome atsitiesti, pritrūkome laiko”, – rungtynių eigą apibūdino HC “Utena” žaidėjas Andrius Katinas.

Šiaulių “SC Dubysa”: Donatas Stripeika – 8, Tomas Baliutavičius – 7, Justas Mielenis – 5, Aivaras Budrys – 4, Gedvinas Jocas, Domantas Stripeika ir  Arūnas Tribė – po 3, Robertas Ramašauskas – 2, Andrius Vaitiekūnas – 1.

HC “Utena”: Eimantas Sinkevičius – 14, Karolis Ubeika – 10, Kasparas Ubeika – 3, Žygimantas Vainalavičius ir Ernestas Domkus – po 2, Andrius Katinas – 1.

Artimiausios rankinio lygos rungtynės vyks jau ateinantį trečiadienį – tuomet Garliavoje “Kauno Ąžuolas – KTU” priims Klaipėdos “Dragūną”, o sostinėje VHC “Šviesa” susigrums su Kauno “Granitu-Kariu”.