Rankinio lygos starte – ir lygiosios, ir užtikrintos pergalės

Šeštadienį prasidėjo naujasis Lietuvos rankinio lygos sezonas – buvo sužaistos pirmosios ketverios rungtynės.

Vicečempionai nepervargo

Į kovą su praėjusio sezono vicečempionais Vilniaus “Šviesos” rankininkais stojo Panevėžio “Grifas”. Pasipriešinti varžovams panevėžiečiams sunkiai sekėsi – rungtynės baigėsi rezultatu 31:15 (13:7) “Šviesos” naudai. Vilniečiai, nors ir darė nemažai klaidų, buvo akivaizdžiai stipresni už praėjusį sezoną aukščiausioje lygoje nežaidusius “Grifo” rankininkus. Pastariesiems, nors ir bandė įkirsti varžovams, jėgų priešintis abu kėlinius neužteko

sviesa-grifas

Vilniaus komandos treneris Raimundas Maldžius sakė, kad pirmas sezono varžybas vertina kaip “normalias”.

“Pakankamai daug broko buvo, bet rezultatas tenkina. Turime kur tobulėti ir kol kas girti komandos per daug negalima”, – komentavo jis.

Panevėžio komandai vadovaujantis Mindaugas Vėta pripažino, kad po metų pertraukos sugrįžus į aukščiausią šalies lygą yra gana sunku siekti teigiamo rezultato prieš vicečempionus.

“Mums trūksta susižaidimo ir rezultatas tai atspindi. Tačiau rungtynėse netrūko gražių akimirkų, kurias sukūrėme mes”, – debiutą komentavo M. Vėta.

“Grifas”: Mindaugas Rutkauskas – 4 įvarčiai, Mindaugas Barzdenis, Paulius Linkevičius, Erikas Vilkoicis – po 2, Egidijus Narakas, Gytis Naudžiūnas, Eligijus Povilionis, Petras Očikas, Ignas Storukas – po 1.

“Šviesa”: Karolis Antanavičius – 6 įvarčiai, Arijus Čypas, Šarūnas Ugianskis, Valdas Drabavičius – po 5, Artūras Švilpa, Rosvaldas Ramunis – po 3, Julius Šeibokas, Marius Bulkevičius, Tadas Rasakevičius, Rolandas Bliznevič – po 1.

Uteniškiai bandė sukurti kovą

Utenos komanda namuose priėmė praėjusį savaitgalį Lietuvos supertaurę iškovojusius Kauno “Granito-Kario” rankininkus. Pirmasis kėlinys buvo gana įtemptas ir aikštelės šeimininkai neleido varžovams atsiplėšti. Tačiau antrąjį kėlinį stipriau pradėjo Kauno komanda, o uteniškiams pritrūko jėgų kovoti iki pat galo, tad “Granitas-Karys” šventė pergalę rezultatu 31:22 (16:14).

granitas

Utenos komandos atstovų nuomone, pirmasis kėlinys buvo gana geras.

“Turėjome ilgą atsarginių žaidėjų suolelį, todėl stengėmės palaikyti greitesnį tempą rungtynėse, darėme daugiau keitimų. Rezultatas buvo gana geras. Antrame kėlinyje žaidėme mažiau drausmingai, padarėme daug paprastų klaidų ir dėl to gavome daug greitų įvarčių”, – sakė komandos treneris Gediminas Paukštė.

Tuo metu Kauno komandos strategai tikėjosi, kad žaidėjai labiau pasistengs.

“Neįvykdėme savo tikslų, nepasiekėme jų, kokie buvo iškelti. Pagrindinės klaidos buvo, kad nebranginome kamuolio. Turime karštas galvas ir darome daug klaidų”, – komentavo “Granito-Kario” atstovai.

“Utena”: Arūnas Urbonas – 5 įvarčiai, Ernestas Nikitinas – 4, Martynas Paukštė – 3, Eimantas Sinkevičius, Justinas Nikitinas, Rokas Palskys – po 2, Domantas Juodis, Edvinas Tumalavičius, Nojus Čerškus, Marius Deveikis – po 1.

“Granitas-Karys”: Paulius Šarkauskas – 6 įvarčiai, Lukas Feoktistovas – 5, Karolis Dambrauskas, Tadas Bučinskas, Karolis Grigas – po 4, Modestas Štarolis, Marius Kairys – po 3, Manvydas Lazauskas, Karolis Budrys – po 1.

Pirmosios lygiosios

Vilniuje vykusiose rungtynėse tarp vietos “Vilniaus” ir Alytaus “Varsos-Stronglaso” sulaukta pirmųjų lygiųjų – susitikimas baigėsi rezultatu 22:22 (12:9). Nors po pirmojo kėlinio priekyje buvo aikštelės šeimininkai, patyrę alytiškiai sugebėjo rezultatą išlyginti ir į namus išsivežė vieną tašką.

vars

Po rungtynių “Vilniaus” žaidėjas Martynas Žala sakė, kad pasiekti pergalę sutrukdė varžovų gynyba.

“Rungtynes pradėjome tikrai gerai, turėjome persvarą, tačiau vėliau ėmėme strigti, varžovų vyresni žaidėjai pradėjo kibiau gintis. Jau galvojome, kad rungtynes paleidome, bet vis dėlto sugebėjome iškovoti tašką”, – sakė M. Žala.

Alytiškio Gintauto Adamkevičiaus nuomone, pirmosios sezono rungtynės buvo klampios.

“Jautėsi startinis jaudulys, ypač tai matėsi jaunesnių žaidėjų žaidime. Tai, ko gero, ir pakišo koją. Aišku, nereikia nuvertinti ir Vilniaus komandos, kuri parodė stiprų charakterį antrajame kėlinyje, kai atsilikinėdami pasivijo ir tikrai manau, kad abi komandos buvo vertos lygiųjų”, – komentavo G. Adamkevičius.

“Vilnius”: Vaidas Drevinskas – 9 įvarčiai, Martynas Žala – 6, Aurimas Petravičius – 3, Lukas Ragelis – 2, Domantas Pukas ir Robertas Skobas – po 1.

“Varsa-Stronglasas”: Gintautas Adamkevičius – 8 įvarčiai, Nedas Buronko, Deivas Eidukonis – po 4, Remigijus Čepulis, Žygimantas Micevičius – po 2, Tautvydas Petrušauskas, Šarūnas Krisiulevičius – po 1.

Stiprus startas

Skambiai naująjį sezoną pradėjo “Kauno Ąžuolo-KTU” ekipa, išvykoje rezultatu 37:20 (19:12) nugalėjusi Šiaulių “SM Dubysą”.

Pirmajame kėlinyje dar bandę kovoti šiauliečiai antrame kėlinyje buvo nublokšti svečių įvarčių uragano. Antroje rungtynių pusėje beveik pusę kėlinio šiauliečiams nepavyko pelnyti įvarčių, o “Kauno Ąžuolas-KTU”, tuo pasinaudodami, susikūrė solidžią persvarą.

“SM Dubysa”: Donatas Stripeika – 7 įvarčiai, Aivaras Budrys, Rokas Leščinskas – po 4, Robertas Ramašauskas – 2, Marius Buožys, Rokas Radavičius, Eligijus Baranauskas – po 1.

“Kauno Ąžuolas-KTU”: Ignas Grigas – 7 įvarčiai, Vilius Juozaitis, Arminas Stankūnas – po 6, Aurimas Balčiūnas – 5, Mantas Sturonas – 4, Lukas Sutkus – 3, Algirdas Lazauskas, Darius Katinas – po 2, Deividas Jovaišas, Edvinas Balčiūnas – po 1.