“Dragūnas” – finale, kitame pusfinalyje prireiks trečiųjų rungtynių

pelėda

„Vivus.lt“ rankinio lygoje paaiškėjo pirmasis finalo dalyvis – juo tapo Klaipėdos „Dragūnas“, kuris ir antrosiose serijos rungtynėse nugalėjo „KTU“ (33:28). Tuo tarpu kitame pusfinalyje, kur susitinka „Granitas – Karys“ ir „Šviesa“ prireiks trečiųjų rungtynių, kadangi namuose pergalę šventusi VHC „Šviesa“ (27:22) išlygino serijos rezultatą (1:1).

dragūnas ktu garliavaRungtynes Kaune sėkmingiau pradėjo šeimininkai, kurie pirmavo didžiąją pirmojo kėlinio dalį. Vis tik, kantriai žaidęs „Dragūnas“ toli varžovų nepaleido ir pačioje pirmosios rungtynių dalies pabaigoje rezultatą išlygino – 16:16.

Antrą kėlinį sėkmingiau pradėjo jau svečiai. Jie greit susikūrė kelių įvarčių persvarą, o vienu metu ji siekė net 6 įvarčius (26:20). Nors Kauno klubas dar bandė gelbėtis susitikimo pabaigoje, tačiau patyrusi Klaipėdos ekipa drausmingai sužaidė susitikimo galą ir šventė pergalę rezultatu 33:28. Iškovoję šią pergalę klaipėdiečiai tiesiausiu keliu žengia į finalą, kuriame bandys apginti pernai susigrąžintą čempiono vardą.

Darius Talačka (KTU): „Rungtynėse galbūt pavyko ne viskas, tačiau bendru vaizdu esu patenkintas. Nelabai kas tikėjo mumis prieš šią seriją, tačiau parodėme, jog galime kautis. Dabar lauksime varžovo mažajame finale. Kol kas dar neaišku, kas juo taps, tačiau ten tikrai motyvacijos nepritrūksime.“

„Dragūnas“: Žanas Gabrielius Virbauskas ir Laurynas Palevičius po 7, Laurynas Simonavičius 4,Lukas Vanagas, Benas Butkus,  Modestas Vaitėkūnas po 3.

„KTU“: Vilius Juozaitis 6, Karolis Jankauskas ir Edvinas Balčiūnas po 5, Algirdas Lazauskas 4, Aurimas Balčiūnas 3.

pelėdaSerijoje tarp „Šviesos“ ir „Granito – Kario“ dviejų rungtynių neužteko. Pirmąsias rungtynes įtikinamai laimėjęs „Granitas – Karys“, išvykoje nusileido „Šviesai“ rezultatu 27:22 (12:6) ir lemiamos rungtynės šeštadienį bus žaidžiamos Kaune.

Gera vilniečių gynyba šiose rungtynėse tapo raktu į pergalę. Pirmojo kėlinio metu vartuose puikiai darbavosi Edmundas Pelėda ir Kauno ekipa niekaip nerado būdų pelnyti įvarčiams. Kietai ir drausmingai žaidęs Vilniaus klubas po pirmojo kėlinio pirmavo 12:6.

Nors antrajame kėlinyje kauniečiams pavyko pagerinti savąjį puolimą, tačiau to jau buvo maža. „Šviesa“ iniciatyvos nepaleido ir užtikrintai sužaidė ir antrąjį rungtynių kėlinį. Pergalę vilniečiai pasiekė rezultatu 27:22 ir taip išlygino serijos rezultatą.

Tadas Rasakevičius (Šviesa): Prieš rungtynes akcentavome gynybą ir ji tikrai suveikė. Gale tik galėjome šiek tiek drausmingiau sužaisti – nerealizavome savųjų progų. Šiandien buvome jau kur kas kietesni nei rungtynėse Kaune ir tai leido iškovoti pergalę. Tikimės, jog panašus susitikimas bus ir trečiosiose rungtynėse.

„Šviesa“: Karolis Antanavičius ir Valdas Drabavičius po 7, Tomas Bernatavičius 6., Tadas Rasakevičius 5, Artūras Švilpa ir Jovydas Jurašius po 1.

„Granitas – Karys“: Mindaugas Urbonas 8, Vaidas Drevinskas 7, Tadas Bučinskas 5, Marius Kairys ir Manvydas Lazauskas po 1.