Žingsniu prie aukso priartėjusi „Šviesa“ ir išlyginta serija Kaune

Trečiadienį Lietuvos rankinio lygoje vyko dvi kovos. Alytuje VHC „Šviesa“ įveikė „Varsos-Stronglaso“ rankininkus rezultatu 31:24 (15:13) ir dar vienu žingsniu priartėjo prie LRL čempionų titulo. Kaune „Granitas-Karys“ išplėšė pergalę rezultatu 28:26 (17:15) ir išlygino mažojo finalo serijos rezultatą, lemiamą kovą perkeldami į Klaipėdą.

VAR-VHCVos nenukeltose rungtynėse dzūkai neatsilaikė

Iki trečiadienio popietės nebuvo aišku ar rungtynės apskritai vyks – dėl koronaviruso atvejo Alytaus komandoje testuotis teko visai komandai. Laimei, likusių žaidėjų ėminiuose nieko nebuvo rasta ir rungtynės galėjo vykti. Paskutinėse rungtynėse „Varsa-Stronglasas“ neteko dviejų centro žaidėjų, tad apsiginklavę patirtimi ir kantrybe dešimt žaidėjų pradėjo rungtynes.  Nors „Šviesos“ komanda buvo ir gausesnė, tačiau didesnės persvaros jiems susikrauti nepavyko (7:2, 8:5, 13:12). Kėlinys baigėsi vilniečiams pirmaujant rezultatu 15:13.

Antrajame kėlinyje komandos tarpusavyje apsikeitė keliais įvarčiais, tačiau svečiams atitolti sekėsi sunkiai (16:14, 19:16, 21:18). Tačiau, kaip ir pirmose rungtynėse, taip ir šiose antrojo kėlinio viduryje trumpo Alytaus rankininkų suoliuko jėgos ėmė sekti ir „Šviesa“ pradėjo pamažu tolti (25:20, 29:20). Nors rungtynių pabaigoje „Varsa“ vėl pradėjo tirpdyti persvarą, tačiau laiko jau nebeužteko. Antrąją pergalę serijoje šventė VHC „Šviesa“ rankininkai – 31:24.

„Džiaugiamės, kad su tokia „apiplėšyta“ sudėtimi, sugebėjome žaisti ir, tikriausiai, prieš būsimus čempionus padarėme tai, ką galėjome. Prieš Klaipėdą žaidėme pilna sudėtimi, tačiau šįkart trūko žaidėjų. Koronavirusu apsikrėtę šiuo metu 4 žaidėjai ir dar 2 traumuoti. Prieš kelis metus seriją 0:2 pavyko laimėti 3:2 ir tapti čempionais, tačiau tada mes turėjome pilną, sveiką ir stiprią komandą“, – realistiškai Alytaus „Varsos-Stronglaso“ galimybes įvertino trenerio asistentas Eugenijus Gimbutas.

„Dvi pergales turime, tačiau dėl trečios… Reikia suvokti, kad jos tikėtis galime tik tada, kai patys dėl jos kovosime rimtai.  Tai įrodė ir pirmasis šių rungtynių kėlinys. Girdėjome apie Alytaus koronaviruso situaciją ir kad rungtynės pakibo ant plauko. Bet dėkojame jiems, kad daugiau žaidėjų išvengė šios ligos ir galėjome sužaisti šias rungtynes. Tačiau manau, ne tiek koronavirusas, kiek svarbių žaidėjų traumos lėmė šį rezultatą“, –  neslėpė VHC „Šviesos“ treneris Raimondas Maldžius.

Alytaus „Varsa-Stronglasas“: Rokas Lastauskas – 6, Eimantas Tumasonis – 5, Gintautas Adamkevičius ir Vilius Juozaitis – po 4, Simonas Babarskas – 3, Aurelijus Sabonis ir Šarūnas Krisiulevičius – po 1.

Vilniaus VHC „Šviesa“: Karolis Antanavičius – 7, Skirmantas Plėta – 5, Laurynas Palevičius ir Artūras Švilpa – po 4, Tomas Bernatavičius – 3, Šarūnas Ugianskis, Tadas Rasakevičius ir  Valdas Drabavičius – po 2, Eimantas Sinkevičius ir Domantas Pukas – po 1.

Mažasis finalas keliasi į Klaipėdą

DSC_1705„Dragūnas“ šiandien siekė laimėti ir užbaigti sezoną pasipuošę bronzos medaliais, tačiau „Granitas-Karys“ turėjo kitų planų. Nors rungtynes užtikrinčiau pradėjo klaipėdiečiai (8:5), tačiau netrukus rezultatas švieslentėje jau buvo lygus (10:10, 13:13). Kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidę „Granito“ rankininkai jį užbaigė pirmaudami 17:15.

Po šio šalto dušo „Dragūnas“ greitai išlygino rezultatą ir persvėrė jį savo pusėn (18:18, 25:22). Tačiau tada Klaipėdos komandai pradėjo nesisekti ir kauniečiai pradėjo sparčiai vytis. Likus trims minutėms rezultatas vėl buvo lygus (26:26). Tačiau neužbaigtos „dragūniečių“ atakos ir sėkmingi kauniečių metimai užbaigė kovą „Granito“ pergale (28:26) ir lemiama bronzinio finalo kova keliasi į Klaipėdą.

„Buvome nusiteikę, kaip ir prieš „Šviesą“, ėjome kaip į paskutines sezono rungtynes. Žinojome, kad reikia atiduoti visas jėgas, jeigu norime žaisti Klaipėdoje.. Analizavome priešininko žaidimą, tyrėme savo klaidas ir pavyko  jas ištaisyti. Pergalės pagrindas šiandien buvo kovingumas, mes turėjome trijų įvarčių deficitą likus 5 minutėms iki rungtynių pabaigos ir sugebėjome jas laimėti dviem įvarčiais. Tai neabejotinai parodo mūsų charakterį ir kovingumą. O Klaipėdoje vėl žaisime iš paskutiniųjų, jau tikrai keliausime į paskutines sezono rungtynes“,- pozityvo neslėpė Kauno „Granito-Kario“ vartininkas Lukas Gurskis.

„Labai gaila. Turėjome gerą persvarą, po to ją iššvaistėme, neįmetėme lemiamų metimų ir nesugebėjome apsiginti. Čia buvo „kas įmes, kas prames“ kova. Mes prametėme“, – nedaugžodžiavo Klaipėdos „Dragūno“ žaidėjas Arvydas Bučius.

Kauno „Granitas-Karys“: Arminas Stankūnas – 9, Mantas Sturonas – 5, Andrius Montvilas – 4, Aurimas Balčiūnas, Marius Kairys ir Tadas Bučinskas – po 2, Martynas Giedraitis, Vladas Tomkevičius, Matas Jurkevičius ir Karolis Grigas – po 1.

Klaipėdos „Dragūnas“: Deividas Virbauskas – 6, Laurynas Simonavičius – 5, Rokas Palskys, Žanas Gabrielius Virbauskas ir Benas Butkus – po 3, Mykolas Lapiniauskas, Gintaras Cibulskis ir Lukas Juškėnas – po 2.

Artimiausios LRL rungtynės vyks jau šį šeštadienį. Sostinėje VHC „Šviesa“ žais trečiąsias finalo rungtynes prieš Alytaus „Varsą-Stronglasą“, o Klaipėdoje vyks lemiama kova tarp „Dragūno“ ir Kauno „Granito-Kario“.