Šeštadienis rankinio lygoje: Klaipėdos, Kauno ir Panevėžio komandų pergalės

Šeštadienį Lietuvos rankinio lygoje vyko trejos rungtynės. Panevėžio “Grifas” namuose įveikė HC “Utena” rankininkus  rezultatu 34:20 (17:8), Klaipėdos “Dragūnas” priėmė ir nugalėjo Šiaulių “SC Dubysa” rankininkus rezultatu 41:23 (19:15). O Garliavoje “Kauno Ąžuolas-KTU” užtikrintai nugalėjo Alytaus “Varsą-Stronglasą” – 36:28 (18:13)

Nukraujavę dzūkai neatlaikė “ąžuolų” tempo

KTU-VAR2-foto-Ernesta-Karaškienė

Lentelės kaimynų dvikova prasidėjo kaip lygiaverčių priešininkų kova – iki kėlinio vidurio lyderis taip ir neišaiškėjo (2:2, 6:6, 9:9). Antroje pusėje iniciatyvą perėmė kauniečiai ir skirtumas tarp komandų padidėjo iki 3 įvarčių (13:10, 16:13). Kėlinio pabaiga aikštelės šeimininkams taip pat buvo sėkmingesnė ir pirmasis kėlinys baigėsi rezultatu 18:13.

Antrajame kėlinyje dzūkai įstengė sumažinti skirtumą iki 3 įvarčių, tačiau po atkarpos 8:0 vilčių jiems liko nedaug (19:14, 20:17, 23:20, 31:21). Rungtynės baigėsi rezultatu 36:28.

“Rungtynės sekėsi neblogai, gerai pasiruošėme prieš gerai pažįstamus priešininkus, bėgome greitose atakose ir išplėšėme pergalę”, – trumpai žaidimo eigą apibūdino “Kauno Ąžuolo-KTU” žaidėjas Arminas Stankūnas.

“Varžovas šiandien buvo stipresnis. Suprantama, žaidėme be komandos lyderio, tačiau žaisti galėjo tie žaidėjai, kurie anksčiau žaidė daug mažiau. Judame į priekį ir ruošiamės atkrintamosioms kovoms”, – neslėpė Alytaus “Varsos-Stronglaso” treneris Egidijus Petkevičius.

RK “Kauno Ąžuolas-KTU”: Vilius Juozaitis – 8, Arminas Stankūnas – 7, Karolis Jankauskas – 5, Aurimas Balčiūnas – 3, Šarūnas Sakalauskas, Martynas Stumbra ir Lukas Sutkus – po 2.

Alytaus “Varsa-Stronglasas”: Nedas Buronko – 7, Irmantas Asakavičius ir Tautvydas Petrušauskas – po 6, Gintautas Adamkevičius – 3, Rokas Lastauskas ir Ridas Čeginskas – po 2, Remigijus Čepulis ir Edvinas Grėbliūnas – po 1.

“Dragūnas” nukovė “SC Dubysą”DRA-DUB2

Nuo pat pirmųjų kėlinio minučių svečiams teko vytis ir iki kėlinio vidurio komandas jau skyrė 6 įvarčiai (12:6). Kėlinio antroje pusėje šiauliečiai įstengė sumažinti šį skirtumą, tačiau kėlinys baigėsi pirmaujant “Dragūnui” rezultatu 19:15.

Antrojo kėlinio pradžioje šiauliečiai dar priešinosi ir išlaikė 4 įvarčių skirtumą, tačiau Klaipėdos rankininkai sužaidė dvi sėkmingas 7:0 ir 6:0 atkarpas ir rungtynių pabaiga tebuvo formalumas (22:18, 29:19, 31:20, 36:21). Rungtynės baigėsi rezultatu 41:23.

“Su turima sudėtimi pirmajame kėlinyje sekėsi neblogai, tačiau antrajame jėgų jau pritrūko. Bet kokiu atveju Klaipėdos “Dragūnui” mes nesame varžovai, jie bent dviem galvomis už mus aukštesni. O mums pirmiausia trūksta kelių traumuotų žaidėjų, kuriais galėtume pakeisti esančius aikštelėje”, – komandos sudėtį ir problemas apibrėžė Šiaulių “SC Dubysa” treneris Arūnas Balčiūnas.

“Pirmajame kėlinyje trūko susikalbėjimo ir žaidėme atsipalaidavę. Tačiau po trenerio pastabų pertraukos metu į antrąjį kėlinį grįžome labiau susikaupę. Rytojaus dvikovoje prieš Dobelės “Tenax” komandą teks gintis daug aktyviau, tai – gerus metikus turinti aukšto kalibro komanda”, – po rungtynių teigė Klaipėdos “Dragūno” žaidėjas Mykolas Lapiniauskas.

Klaipėdos “Dragūnas”: Benas Butkus – 8, Arvydas Bučius ir Mykolas Lapiniauskas – po  6,  Laurynas Simonavičius ir Gytis Šmantauskas – po 4, Tomas Valentukevičius – 3, Edvinas Aidukonis ir Lukas Vanagas – po 2, Lukas Simėnas – 1.

Šiaulių “SC Dubysa”: Donatas Stripeika – 9, Robertas Ramašauskas ir Aivaras Budrys – po 5, Justas Mielenis – 3, Gedvinas Jocas – 1.

Utenai taškų pelnyti nepavykoGRI-UTE2

Panevėžiečiai nuo pat pirmojo kėlinio neleido svečiams atsipalaiduoti ir vos jam įpusėjus jau susikrovė 5 įvarčių persvarą (10:5). Kėlinio antroje pusėje panevėžiečiai sužaidė seriją 5:0 ir kėlinį užbaigė rezultatu 17:8.

Antrasis kėlinys “Utenos” rankininkams lengvesnis nebuvo. Nors 9 įvarčių skirtumą jie sumažinti bandė, tačiau aikštelės šeimininkai spurtavo dar kartą ir priartėti svečiams nebeleido (21:13, 25:14, 30:18, 32:19). Rungtynės baigėsi rezultatu 34:20.

“Pavyko laimėti šią principinę kovą. Tai buvo puikus pasiruošimas prieš artėjančią kovą su Šiaulių komanda. Žaidė visi žaidėjai, išbandėme naujus derinius. Laukiame artėjančios dvikovos”, – rungtynes įvertino Panevėžio “Grifo” žaidėjas Ąžuolas Adomonis.

“Gaila, kad taip viskas susiklostė. Mūsų atvyko mažai, tačiau tai nėra ir negali būti pasiteisinimas. Nesugebėjome išnaudoti progų, kurias patys susikūrėme. Trūko atsakomybės tiek puolime, tiek gynyboje”, – kritiškas komandai buvo HC “Utena” treneris Gediminas Paukštė.

Panevėžio “KKSC-RSSG-Grifas”: Evaldas Vėta ir Žilvinas Maslauskas – po 6, Mindaugas Barzdenis – 5, Egidijus Leveika – 4, Amandas Šarkanas, Ąžuolas Adomonis, Eimantas Simonaitis, Ignas Storukas, Pavelas Zeifertas – po 2, Egidijus Narakas, Titas Vaidžiūnas, Paulius Linkevičius – po 1.

HC “Utena”: Eimantas Sinkevičius – 6, Karolis Ubeika – 5, Kasparas Ubeika – 4, Mantas Zabulis – 3, Aurimas Katinas ir Pijus Jakimavičius – po 1 .

Artimiausios rankinio lygos rungtynės vyks kitą šeštadienį. Šiauliuose “SC Dubysa” priims HC “Uteną”, Klaipėdos “Dragūnas” – HC “Vilnių”, “Kauno Ąžuolas-KTU” Garliavoje susitiks su VHC “Šviesa”, o Alytaus “Varsa-Stronglasas” susigrums su Kauno “Granitu-Kariu”.