Rankinio lygoje – užtikrintos Šiaulių ir Vilniaus komandų pergalės

45878960_1934707849917810_5056231561813295104_nŠį šeštadienį Lietuvos rankinio čempionate vyko dvejos rungtynės. Utenoje vietos HC “Utena” turėjo pripažinti svečių iš Šiaulių – “SM-Dubysos” pranašumą rezultatu 42:31 (21:18). O sostinėje HC “Vilnius” įveikė Panevėžio “KKSC-RSSG Grifą” rezultatu 31:25 (17:11).

Utenoje – apylygė kova ir šiauliečių spurtas

Pirmojo kėlinio pirmoje pusėje šiauliečiai sužaidė sėkmingas atkarpas 5:0 ir 2:0 ir taip susikūrė 6 įvarčių persvarą – 13:7. Tokį atotrūkį “Dubysai” pavyko išlaikyti iki kėlinio antros pusės. Tačiau paskutines kėlinio minutes sėkmingiau sužaidė uteniškiai, kurie į ilgąją pertrauką išėjo sumažinę savo atsilikimą iki 3 įvarčių – 21:18.
Savo tempo uteniškiai neprarado ir antrajame kėlinyje, kurio pirmoje pusėje ištirpdė Šiaulių persvarą iki minimalios – 23:22. Tačiau tada “Dubysos”rankininkai pademonstravo geresnį žaidimą ir vėl susikrovė 6 įvarčių persvarą (31:25), kurią likusį rungtynių laiką didino. Paskutiniosiomis kėlinio minutėmis komandas jau skyrė 10 įvarčių (38:28). Kėlinį šiauliečiai užbaigė 11 įvarčių persvara – 42:31.
“Sekėsi labai blogai. Neišpildėme jokių tikslų nei gynyboje, nei puolime. Padarėme daug klaidų: negrįžome į gynybą, netiksliai perdavėme, prametėme daug paprastų metimų”, – reziumavo HC “Utena” žaidėjas Audrius Katinas.
“Rungtynės sekėsi ganėtinai gerai. Pirmoje rungtynių dalyje turėjome bėdų su gynyba, leidome “užlipti” ant mūsų, atlikti lengvus metimus. Antrajame kėlinyje gal daugiau sportinis pasiruošimas pasirodė, tad įgijome 9 įvarčių persvarą. Mūsų tikslai lygoje – penkta arba aukštesnė vieta. Bet kaip bus ateityje, viskas priklausys nuo mūsų pačių. Tikimės geriausio”, – po rungtynių teigė Šiaulių “SM Dubysa” žaidėjas Donatas Stripeika.
HC “Utena”: Eimantas Sinkevičius – 9, Arūnas Urbonas – 8, Ernestas Nikitinas – 4, Justinas NIkitinas ir Giedrius Kvyklys – po 3, Martynas Paukštė, Andrius Katinas, Edvinas Tumalavičius ir Rokas Palskys – po 1.
Šiaulių “SM Dubysa”: Tomas Baliutavičius ir Eligijus Baranauskas, po – 11, Arūnas Tribė – 6, Donatas Stripeika – 5, Egidijus Dambrauskas ir Justas Mielenis – po 3, Rokas Radavičius –  2.

46055918_1934774073244521_7267534811764359168_n“Vilnius” namuose atsilaikė

Kiek kitaip atrodė susitikimas sostinėje. Rungtynių pradžioje nė viena komanda neparodė ryškesnio savo pranašumo, tačiau kėliniui įpusėjus aikštelės šeimininkai HC “VIlnius” spurtavo 4:0 ir po šio epizodo vilniečiai 4-6 įvarčių atotrūkį išlaikė iki pat kėlinio pabaigos. Kėlinys baigėsi rezultatu 17:11.
Antrajame kėlinyje tiek Vilniaus, tiek Panevėžio komandos žaidė apylygiai, tačiau geresnį žaidimą demonstravo aikštelės šeiminkai. Jų turėta 6 įvarčių persvara palengva augo, kol kėlinio antroje pusėje komandas jau skyrė 10 įvarčių (29:19). Paskutines kėlinio minutes drausmingiau sužaidę “Grifo” rankininkai sugebėjo sumažinti atsilikimą iki 6 įvarčių ir rungtynės baigėsi rezultatu 31:25.
“Šiandienos žaidimą vertiname pusėtinai. Aišku, pergalė pasiekta. Smagu, bet žaidimas mums “nesiklijavo”, ypač gynyboje, todėl tik plius 6, nors, manau galėjo būti ir plius 15. Tikslus, jei ir įgyvendinome, tai galbūt tik puolime, tačiau gynyboje tikrai ne. Dar reikės ilgai ir sunkiai dirbti. Puolime trūko susižaidimo, buvo nemažai prarastų kamuolių paprastose situacijose, o gynyboje trūko susižaidimo – padėti laiku, paspausti laiku tiesiog nepavyko”, – po rungtynių sakė HC “Vilnius” žaidėjas Simas Stankevičius.
“Rungtynes vertiname gana gerai. Stengėmės kiek įmanoma. Atvažiavo mažai žaidėjų, nebuvo keitimų, bet stengėmės ir kovojome. Dalį tikslų įvykdėme, dalies ne, bet stengėmės kiek galėjome. Trūko keitimų, dauguma žaidėme visą rungtynių laiką, kas pakišo koją”, – neslėpė Panevėžio “Grifo” žaidėjas Erikas Vilkoicis.
HC “Vilnius”: Erikas Giliun ir Vaidas Drevinskas – po 4, Martynas Lapinskas, Simas Stankevičius, Arminas Milaknis, Domantas Raudonius ir Augustinas Diktoras – po 3, Evaldas Veida ir Domantas Pukas – po 2, Ernestas Jančiukas, Mindaugas Stravinskas, Martynas Žala, Mantas Ramonas – po 1.
Panevėžio “Grifas”: Erikas Vilkoicis – 7, Amandas Šarkanas, Justas Totūraitis – po 5, Egidijus Narakas – 4, Evaldas Vėta – 2, Vladas Tomkevičius ir Ignas Storukas –  po 1.
Kitos Lietuvos rankinio lygos rungtynės vyks trečiadienį. Garliavoje “Kauno Ąžuolas-KTU” priims Klaipėdos “Dragūną”, o Kauno “Granitas-Karys” namuose susigrums su Vilniaus VHC “Šviesa”.