„Šviesa“ prisijungė prie pusfinalio komandų

UTE-VHC4Šeštadienį baigėsi Lietuvos rankinio lygos ketvirtfinalių kovos. Utenoje VHC „Šviesa“ nušlavė HC „Utena“ rankininkus – 46:19 (25:8) – ir pasiėmė paskutinį kelialapį į pusfinalį.

Dėl koronaviruso nukelta kova pagaliau įvyko ir sveiki „Šviesos“ rankininkai ne tik važiavo laimėti, bet ir neketino suteikti aikštelės šeimininkams net mažiausių vilčių.

Pirmasis rungtynių kėlinys prasidėjo dviem galingais vilniečių blyksniais, po kurių „Utena“ pateko į labai nepavydėtiną padėtį (7:1, 17:2). Vos aikštelės šeimininkai pradėjo įsižaisti, rungtynes dėl susirinktų nuobaudų teko palikti vienam iš „Utenos“ lyderių Ernestui Nikitinui. Nors kėlinio antra pusė uteniškiams sekėsi daug geriau, tačiau apčiuopiamai prie „Šviesos“ priartėti nepavyko. Kėlinys baigėsi vilniečiams pirmaujant rezultatu (25:8).

Nors „Utena“ antrąjį kėlinį atakas baigė jau sėkmingiau, tačiau pavyti „Šviesą“ vilčių nebebuvo. Skirtumas pamažu augo viso kėlinio metu (28:9, 35:14, 40:15, 44:16). Laikui pasibaigus „Šviesa“ jau buvo surinkusi 46 įvarčius, o į savo vartus praleido 19 įvarčių.

„Norime pasveikinti „Šviesą“ su pergale. Užtikrintai laimėjo šias rungtynes. Mes jau buvome nusiteikę, kad tai yra paskutinės mūsų šio sezono rungtynės. Tai per daug stipri komanda, tiek fiziškai, tiek puolime, tiek gynyboje. Noriu padėkoti ir savo komandai už kovingumą ir pastangas, nepaisant to, koks buvo mūsų sezonas. Noriu palinkėti sėkmės, ir tiek“, – paskutinę šio sezono kovą pakomentavo HC „Utena“ žaidėjas Ernestas Nikitinas.

„Atvažiavome su šiek tiek mažesne rotacija. Žinojome, kad visi galėsime ir turėsime žaisti, tiek mažiau žaidę žaidėjai, tiek po ligos atsistatantieji. Mums svarbiausia, kad šios rungtynės baigėsi be traumų ir galime keliauti į pusfinalį“, – trumpai svarbiausius akcentus sudėliojo VHC „Šviesa“ žaidėjas Ignas Jonuška.

Utenos HC „Utena“: Mantas Zabulis – 9, Karolis Ubeika – 3, Evaldas Morkvėnas ir Kasparas Ubeika – po 2, Justinas Nikitinas, Kęstutis Klimanskas ir Paulius Simonavičius – po 1.

Vilniaus VHC „Šviesa“: Tomas Bernatavičius – 9, Eimantas Sinkevičius – 8, Domantas Pukas – 7, Ignas Jonuška ir Šarūnas Ugianskis – po 6, Taurintas Markiavičius – 5, Karolis Antonovičius – 3, Artūras Švilpa – 2.

Paaiškėjus ketvirtajam pusfinalio dalyviui jau trečiadienį sostinėje pirmoje pusfinalio kovoje susigrums VHC „Šviesa“ ir Kauno „Granitas-Karys“, o uostamiestyje Klaipėdos „Dragūnas“ priims Alytaus „Varsą-Stronglasą“. Pusfinalyje bus kovojama iki dviejų pergalių.