Rankinio lygos atkrintamosiose pirmauja lentelės lyderiai

56416832_2124615887593671_620201601189019648_nTrečiadienio vakarą Lietuvos rankinio lygoje vyko net ketverios rungtynės – prasidėjo atkrintamosios.

Klaipėdoje “Dragūnas” įveikė Panevėžio “KKSC-RSSG Grifą” 38:24 (19:9). Kauno “Ąžuolas-KTU” namuose įveikė Alytaus “Varsą-Stronglasą” rezultatu 34:23 (13:8). “Granitas” Kauno sporto halėje nelengvai įveikė HC “Vilnių” 31:28 (16:12). O sostinėje VHC “Šviesa” susitvarkė su Šiaulių “SM-Dubysa” rezultatu 36:24 (21:11).

Čempionams per sunku nebuvo

Klaipėdoje susitiko lygos lentelės lyderiai ir praėjusio sezono čempionai su 8 lentelės vietoje esančiu Panevėžio “Grifu”. Rungtynės prasidėjo apylyge kova ir vienu metu minimalia persvara pirmavo Panevėžio ekipa, tačiau “Dragūnas” greitai grįžo į jam įprastą žaidimą ir užbaigė pirmą kėlinį rezultatu 19:9.

Antrasis kėlinys panevėžiečiams lengvesnis nebuvo. “Dragūnui” tereikėjo išlaikyti persvarą. Netrukus komandas jau skyrė 15 įvarčių (36:21). Rungtynės baigėsi rezultatu 38:24.

“Pirmose rungtynėse čia, Klaipėdoje, mūsų sudėtis buvo silpnesnė, bet rezultatas buvo geresnis. Dabar pralošėme net 14 įvarčių. “Dragūno” žaidimo kreivė eina į viršų, tą visi klubai pastebi. Link finalo jų žaidimas gerėja, jie profesionalesnė komanda. Mes kovojome kiek galėjome. Pradžia buvo gana intriguojanti, bet nuo dešimtos minutės “Dragūnas” ėjo ir nuėjo, mes paprasčiausiai nepasipriešinome. Epizodais mes atrodėme visai gerai, bet to nėra visą rungtynių laiką. Buvo prasta gynyba, puolimas irgi nefunkcionavo taip, kaip norėtųsi. Tikiuosi, bus šiek tiek geresnė kova Panevėžyje – prisijungs kai kurie mūsų žaidėjai, kurie trečiadienį dirba ir negalėjo atvažiuoti”, – komandos ir žaidimo situacijos neslėpė Panevėžio “Grifo” treneris Mindaugas Vėta.

“Šiandien, mano nuomone, žaidimas buvo nekokybiškas, gynyboje darėme daug klaidų. Antrame kėlinyje asmeniškai aš padariau daug klaidų. Bandėme ruoštis vienokius derinius, išėjo kitokie. Pliusai – greitos atakos, gerai žaidė krašto žaidėjai. Iki šeštadienio reikia pagerinti gynybą, žaidimą vienas prieš vieną, tobulinti derinius”, – savo ir komandos žaidimu nebuvo patenkintas Klaipėdos “Dragūno” žaidėjas Gytis Šmantauskas.

Kaipėdos “Dragūnas”: Deividas Virbauskas – 9, Mykolas Lapiniauskas ir Gytis Šmantauskas – po 5, Karolis Bliuvas – 4, Laurynas Simonavičius, Lukas Simėnas, Lukas Juškėnas, Benas Butkus – po 3, Karolis Stropus, Arvydas Bučius ir Gintaras Cibulskis – po 1.

Panevėžio “KKSC-RSSG-Grifas”: Justas Totūraitis – 10, Egidijus Narakas ir Amandas Šarkanas – 3, Karolis Dainys, Mindaugas Barzdenis ir Eligijus Povilionis – po 2, Gabrielius Čekanauskas ir Evaldas Vėta – po 1.

54254986_2124669020921691_2325760245739028480_n Grubus dzūkų žaidimas Garliavoje nepasiteisino

Namų aikštelėje “Kauno Ąžuolas-KTU” grūmėsi su Alytaus “Varsa-Stonglasu”. Pirmojo kėlinio pradžioje nežymiai pirmavo aikštelės šeimininkai, kurie antroje kėlinio pusėje pradėjo didinti savo atotrūkį (8:5, 11:8). Kauniečių spurtą dzūkai bandė stabdyti grubiu žaidimu, kuris neliko neįvertintas – alytiškiai triskart gavo 2 minučių nuobaudas. Nepaisant dzūkų pastangų, kėlinys baigėsi kauniečių persvara – 13:8.

Antrajame kėlinyje alytiškių žaidimas strigo toliau ir kėlinio antroje pusėje kauniečiai pirmavo 10-čia įvarčių (28:18), Rungtynės baigėsi rezultatu 34-23.

“Rungtynės laimėtos, persvara didelė. Tačiau reikia paminėti, kad žaidžiama iki 2 pergalių. Tad jei Alytuje mes pralaimėtume įvarčiu – rungtynės grįžtų į Garliavą. Tikiuosi, kad Alytuje mūsų užsidegimas mažesnis nebus ir neteks grįžti į namų aikštelę”, – reziumavo “Kauno Ąžuolo-KTU” vyr. treneris Darius Talačka.

“KTU buvo stipresni”, – tepakomentavo Alytaus “Varsos-Stronglaso” vyr. treneris Egidijus Petkevičius.

“Kauno Ąžuolas-KTU”: Karolis Jankauskas 9, Deividas Jovaišas – 7, Vilius Juozaitis – 6, Arminas Stankūnas ir Lukas Sutkus – po 3, Mindaugas Urbas ir Kristupas Kručas – po 2, Edvinas Balčiūnas ir Linas Repečka – po 1.

Alytaus ”Varsa-Stronglasas”: Gintautas Adamkevičius – 4, Mindaugas Sladkevičius, Tautvydas Petrušauskas ir Žygimantas Micevičius – po 3, Remigijus Čepulis ir Deivas Eidukonis – po 2, Rokas Lastauskas, Aurelijus Sabonis ir Šarūnas Krisiulevičius – 1.

53684109_2124634077591852_4965944765066510336_n“Šviesa” žibėjo ryškiau

Nors pirmąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo šiauliečiai, tačiau “Šviesa” netruko ištirpdyti minimalią persvarą ir keliniui neįpusėjus aikštelės šeimininkai pirmavo 3 įvarčiais (9:6), šios persvaros vilniečiams neužteko ir greitai jie sužaidė dvi atkarpas 4:0 ir užbaigė kėlinį rezultatu 21:11.

Antrajame kėlinyje “Šviesai” tereikėjo išlaikyti persvarą. Tai jie ir padarė – didžiają kėlinio dalį šiauliečiai nebuvo priartėję arčiau nei 10-čia įvarčių (26:16, 28:18, 31:21). Rungtynės baigėsi rezultatu 36:24.

“Pirmas kėlinys buvo neblogas, tačiau vėliau pavyko surengti greitas atakas ir taip atitolome. Antrajame kėlinyje neleidome varžovui patikėti pergale, tačiau žaidėme gana chaotiškai. Tikimės užbaigti seriją ir nebegrįžti žaidimui į Vilnių”, – neslėpė VHC “Šviesa” žaidėjas Ignas Jonuška.

“Rungtynių pradžia buvo gera, tačiau pradėjome gauti 2 minučių pašalinimus. Mums žaidžiant mažumoje “Šviesa” atitolo. Bandėme pavyti, tačiau pradėjome klysti ir “traukinys nuvažiavo”, – teigė Šiaulių “SM Dubysa” žaidėjas Aivaras Budrys.

VHC “Šviesa”: Valdas Drabavičius – 9, Šarūnas Ugianskis – 8, Tomas Bernatavičius – 4, Ignas Jonuška ir Rosvaldas Ramunis – po 3,  Tadas Tumosas, Karolis Antonovičius, Jovydas Jurašius, Tadas Rasakevičius – po 2, Artūras Švilpa – 1.

Šiaulių “SM-Dubysa”: Eligijus Baranauskas – 10, Egidijus Dambrauskas – 7, Tomas Baliutavičius – 3, Donatas Stripeika – 2, Rokas Zdanavičius ir  Aivaras Budrys – po 1.

55244648_2124609537594306_5623853533414555648_n“Granitas” “Vilniui” buvo per sunkus

Rungtynės prasidėjo apylyge kova ir iki pat kėlinio pabaigos 1-2 įvarčių persvara pirmavo “Granitas” (7:6, 10:8, 13:11). Kėlinį užtikrinčiau užbaigė kauniečiai – 16:12.

Antrojo kėlinio pradžioje “Granitas” išlaikė ir padidino savo pranašumą  23:18, tačiau po to pabudo HC “Vilnius” ambicijos ir netrukus komandas skyrė tik 1 įvartis (28:27). Vis dėlto Fortūna šypsojosi kauniečiams, kurie kėlinį užbaigė rezultatu 31:28.

“Visų pirma, reikia analizuoti šiandienos rungtynes. Darėme daug gynybinių klaidų, daug nepavykusių vienas ant vieno. Tam reikia analizės ir pasiruošti sekančioms rungtynėms”, – Kauno “Granito-Kario” vyr. treneris Valedmaras Novickis.

“Savo komandai priekaištus išsakysiu individualiai, nes toks žaidimas netenkina ir pagirti neturiu ko”, – žaidimu, komanda ir rezultatu nepasitenkinimą išreiškė HC “Vilnius” vyr. treneris Kęstutis Lapinskas.

Kauno “Granitas-Karys”: Paulius Šarkauskas – 11, Karolis Dambrauskas ir Modestas Štarolis – po 5, Tadas Bučinskas – 4, Karolis Budrys – 2, Karolis Budrys – 2, Karolis Grigas ir Manvydas Lazauskas – po 1.

HC “Vilnius”: Valdas Drevinskas – 11, Martynas Žala – 7, Martynas Lapinskas – 4, Šarūnas Sakalauskas – 3, Domantas Pukas – 2, Arminas Milaknis – 1