Trečiadienis rankinio lygoje: mėlyna kortelė Šiauliuose ir lygiosios sostinėje

Trečiadienį Lietuvos rankinio lygoje vyko dvejos rungtynės Klaipėdos „Dragūnas“ nelengvai įveikė Šiaulių „SC Dubysą“ – rungtynės baigėsi rezultatu 34:25 (15:12) klaipėdiečių naudai. HC „Vilnius“ namuose lygiosiomis sužaidė su Alytaus „Varsa-Stronglasu“ 28:28 (12:15).

Rungtynėse su „Šiauliais“ – mėlyna kortelė

DUB-DRARungtynes klaipėdiečiai pradėjo užtikrintai (6:0), tačiau šią persvarą šiauliečiai kovingai mažino. Kėliniui įpusėjus tris kartus susirinkęs 2 minučių nuobaudas aikštelę turėjo palikti šiaulietis Tomas Baliutavičius, o dar po kelių minučių už nesportinį elgesį saują nuobaudų susirinkęs (2 minučių pašalinimą, dvigubą 2 minučių pašalinimą, raudoną kortelę ir rečiausiai rankinio aikštelėje matomą mėlyną kortelę)  aikštelę turėjo palikti ir „dragūnietis“ Deividas Virbauskas. Komandoms aprimus į pertrauką jos išėjo pirmaujant „Dragūnui“ – 15:12.

Antrajame kėlinyje Šiaulių rankininkams pavyko sumažinti atotrūkį iki 3 įvarčių (20:17), tačiau uostamiesčio komanda susiėmė ir vėl susikrovė saugesnę įvarčių persvarą – 25:17. Nors “Dubysa” kovojo toliau, tačiau arčiau nei 6-7 įvarčiais pasivyti varžovų nepavyko. Rungtynės baigėsi Klaipėdos „Dragūno“ pergale – 34:28.

„Atvažiavome lyg ir gerai nusiteikę. Ir pradėjome rungtynes užtikrintai – 6:0, atrodo, viskas gerai. Tada pasipylė klaidos, neįmesti įvarčiai. O priešininkai kovojo, stengėsi ir greitai mus pavijo. Prasidėjo rimta kova ir reikėjo pasistengti dėl pergalės. Antroje rungtynių pusėje mus išgelbėjo ilgesnis suolelis, varžovų nuovargis ir mes laimėjome. Bet šiaip apskritai rungtynes vertinu neigiamai“, – komandos pasirodymu nebuvo patenkintas Klaipėdos „Dragūno“ žaidėjas Gabrielius Virbauskas.

„Rungtynės buvo pilnos jėgų, kovos ir agresijos. Pirmame kėlinyje leidome „Dragūnui“ atlikti ganėtinai lengvus metimus. Jie gudriau sužaidė prieš mūsų gynybą, todėl netekome vieno iš komandos lyderių Tomo Baliutavičiaus, bet jo išvarymas irgi suteikė motyvacijos, kad galime ir kovoti be jo. Rezultatas malonus akiai, stengėmės kovoti ir parodyti gražų rankinį. Bandysime atsigauti ir pasiruošti savaitgalio rungtynėms prieš HC „Vilnių“, – po pralaimėjimo pozityvus išliko Šiaulių „SC Dubysa“ rankininkas Donatas Stripeika.

Klaipėdos „Dragūnas“: Lukas Juškėnas – 7, Rokas Palskys – 6, Danylo Hlushak – 4, Laurynas Simonavičius, Arvydas Bučius ir Gytis Šmantauskas – po 3, Mykolas Lapiniauskas, Deividas Virbauskas, Gabrielius Virbauskas ir Benas Butkus – po 2.

Šiaulių „SC Dubysa“: Ugnius Ivanovas – 9, Gedvinas Jocas – 5, Justas Mielenis  ir Donatas Stripeika – po 4, Paulius Liekys – 3, Aivaras Budrys – 2, Tomas Baliutavičius – 1.

„Vilniui“ atsirevanšuoti nepavyko

VIL-VAR3Paskutinė „Vilniaus“ ir „Varsos-Stronglaso“ dvikova baigėsi dzūkų pergale 29:28, tad vilniečiai turėjo papildomą motyvaciją atimti taškus iš alytiškių.

Pirmasis kėlinys aikštelės šeimininkams prasidėjo šaltu dušu. Alytaus rankininkai greitai susikrovė 4 įvarčių persvarą ir ją išlaikė didžiąją kėlinio dalį (5:1, 9:5, 11:7). Tik antroje kėlinio pusėje aikštelės šeimininkai pradėjo mažinti savo atotrūkį, tačiau baigėsi laikas. Po pirmojo kėlinio pirmavo Alytaus „Varsos-Stronglaso“ rankininkai – 15:12.

Antrajame kėlinyje „Vilniaus“ rankininkai stabiliai mažino atotrūkį, kol švieslentėje pasirodė lygiosios – 17:17. Nuo to momento alytiškiams saugiau atitolti nuo priešininkų nepavyko (19:19, 23:21, 26:24). Nors dzūkai nežymiai pirmavo, tačiau sostinės rankininkai sparčiai lipo ant kulnų.

Paskutinėmis minutėmis 2 minučių nuobaudas beveik vienu metu pelnė du Alytaus žaidėjai: Žygimantas Micevičius ir Vilius Juozaitis. Tuo metu „Vilniui“  pavyko nežymiai persverti rezultatą savo pusėn, tačiau „Varsa-Stronglasas“ prieš ištiksint laikui spėjo išlyginti rezultatą ir užbaigti rungtynes lygiosiomis  – 28:28.

„Sunkios rungtynės, labai norėjome pergalės. Galbūt padarėme esmines klaidas rungtynių gale. Svarbiu metu rungtynių pabaigoje du mūsų žaidėjai gavo 2 minučių pašalinimus ir tuo metu likome keturiese. Tai dar, sakyčiau, laimingai baigėme“, – trumpai svarbiausią rungtynių atkarpą pakomentavo Alytaus „Varsos-Stronglaso“ žaidėjas Rokas Lastauskas.

„Na, lygiosios geriau nei pralaimėjimas. Ką aš žinau, kaip žaidėme… Pradžioje nepataikėme, po to jau pataikėme, tačiau jie primetė savo lėtą žaidimą ir turime tokį rezultatą. Manau, turėjome laimėti“, – nedaugžodžiavo ir  HC „Vilniaus“ žaidėjas Martynas Žala.

HC „Vilnius“: Vaidas Drevinskas, Martynas Žala, Mindaugas Urbonas, Arminas Milaknis ir Domantas Raudonius – po 5, Martynas Lapinskas – 3.

Alytaus „Varsa-Stronglasas“: Vilius Juozaitis – 10, Remigijus Čepulis – 7, Rokas Lastauskas – 6, Žygimantas Micevičius – 5.

Artimiausios LRL rungtynės planuojamos šeštadienį. Tuomet HC „Utena“ turėtų susigrumti su „Panevėžio-Grifu“, o šiauliečiai „SC Dubysa“ turėtų priimti HC „Vilniaus“ rankininkus.