Vilniaus “Šviesa” skėlė antausį čempionams, Kaune – “Granito” revanšas “Vilniui”

Šeštadienį vykusiame Lietuvos “Vivus.lt” rankinio lygos ture netrūko emocijų. Čempionų titulą ginantys Alytaus rankininkai gavo skaudų antausį nuo Vilniaus VHC “Šviesos” ekipos, o  Kauno “Granitas-Karys” atsirevanšavo HC “Vilniui” už LRF taurės turnyro pusfinalyje patirtą pralaimėjimą.

Čempionams  buvo per daug poilsio

AlytusŠiame ture saldžią pergalę švenčia Vilniaus VHC “Šviesa”, Alytuje nurungusi praėjusio sezono čempionus “Varsos-Stronglaso” rankininkus. Nors pergalė buvo prognozuojama alytiškiams, Vilniaus ekipa nuo pat rungtynių pradžios privertė varžovus vytis ir šventė pergalę rezultatu 27:24 (15:11).

Vilniečiai dominavo visą rungtynių laiką – alytiškiams nė sykio nepavyko išsiveržti į priekį. Po pirmojo kėlinio rezultatas buvo 15:11 vilniečių naudai, o antroje rungtynių pusėje komandas skyrė ir 7 įvarčiai – 24:17.

Patyrę, tačiau labai ilgą pertrauką čempionate turėję “Varsos-Stronglaso” rankininkai paskutinėmis rungtynių minutėmis stengėsi pasivyti varžovus. Sėkmingai sužaidusi antrojo kėlinio pabaigą Alytaus ekipa sušvelnino atsilikimą iki 3 įvarčių – 27:24.

Alytaus ekipai po 5 įvarčius pelnė Gintautas Adamkevičius, Aurelijus Sabonis ir Žygimantas Micevičius, 4 – Rokas Lastauskas, 3 – Remigijus Čepulis.

Vilniečių gretose 10 kartų pasižymėjo Valdas Drabavičius, 5 – Karolis Antanavičius, 3 – Artūras Švilpa, po 2 – Tadas Rasakevičius, Dovydas Kuodys ir Laurynas Pacevičius.

Raimondas Maldžius (VHC “Šviesa”): “Rungtynių planus pavyko įgyvendinti, tą rodo rezultatas. Realiai porą paskutinių minučių prastai sužaidėme, galėjome neprisidaryti tokių rūpesčių. Apskritai šį kartą mūsų planas suveikė.”

Eugenijus Gimbutas (“Varsa-Stronglasas”): “Rungtynių rezultatą nulėmė labai didelis klaidų skaičius puolime, labai prastas pataikymo procentas. Žaidimui atsiliepė ilga pertrauka čempionate. Pertraukos metu neturėjome galimybės sužaisti draugiškų rungtynių, kurių metu būtume suderinę savo žaidimą, tad šios dienos rungtynėse ir pritrūko suderinto žaidimo, kas ir lėmė pralaimėjimą.”

Saldus revanšas

DrevinskasKauno halėje susirinkę sirgaliai turėjo progą stebėti itin intriguojančią kovą. Už ankstesnes skriaudas, ypač – praėjusį savaitgalį LRF taurės pusfinalyje patirtą pralaimėjimą Kauno “Granitas-Karys” siekė atsilyginti sostinės HC “Vilniui”.

Pirmoji rungtynių pusė kauniečiams nežadėjo nieko gero – kėlinio viduryje vilniečiai buvo priekyje 4 įvarčiais, o jam pasibaigus komandas skyrė 5 įvarčiai – 13:18.

Tačiau pasiduoti granitiečiai nebuvo nusiteikę. Antrajame kėlinyje jie, regis, regis, įgijo antrą kvėpavimą, ir sužaidę rezultatyvią atkarpą sumažino skirtumą iki 1 įvarčio – 20:21. Išlyginti rezultatą “Granitui” pavyko tik 50-ąją rungtynių minutę, o netrukus jie išsiveržė į priekį.

“Vilniaus” rankininkai taip pat nenorėjo nusileisti ir likus vos dviem minutėms iki rungtynių pabaigos rezultatas buvo lygus – 28:28. Kaunietis Modestas Štarolis likus žaisti minutę pelnė dar vieną įvartį, į kurį vilnietis Paulius Verbickas atsakė taip pat taikliu metimu. “Granito” pergalę nulėmė iki rungtynių pabaigos likus vos trims sekundėms kauniečio Vaido Drevinsko pelnytas įvartis – susitikimas baigėsi rezultatu 30:29 (13:18) Kauno ekipos naudai.

“Granitui-Kariui” 9 įvarčius uždirbo Mindaugas Urbonas, 8 – Vaidas Drevinskas, 4 – Mindaugas Barzdenis, 3 – Manvydas Lazauskas.

“Vilniaus” ekipoje rezultatyviausias buvo 8 įvarčius įmetęs  Martynas Žala, 6 pridėjo Andrius Kliorė, 5 – Simas Stankevičius, 4 – Martynas Lapinskas.

Petras Raupėnas (HC “Vilnius”): “Važiavome nusiteikę laimėti. Labai skaudu pralaimėti vienu įvarčiu, įmestu paskutinėmis sekundėmis. Mus tai nuliūdino. Tačiau vyrai kovojo visas rungtynes. Galbūt pritrūko tolimų metimų, esame kiek žemesni, o antrame kėlinyje mačiau savo komandos nesusikaupimą. Tačiau noriu pagirti priešininkus, jie turėjo ugnelės pasivyti ir kovoti.”

Modestas Prakapas (“Granitas-Karys”): “Geros emocijos, kai laimi. Vyrai buvo pasiruošę revanšui, kovoti. Tačiau lyg ir perdegė ar tinkamai nenusiteikė. Patiko tai, kad pralaimėdami septyniais įvarčiais vis tiek suradome jėgų visa komanda, vieni daugiau pasireiškė gynyboje, kiti – puolime, bet patikėjome savimi, kad galime laimėti. Vilniečiai yra jauni žaidėjai, jie išnaudojo savo aukštaūgius, gynyboje buvo ir patyręs vartininkas.”

Užtikrintas “Dragūno” žaidimas

DSC_7245Namuose rungtyniavęs Klaipėdos “Dragūnas” įsirašė dar vieną pergalę – įtikinamu rezultatu nugalėta Šiaulių “SM Dubysa-Gubernija” – 37:26 (19:12).

Rezultatyviai pradėję rungtynes klaipėdiečiai krovėsi persvarą neleisdami varžovams priartėti, tad po pirmojo kėlinio pirmauta jau 7 įvarčiais. Antrajame kėlinyje šiauliečiams pavyko dažniau rasti spragų “Dragūno” gynyboje.

Tačiau rungtynių pabaiga “Dubysos-Gubernijos” ekipai buvo prasta. Daugiau nei penkias minutes šiauliečiai nesugebėjo pelnyti nė vieno įvarčio, o galimybėmis pasinaudoję klaipėdiečiai buvusį 7 įvarčių atotrūkį (33:26) padidino – 37:26.

Klaipėdos komandoje rezultatyviausias buvo Lukas Simėnas – 9 įvarčiai, 7 įmetė Arvydas Bučius, 6 – Mindaugas Meškauskas, 5 – Lukas Juškėnas.

Šiauliečių gretose išsiskyrė Aivaras Budrys, įmetęs 10 įvarčių, 5 įmetė Tautvydas Damaševičius, po 3 – Egidijus Dambrauskas, Arūnas Tribė ir Artūras Strupas.

Artūras Juškėnas (“Dragūnas”): “Pasiekėme pergalę, viskas gerai. Buvo gaila to, kad pirmajame kėlinyje apie 20 minučių žaidėme gerai, o tai retai iš manęs išgirsite. Turėjome susikrauti tokią persvarą, kuri leistų ramiai atsikvėpti. Tačiau žaisdami gerai padarėme tik keletą klaidelių, kovojome iki pat rungtynių galo, buvo įtampa. Mažai žaidėjų naudojome dėl traumų, leidome jaunimą į aikštelę. Sunku žaisti su Šaiulių komanda, ji demonstruoja mums neparankų rankinį.”

Arūnas Balčiūnas (“SM Dubysa-Gubernija”): “Per pirmas šešias minutes praktiškai pralošėme rungtynes, nes per šį laiką Klaipėda susikrovė šešių ar aštuonių įvarčių skirtumą. Klaipėdos komanda yra visa galva greitesnė, turi daugiau treniruočių, daugiau rungtynių, viskas iš to ir susideda.”

“Utena” lieka turnyrinės lentelės dugne

Varena-Utena

Varėnoje vykęs susitikimas tarp vietos “Ūlos” ir Utenos HC “Utenos” žadėjo intrigą. Utenos rankininkai galėjo pelnyti pirmuosius taškus šiame sezone, tačiau apie aukštesnę vietą turnyrinėje lentelėje svajojantys varėniškiai šioms svajoms neleido išsipildyti.

Pirmajame susitikime Varėnos komanda šventė pergalę rezultatu 32:24, o šiandien varžovus nugalėjo dar solidesniu skirtumu –  39:21 (23:11).

Varėnos ekipoje 8 įvarčius pelnė Laurynas Petrušis, 7 – Gražvydas Sereičikas, 6 – Donatas Leknickas, 5 – Gediminas Barysas.

“Utenai” 5 įvarčius pelnė Tomas Čiužas, po 4 – Edvinas Janulis ir Matas Mecelica, 3 – Marius Deveikis.