Vietą pusfinalyje jau užsitikrino trys komandos

55719342_2128674123854514_1199561447827308544_oŠiandien rankinio lygoje vyko 4 rungtynės. Panevėžyje Klaipėdos “Dragūnas” per plauką laimėjo prieš “KKSC-RSSG Grifą” 28:30 (15:17). Alytuje “Varsa-Stronglasas” įveikė “Kauno Ąžuolą-KTU” ir perkėlė kovą dėl antrosios pergalės į Garliavą. Šiandienos rungtynės baigėsi rezultatu 28:23 (14:12). Tuo tarpu sostinėje HC “Vilnius” turėjo pripažinti Kauno “Granito-Kario” pranašumą rezultatu 29:32 (14:16). Paskutinės rungtynės vyko Šiauliuose tarp “SM Dubysa” ir VHC “Šviesa”, komandų susitikimas baigėsi vilniečių pergale – 27:24 (12:19).

“Grifas” parodė nagus “Dragūnui”

Čempionų titulą ginantiems Klaipėdos rankininkams Aukštaitijoje teko gerokai paprakaituoti. Pirmasis kėlinys prasidėjo ir tęsėsi vangiai, tačiau panevėžiečiai didžiąją kėlinio dalį pirmavo. Klaipėdos “Dragūnas” atsibudo tik kėlinio pabaigoje ir persvėrė rezultatą į savo pusę. Kėlinys baigėsi rezultatu 15:17.

Po pertraukos klaipėdiečių žaidimas vėl strigo. Rankinio lygos čempionai niekaip nesugebėjo atitolti nuo aikštelės šeimininkų daugiau nei 2 įvarčiais. Kėlinio laikui einant į antrąją pusę panevėžiečiai vėl persvėrė rezultatą į savo pusę (24:23). Paskutinės kėlinio minutės priminė finalą, kuris vos nesibaigė pratęsimu. Tačiau pergalę vis dėlto išplėšė “Dragūnas” – rungtynės baigėsi rezultatu 28:30.

“Susirinko mūsų pagrindiniai žaidėjai ir kalbėjome, kad tai turbūt paskutinės mūsų sezono rungtynės ir kiekvienas norėjome parodyti, ką galime. Rezultatas tikrai neblogas, iki 55 minutės buvome priekyje ir net buvo mintis, kad reikės dar kartą važiuoti į Klaipėdą, bet vis dėlto “Dragūnas” pačią rungtynių pabaigą sužaidė užtikrintai ir laimėjo. Džiaugiuosi vyrų žaidimu.

Tik prieš pat sezoną surinkta komanda, kurios sudėtyje yra žmonių, kurie buvo metus ar dvejus nesportavę, o dabar rodo rezultatą. Nereikia norėti kone iš kiemo surinkus komandą iškart kilti į viršų. Po truputį lipdėme žaidimą ir paskutinėse rungtynėse tai parodėme. Mano veide šiandien šypsena.

Mes padarėme tai, ką ir planavome prieš sezoną – nelikti paskutiniams, išeiti į atkrintamąsias. Net nugalėjome Šiaulių komandą, kuri tikrai nėra silpna. Šeši taškai, trys pergalės. Džiaugiuosi, nes buvo tikrai gerų rungtynių, epizodiškai buvo ir prastesnių, bet lyginant mūsų paskutinį sezoną aukščiausioje lygoje ir šį, matome, kad tikrai mokame ir galime žaisti”, – sezoną ir paskutines rungtynes reziumavo Panevėžio “Grifo” treneris Mindaugas Vėta.

“Tikslas pasiektas, o viso kito reikia klausti žaidėjų. Nežinau, ar buvome per daug pasitreniravę, ar buvo iškelti nerealūs tikslai, ar naudojome kitas taktikas… Mano nuomone, tai yra nepagarba rankiniui, nepagarba varžovams. Tai yra didelė blogybė. Niekas nebūtų darę tragedijos, jeigu būtume ir pralaimėję, nes tai būtų dar vienos papildomos rungtynės, kurios yra geriau nei treniruotė, bet toks žaidimas tikrai nepuošia mūsų komandos. Negali būti jokio pasiteisinimo”, – nusivylimo komandos pasirodymu neslėpė Klaipėdos “Dragūno” vyr. treneris Artūras Juškėnas.

Panevėžio “KKSC-RSSG-Grifas”: Justas Totūraitis – 8, Mindaugas Rutkauskas – 7, Egidijus Narakas – 4, Karolis Dainys ir Evaldas Vėta – po 3, Benas Balzarevičius ir Mindaugas Barzdenis – po 1.

Klaipėdos “Dragūnas”: Karolis Bliuvas ir Deividas Virbauskas – po 5, Karolis Stropus, Lukas Juškėnas, Laurynas Simonavičius, Arvydas Bučius, Lukas Simėnas ir Gytis Šmantauskas – po 2, Mykolas Lapiniauskas, Gintaras Cibulskis, Modestas Vaitekūnas ir Benas Butkus – po 1.

55927995_2128653827189877_4109766734238449664_oDzūkai labiau norėjo laimėti

Nors kėlinį sėkmingiau pradėjo kauniečiai, dzūkai netruko išlyginti rezultatą ir susikrauti saugesnę persvarą. Kėlinio viduryje komandas jau skyrė 5 įvarčiai – 8:3. Kėlinio antroje pusėje “Ąžuolo-KTU” rankininkai pradėjo tirpdyti dzūkų persvarą ir į pertrauką komandos išėjo 2 įvarčiais pirmaujant alytiškiams – 14:12.

Antrojo kėlinio pradžioje kauniečiai išlygino rezultatą ir trumpam persvėrė į savo pusę, apylygis rezultatas tęsėsi didžiąją kėlinio dalį – 16:16, 17:18, 22:22. Kėlinio pabaigoje dzūkai suprato, kad kito šanso šį sezoną nebeturės, susiėmė ir užbaigė rungtynes rezultatu 28:23.

“Po didelio antausio Kaune norėjome visų pirmą sau įrodyti, kad galime žaisti ir galime reabilituotis. Akcentavome gynybą ir stiprią kovą. Mums nebuvo tiek svarbu rezultatas, kiek noras parodyti sau ir sirgaliams, kad galime kovoti”, – Alytaus “Varsa-Stronglasas” žaidėjas Rytis Cipkus.

“Į Alytų, matyt, atvažiavome įsivaizduodami save pusfinalyje, bent viena koja, o varžovai įrodė, kad šįkart jie nori labiau laimėti”, – trumpai apžvelgė “Kauno Ąžuolo-KTU” vyr. treneris Darius Talačka.

Alytaus “Varsa-Stronglasas”: Žygimantas Micevičius – 10, Gintautas Adamkevičius –  5, Mindaugas Sladkevičius – 4, Nedas Buronko – 4, Rokas Lastauskas ir Deivas Eidukonis – po 2, Šarūnas Krisiulevičius – 1.

RK “Kauno Ąžuolas-KTU”: Deividas Jovaišas – 7, Karolis Jankauskas – 6, Mantas Sturonas – 5, Vilius Juozaitis – 3, Arminas Stankūnas – 2.

55509712_2128641613857765_2452620879444574208_n“Vilnius” sezoną baigė

Rungtynės prasidėjo įtempta kova dėl įvarčių, kova buvo įvartis į įvartį ir tik kėlinio pabaigoje “Granitui” pavyko susikrauti nežymią persvarą – 14:16.

Antasis kėlinys toliau žadėjo apylygę kovą, tačiau kauniečiai sužaidė sėkmingesnę atkarpą ir neprisileido priešininkų arčiau, nei 3 įvarčiai – 19:23, 21:24, 25:28, 26:30, 28:32. Rungtynės baigėsi rezultatu – 29:32.

“Blogai, pralaimėjome, sezonas baigtas, važiuojam namo. Sveikinimai varžovams. Lyg ir kovojome, tačiau neįmetėme daug 7 metrų baudinių. Manau, tai buvo pagrindinė pralaimėjimo priežastis. Priešininkai žaidė puikiai, tad kurio nors žaidėjo išskirti negalėčiau”, – reziumavo HC “Vilnius” žaidėjas Martynas Žala.

“Rungtynes vertinu teigiamai, laimėjome, tačiau jos buvo labai negražios – daug nervinės įtampos. Jie nori laimėti, mes norime išlaikyti rezultatą. Nesu patenkintas savo žaidėjais, nes planas nebuvo įvykdytas, bet kai komanda laimi – džiugu ir sveikinimai jai ir keliaujam toliau”, – pergale, tačiau ne žaidimu buvo patenkintas Kauno “Granito-Kario” vyr. treneris Valdemaras Novickis.

HC “Vilnius”: Vaidas Drevinskas – 7, Martynas Lapinskas, Martynas Žala ir Domantas Raudonius – po  5, Domantas Pukas – 4, Petras Raupėnas – 2, Arminas Milaknis – 1.

Kauno “Granitas-Karys”: Modestas Štarolis – 13, Paulius Šarkauskas ir Karolis Grigas – po 6, Tadas Bučinskas – 5, Karolis Dambrauskas – 2.

VHC “Šviesa” – pusfinalyje

Iki pirmojo kėlinio vidurio komandos kovėsi apylygiai (3:4, 6:6, 8:9), tačiau tuomet vilniečiai pradėjo didinti tempą ir sužaidė kelias sėkmingas atkarpas, taip užsitikrindami 7 įvarčių persvarą pirmojo kėlinio pabaigoje – 12:19.

Antrojo kėlinio “Šviesai” tereikėjo palaikyti atstumą ir užbaigti kėlinį šia persvara. Būtent 7-8 įvarčiai ir skyrė komandas visą kėlinį (13:21, 18:26, 23:30). Rungtynės baigėsi rezultatu 27:34.

“Pirmiausia reikia pasveikinti “Šviesą”, jie stipresni: greičiau bėga, geriau meta. Sezone buvo ir geresnių ir blogesnių rungtynių. Na, sezonas baigėsi ir jis tikrai nebuvo prastas, tačiau pritrūko jėgų ir visa jėga negalėjo žaisti du pagrindiniai žaidėjai”, – rungtynių ir sezono rezultatus reziumavo Šiaulių “SM Dubysa” vyr. treneris Arūnas Balčiūnas.

“Džiaugiamės, kad laimėjome. Po to jau žaisime iki pat galo, o kokybės trūko. Tačiau leidome žaisti daugumai žaidėjų, gal todėl ir trūko. Bet rungtynės pasirodė ramesnės, tarsi abi komandos nujaustų baigtį”, – po rungtynių teigė VHC “Šviesa” vyr. treneris Raimondas Maldžius.

Šiaulių “SM Dubysa”: Tomas Baliutavičius – 9, Donatas Stripeika – 7, Eligijus Baranauskas – 6, Robertas Ramašauskas, Egidijus Dambrauskas ir Paulius Morkūnas – po 1.

Vilniaus VHC “Šviesa”: Valdas Drabavičius – 10, Tomas Bernatavičius – 7, Šarūnas Ugianskis – 6, Tadas Rasakevičius – 3,  Karolis Antonovičius, Artūras Švilpa ir Ignas Jonuška – po 2, Karolis Antanavičius ir Tadas Tumosas – po 1.