Turnyro lentelės viršuje darosi ankšta

Šį šeštadienį Lietuvos rankinio lygoje vyko trejos rungtynės. Panevėžyje “KKSC-RSSG-Grifas” turėjo pripažinti HC “Vilnius” pranašumą rezultatu 21:29 (8:14). Šiauliuose “SM Dubysa” priėmė ir įveikė svečius HC “Utena” – 41:34 (21:19). O Alytuje “Varsa-Stronglasas” išbandė Klaipėdos “Dragūno” nervus. Pergalę rezultatu 25:26 (9:15) šventė klaipėdiečiai.

Sunki pradžia nulėmė rungtynių pabaigą

52173602_2069609499760977_6919316928037126144_nRungtynės aikštelės šeimininkams Panevėžyje prasidėjo sunkiai. Antrąjį savo įvartį jie pelnė tik 20-ąją minutę, tuo tarpu vilniečiai sužaidė seriją 8:0. Nors komandas antroje kėlinio pusėje skyrė 9 įvarčiai (3:12), tačiau šis šaltas dušas pažadino Panevėžio komandą ir kėlinį jie užbaigė atsilikdami jau 6 įvarčiais.

Antrajame kėlinyje kova buvo apylygė, tačiau “Grifui” nepavyko priartėti arčiau, nei 6 įvarčiai. O kėliniui įpusėjus svečiai iš sostinės vėl padidino savo persvarą iki 8 įvarčių (15:23). Tokiu įvarčių skirtumu rungtynės ir baigėsi – 21-29.

“Rungtynių pradžia buvo tragiška. Pradžioje vartuose puikiai pasirodė Vilniaus vartininkas, kuris per 20 minučių praleido tik 2 įvarčius. Tai ir nulėmė rungtynių rezultatą”, – neslėpė Panevėžio “Grifo” treneris Mindaugas Vėta.

“Šiandien puikiai dirbo gynyba. Puolime taip pat išpildėme beveik visus derinius iki galo, tik ne visus metimus pavyko užbaigti įmesti. Į komandos žaidimą sunkiai įsiliejo jaunieji vilniečiai. Taip pat noriu pagirti Donatą Žebelį – puikios jo rungtynės”, – žaidimu liko patenkintas HC “Vilnius” žaidėjas Domantas Pukas.

Panevėžio “KKSC-RSSG Grifas”: Evaldas Vėta – 8, Eligijus Povilionis, Žilvinas Maslauskas, Ignas Storukas, Mindaugas Barzdenis – po 2, Egidijus Narakas, Karolis Dainys – po 1.

Vilniaus “HC Vilnius”: Vaidas Drevinskas – 8, Martynas Lapinskas, Martynas Žala, Domantas Raudonius – po 4, Domantas Pukas – 3, Robertas Skobas ir Arminas Milaknis – po 2, Ernestas Jančiukas ir Diktoras Augustinas – po 1.

Dzūkai patampė nervus “Dragūnui”

52368324_2069656223089638_3260505615096610816_nRungtynės Alytuje prasidėjo lygia kova ir iki kėlinio vidurio minimalia persvara pirmavo Klaipėdos “Dragūnas” (6:7), tačiau netrukus klaipėdiečiai spurtavo ir atitolo 6 įvarčiais (7:13) ir neprisileido dzūkų arčiau – kėlinys baigėsi rezultatu 9:15.

Po pertraukos Alytaus rankininkai bandė tirpdyti svečių persvarą, tačiau nesėkmingai. Užtikrintą persvarą turėję klaipėdiečiai leido sau atsipalaiduoti ir tuo netruko pasinaudoti aikštelės šeimininkai. Po 2 sėkmingų “Varsos-Stronglaso” atkarpų komandos vėl buvo šalia (23:24). Ši intriga kaitino sirgalius iki pat kėlinio pabaigos, kurioje pergalę vis dėlto šventė klaipėdiečiai – 25:26.

„Pakylėta nuotaika, geros rungtynės, deja, individualios klaidos ir jų gausa nepadėjo. Nepasisekė, nelaimėjome, tačiau džiaugiuosi, kad komanda parodė, jog galime siekti pergalės. Pagrindinis uždavinys dabar – kuo geriau pasirengti atkrintamosioms“, – reziumavo Alytaus “Varsos-Stronglaso” treneris Robertas Paužuolis.

„Pergalė yra pergalė, bet nublanksta tada, kai žaidėjai, neseniai buvę rinktinėje, daro tokias klaidas. Uždaviniai – laimėti visas likusias rungtynes ir būti tarp trijų pirmų komandų prieš atkrintamųjų varžybų etapą. Deja, matau, kad kartais laimėti labiau nori kiti“, – komandos pasirodymu nebuvo patenkintas Klaipėdos “Dragūno” vyr. treneris Artūras Juškėnas.

Alytaus “Varsa-Stronglasas”: Deivas Eidukonis – 10, Remigijus Čepulis – 6, Nedas Buronko – 5, Aurelijus Sabonis – 2, Rokas Lastauskas ir Šarūnas Krisiulevičius – po 1.

Klaipėdos “Dragūnas”: Karolis Stropus, Lukas Simėnas ir Gabrielius Virbauskas – po 4, Benas Butkus – 3, Laurynas Simonavičius, Mykolas Lapiniauskas, Lukas Juškėnas, Modestas Vaitekūnas ir Karolis Bliuvas – po 2, Gintaras Cibulskis – 1.

Užtikrinta šiauliečių pergalė

Nors Saulės mieste rungtynių pradžioje kova atrodė apylygė, tačiau kėliniui įpusėjus aikštelės šeimininkai jau susikrovė 7 įvarčių persvarą (12:5). Tačiau “Utena” taip lengvai pasiduoti neketino ir pamažu didino tempą bei mažino šiauliečių atotrūkį. Pirmasis kėlinys baigėsi rezultatu 21:19.

Antrąjį kėlinį šiauliečiai pradėjo užtikrintai ir pradėjo vėl tolti nuo “Utenos”. Kėliniui įpusėjus “SM Dubysa” jau pirmavo 7 įvarčiais (33:26) ir arčiau uteniškių nebeprisileido – rungtynės baigėsi rezultatu 41:24.

“Rungtynes sužaidėme gana gerai, vyrai buvo rimtai nusiteikę. Pavyko apsiginti ir bėgti į greitą puolimą. Taip susikrovėme saugią persvarą”, – komandos pasirodymu buvo patenkintas Šiaulių SM “Dubysa” žaidėjas Aivaras Budrys.

“Rungtynes sužaidėme neblogai, bet darėme per daug klaidų perduodami kamuolį ir nespėdavome grįžti į gynybą. Nepaisant to, komandos žaidimu esu patenkintas”, – po rungtynių teigė HC “Utena” vyr. treneris Gediminas Paukštė.

Šiaulių “SM Dubysa”: Eligijus Baranauskas – 13, Tomas Baliutavičius – 9, Donatas Stripeika –  6, Egidijus Dambrauskas – 5, Andrius Braziulis – 4, Robertas Ramašauskas – 3, Paulius Morkūnas – 1.

Utenos HC “Utena”: Ernestas Nikitinas – 10, Eimantas Sinkevičius – 9, Marius Deveikis – 6, Justas Daujotis – 5, Ernestas Domkus – 3, Edvinas Tumalavičius – 1.

Viršūnėje darosi ankšta

Po šių susitikimų turnyro lentelės viršūnėje pasidarė ankšta. Dėl pirmos vietos reguliariame sezone kovojančios komandos turi po lygiai taškų arba atsilieka minimaliu skirtumu.

Šiuo metu Klaipėdos “Dragūnas”, sužaidęs 13 rungtynių, turi 22 taškus ir tai leido jam pakilti į pirmąją vietą.

Antroje vietoje, taip pat su 22 taškais yra Vilniaus “Šviesa”, kuri yra sužaidusi vieneriomis daugiau – 14 rungtynių.

Trečioje vietoje po 13 sužaistų rungtynių yra Kauno “Granitas-Karys”, surinkęs 21 tašką.

Ketvirti yra “Kauno Ąžuolo-KTU” rankininkai, po 13 sužaistų rungtynių turintys 16 taškų.

Iki Lietuvos rankinio lygos reguliaraus sezono pabaigos liko 12 rungtynių. Artimiausios vyks trečiadienį, vasario 20 d.,: Vilniuje susitiks “Šviesa” ir “Granitas”, Klaipėdoje – “Dragūnas” ir “Kauno Ąžuolas-KTU”.