Rankinio savaitgalis: karšta dvikova Alytuje, užtikrintos pergalės Šiauliuose ir Kaune

DUB-UTEŠeštadienį Lietuvos rankinio lygoje vyko trejos rungtynės. Šiauliuose „SC Dubysa“ pranoko HC „Utena“ rankininkus – 44:22 (27:12). Dzūkijos sostinėje Alytaus „Varsai-Stronglasui“ pavyko išplėšti pergalę iš HC „Vilniaus“ – 29:28 (12:14). O Kaune „Granitas-Karys“ įveikė Panevėžio „SC-RSSG-Grifo“ rankininkus rezultatu 38:28 (21:15).

Šiauliečiai buvo dvigubai stipresni

Rungtynės prasidėjo šiauliečių spurtu ir netrukus jie jau surinko dvigubą persvarą ir viso pirmojo kėlinio metu ją dvigubą ir išlaikė (8:4, 18:9, 24:12). Pirmasis kėlinys baigėsi solidžia šiauliečių persvara – 27:12.

Antrasis kėlinys „Utenos“ rankininkams nebuvo lengvesnis, nes atotrūkis toliau išliko dvigubas (36:18, 40:20). Dviguba persvara rungtynės ir baigėsi – šiauliečiai šventė pergalę rezultatu 44:22.

„Stengėmės akcentuoti užtikrintą puolimą ir gerą gynybą. Labai norėjome turnyrinės lentelės taškų“, – trumpai komentavo šiaulietis Domantas Stripeika.

„Pirmiausia sveikinu priešininkus. Atvažiavome po ilgos pertraukos, negalėjome patogiai treniruotis dėl saviizoliacijos, atvažiavome su mažu žaidėjų skaičiumi, maža rotacija. Sekėsi sunkiai, puolime irgi strigome, stengėmės, bet turime ką turime. Kitose rungtynėse būsime labiau pasiruošę“, – neslėpė HC „Utena“ žaidėjas Ernestas Nikitinas.

Šiaulių „SC Dubysa“: Povilas Šalna ir Rokas Leščinskas – po 6, Ugnius Ivanovas – 5, Timonas Bložė ir Justas Mielenis – po 4, Domantas Stripeika, Aivaras Budrys, Tautvydas Janutis ir Džiugas Saliamoris – po 3, Gedvinas Jocas, Tomas Baliutavičius ir Paulius Liekys – po 2, Andrius Vaitiekūnas – 1.

HC „Utena“: Karolis Ubeika – 8, Mantas Zabulis ir Ernestas Nikitinas – po 4, Deividas Čipkus – 3, Paulius Simonavičius, Kasparas Ubeika ir Justas Daujotis – po 1.

Trileris AlytujeVAR-VIL3

Pirmąjį rungtynių kėlinį pirmavo HC „Vilnius“ rankininkai, kurie viso kėlinio metu didino savo persvarą (3:1, 8:3, 12:7). Tačiau „varsiečiams“ pavyko išlyginti šiek tiek sumažinti vilniečių persvarą ir į pertrauką išeiti su 2 įvarčių deficitu (14:12).

Praėjus kelioms pirmojo kėlinio minutėms dzūkams pavyko išlyginti rezultatą (18:18, 20:20). Iki paskutinių kėlinio minučių vyko tikras trileris – tai viena, tai kita komanda išlygino rezultatą ir svėrė jį savo pusėn. Rungtynių pabaigoje nežymią persvarą išlaikė „Varsos-Stronglaso“ rankininkai, kurie ir laimėjo rungtynes minimalia persvara – 29:28.

„Rungtynių pradžia buvo sunki, mėnesį neturėjome draugiškų rungtynių ir tai labai matėsi žaidime, neišnaudojome gerų progų puolime, nepataikėme į vartus ar pataikėme į vartininką. Antrajame kėlinyje dar turėjome bangavimą, tačiau jau buvome susiderinę, įsivažiavome, susikaupėme ir pasiekėme pergalę“, – teigė Alytaus „Varsos-Stronglaso“ treneris Eugenijus Gimbutas.

„Rungtynėse komanda kovojo gerai. Turėjome lygiąsias turėti, tačiau, deja, vienu įvarčiu pralaimėjome. Mūsų žaidėjai darė kvailas klaidas, o Alytus žaidė stabiliai ir stipriai, tai turime ką turime. Niekas nenustebino, visko tikėjomės, tačiau mūsų duobelės mums ir sutrukdė“, – kalbėjo HC „Vilnius“ treneris Kęstutis Lapinskas

Alytaus „Varsa-Stronglasas“: Tautvydas Petrušauskas – 8, Gintautas Adamkevičius ir Žygimantas Micevičius – po 6, Vilius Juozaitis – 5, Karolis Jankauskas – 2, Remigijus Čepulis ir Šarūnas Krisiulevičius – po 1.

HC „Vilnius“: Vaidas Drevinskas – 9, Mindaugas Urbonas – 7, Martynas Žala – 6, Domantas Raudonius – 4, Martynas Lapinskas – 2.

GRA-GRI„Granitas“ buvo per kietas „Grifui“

Rungtynių Kaune pirmosiomis minutėmis komandos žaidė apylygį žaidimą, tačiau greitai „Granitas“ pradėjo didinti savo persvarą (6:4, 11:8, 15:10, 20:11). Kėlinio pabaigoje panevėžiečiai sužaidė užtikrinčiau, tačiau išlyginti rezultatui nebeliko laiko. Į pertrauką komandos išėjo „Granitui“ pirmaujant rezultatu 21:15.

Antrajame kėlinyje kauniečiai vėl pradėjo didinti savo persvarą (25:18, 29:20).  Šią 8-9 įvarčių persvarą aikštelės šeimininkams pavyko išlaikyti iki kėlinio pabaigos. Rungtynės baigėsi „Granito“ pergale rezultatu 38:28.

„Po ilgos pertraukos susitikome su Panevėžiu. Tikėjomės nepraleisti daugiau 25 įvarčių, tačiau praleidome 28. Galiu tik pagirti Panevėžį, tikrai gerai sužaidė“,- trumpai rungtynes apžvelgė Kauno „Granito-Kario“ vartininkas Lukas Gurskis.

„Noriu padėkoti tiek varžovams, tiek savo komandai. Tikslus įgyvendinti pavyko, nors ir patyrėme pralaimėjimą. Joms tikrai ruošėmės ir vertinu jas tik pozityviai. Puolime sužibėjęs Egidijus Narakas atakavo labai gerai, pavyko sulipdyti gerą komandą iš jaunimo. Tačiau mūsų gynyba turėjo spragų, buvome nepasirengę stabdyti tolimus Pauliaus Šarkausko metimus. Nors ir karantinas, nors ir be žiūrovų, bet mes žaidėme ir džiaugiamės žaidimu“, – pozityvaus požiūrio nestokojo Panevėžio „Grifo“ vartininkas Benas Balzarevičius.

Kauno „Granitas-Karys“: Karolis Grigas – 9, Paulius Šarkauskas – 6, Marius Kairys – 5, Matas Jurkevičius ir Arminas Stankūnas – po 4, Aurimas Balčiūnas – 3, Martynas Giedraitis ir Mantas Sturonas – po 2, Andrius Montvilas – 1.

Panevėžio „Grifas“: Egidijus Narakas ir Amandas Šarkanas – po 7, Mindaugas Barzdenis – 5, Titas Janušonis – 3, Žilvinas Maslauskas ir Danielius Kairys – po 2, Ąžuolas Adomonis ir Ignas Storukas – po 1.

Artimiausios Lietuvos rankinio lygos rungtynės numatytos kitą šeštadienį: „Utena“ turėtų susitikti su „Vilniumi“, o Panevėžio „SC-RSSG-Grifas“ – su Šiaulių „SC Dubysa“. Rungtynes kviečiame stebėti tiesiogiai LRL “Youtube” kanale.