Rankinio lygoje – sostinės derbis ir dzūkų antausis „Granitui-Kariui“

50879359_2045010195554241_2603509329730469888_nŠį trečiadienį Lietuvos rankinio lygoje vyko trejos rungtynės. Ko gero, ryškiausias turo akcentas – rungtynės Alytuje, kur “Varsa-Stronglasas” negailestingai nubaudė turnyro lentelės lyderį Kauno “Granitą-Karį” – rungtynės baigėsi rezultatu 29:18 (20:8).

Kitose rungtynėse Šiauliuose “SM Dubysa” nusileido Klaipėdos “Dragūnui” rezultatu 20:40 (13:20), o sostinės derbyje VHC “Šviesa” įrodė savo pranašumą prieš HC “Vilnių” rezultatu 30:22 (16:9).

Dzūkai nepasigailėjo kauniečių

Šis susitikimas nuo pat pradžių žadėjo būti intriguojantis. Kauno “Granitas-Karys” yra lentelės viršuje, o alytiškiai turi tenkintis tik 5 lentelės vieta. Kita vertus, dzūkai sezoną pradėjo nugalėję aukščiau buvusius KTU rankininkus ir dabar sustoti neketina. Taip nutiko ir šįkart.

Pirmasis kėlinys prasidėjo akivaizdžiu dzūkų dominavimu ir kėliniui įpusėjus “Varsa-Stronglasas” jau pirmavo 9:4. Po kelių minučių komandas jau skyrė 10 įvarčių (15:5), tačiau ir šios persvaros dzūkams nepakako ir jie kėlinį užbaigė pirmaudami dviženkle persvara – 20:8.

Antrasis kėlinys čempionato lyderiui “Granitui-Kariui” buvo palankesnis, tačiau vis tiek nerezultatyvus. Nors kauniečiai ir stengėsi tirpdyti dzūkų persvarą, tačiau pastarieji arčiau nei 8 įvarčiais varžovų neprisileido. Kėlinys baigėsi užtikrinta Alytaus “Varsos-Stronglaso” pergale – 29:18.

“Įvykdėme tai, ką planavome, ypač gynyboje, tai ir buvo pagrindinis raktas į sėkmę. Nugalėjome lyderį, sveikinu savo komandą pasiekus svarbią pergalę”, – komandos pasirodymu džiaugėsi Alytaus “Varsos-Stronglaso” treneris Robertas Paužuolis.

“Pralaimėjome ir, matyt, dėl psichologinių priežasčių. Buvau perspėjęs komandą, tačiau tai nepadėjo. Per pirmą kėlinį įmetėme vos 8 įvarčius. Ką galiu daugiau pasakyti? Prie patyrusių priešininkų prisijungė jaunimas ir tai gera komanda”, – po rungtynių teigė Kauno “Granito-Kario” vyr. treneris Valdemaras Novickis.

Alytaus “Varsa-Stronglasas”: Deivas Eidukonis – 8, Nedas Buronko – 6, Tautvydas Petrušauskas – 5, Žygimantas Micevičius – 4, Rokas Lastauskas ir Arnas Lubauskas – po 2, Gintautas Adamkevičius ir Šarūnas Krisiulevičius – po 1.

Kauno “Granitas-Karys”: Modestas Štarolis – 7, Tadas Bučinskas – 4, Karolis Grigas – 3, Paulius Šarkauskas, Marius Kairys, Lukas Feoktistovas ir Manvydas Lazauskas – po 1.

51429970_2045041562217771_2837669318915784704_nSostinės derbyje nugalėjo “Šviesa”

Ne mažiau intriguojančios rungtynės vyko ir Vilniuje. Paskutinė komandų akistata baigėsi HC “Vilniaus” pergale, todėl “Šviesai” reikėjo revanšo.

“Šviesa” jau pirmosiomis minutėmis rodė savo norą atsirevanšuoti – pradėjo spurtu. Kėliniui įpusėjus komandas skyrė 6 įvarčiai – 9:3. Vos vienu įvarčiu didesnę persvarą aikštelės šeimininkai išlaikė iki kėlinio galo (16:9).

Antrasis kėlinys buvo įtemptas dėl komandų žaidimo įvartis į įvartį. Vis dėlto HC “Vilnius” neįstengė priartėti, o VHC “Šviesai” nepavyko dar labiau atitolti. Visą kėlinį komandas skyrė 7-8 įvarčiai. Tokiu skirtumu „Šviesa“ ir šventė pergalę – 30:22.

“Pagrindinis tikslas buvo tik pergalė, bent 8 įvarčiais, nes pirmose pralaimėjome 7 įvarčiais. Įvykdėme abu planus. Ruošėmės varžovo 6-0 gynybai, kad būtų mūsų tolimi metimai, taip pat iš kraštų metimai. Minusas šiandien, kad nesustabdėme Martyno Žalos, jo įlindimų, metimų, kas buvo tikrai akcentuota. Kai kuriose situacijose neapgynėme Martyno Lapinsko. Vienas iš pliusų – kad susitvarkėme su Vaidu Drevinsku“, – pasiektais tikslais džiaugėsi VHC “Šviesa” žaidėjas Karolis Antonovičius.

“Šiandien mums pritrūko taiklių metimų. Mes prametėme žiauriai daug iš 6 m, 7 m. Prieš tokią komandą tiek prametus būtų stebuklas, jeigu būtume laimėję. Manau, tai buvo pagrindinė priežastis. Nors ir susidarėme progų, ir metėme, ir „ant greito“ užbėgome, kas buvo labai super, net to nesitikėjome, bet nepataikėme. Prieš rungtynes tikėjomės greito žaidimo, nes jie greitai bėga. Nelabai buvo gera pradžia, nesisekė jų sustabdyti. Po to lyg ir susitvarkėme. Pradžia buvo prasta, o tada sunku grįžti į rungtynes su tokia stipria komanda“, – reziumavo –  Vilniaus HC “Vilnius” žaidėjas Martynas Žala.

VHC “Šviesa”: Karolis Antanavičius – 8, Valdas Drabavičius – 7, Karolis Antonovičius ir Šarūnas Ugianskis – po 4, Tadas Rasakevičius – 2, Artūras Švilpa, Ignas Jonuška, Rosvaldas Ramunis, Tomas Bernatavičius ir Žygimantas Sinkevičius – po 1.

Vilniaus HC “Vilnius”: Martynas Žala – 5, Vaidas Drevinskas ir Šarūnas Sakalauskas – po 4, Domantas Pukas – 2, Evaldas Veida, Mindaugas Stravinskas ir Mantas Ramonas – po 1.

Šiauliuose – nesunki “Dragūno” pergalė

Rungtynės prasidėjo apsikeitimu keliais įvarčiais, tačiau netrukus klaipėdiečiai spurtavo ir kėliniui įpusėjus komandas skyrė dviguba persvara (5:10). „Dragūno“ rankininkai tempo mažinti neketino ir kėlinio antroje pusėje komandas skyrė jau 10 įvarčių  (8:18). Nors šiauliečiams ir pavyko šiek tiek sumažinti savo atsilikimą, tačiau kėlinys vis tiek baigėsi užtikrinta Klaipėdos komandos persvara 13:20.

Antrasis kėlinys Šiaulių komandos sirgaliams buvo itin skaudus – „Dragūno“ rankininkai  šiauliečiams pirmąjį jų antrojo kėlinio įvartį leido įmesti tik jam persiritus į antrą pusę – tuo metu rezultatas buvo 14:32. Nors aikštelės šeimininkai kėlinio pabaigą sužaidė neblogai, tačiau tai jų nebeišgelbėjo –  rungtynės baigėsi dviguba Klaipėdos “Dragūno” persvara – 20:40.

“Rungtynes vertinu prastai, padarėme daug klaidų puolime. Gynyba buvo kaip ir neprasta, tačiau antrame kelinyje pritrūko jėgų”, – nusivylimo neslėpė Šiaulių “SM Dubysos” žaidėjas Aivaras Budrys.

“Kaip visada Šiauliuose buvo sunki rungtynių pradžia, vėliau pavyko atitrūkti. Antroje rungtynių pusėje dar labiau padidinome skirtumą ir sėkmingai baigėme rungtynes”, – nedaugžodžiaudamas rungtynių eigą apibūdino Klaipėdos “Dragūno” rankininkas Benas Butkus.

Šiaulių “SM-Dubysa”: Tomas Baliutavičius – 6, Aivaras Budrys – 3, Rokas Zdanavičius, Egidijus Dambrauskas, Arūnas Tribė, Donatas Stripeika ir Eligijus Baranauskas – po 2, Paulius Morkūnas – 1.

Klaipėdos “Dragūnas”: Benas Butkus – 7, Laurynas Simonavičius – 6, Alain Romeo Eyebe II – 5, Karolis Bliuvas – 4, Mykolas Lapiniauskas, Deividas Virbauskas, Modestas Vaitekūnas – po 3, Karolis Stropus, Lukas Simėnas, Lukas Juškėnas, Gabrielius Virbauskas – po 2, Gintaras Cibulskis – 1.

Artimiausios Lietuvos rankinio lygos rungtynės vyks jau šį šeštadienį – “Utena” namuose priims Panevėžio “KKSC-RSSG-Grifo” rankininkus.