“Granitas – Karys” ir “Šviesa” pratęsė pergalių serijas (VIDEO)

Rungtynėmis Šiauliuose bei Vilniuje prasidėjo trečiasis „Vivus.lt“ rankinio lygos turas. Šiauliečiai savo namuose priėmė šį sezoną užtikrintai pradėjusį Kauno „Granitą – Karį“, o Vilniuje vyko miesto derbis tarp VHC „Šviesos“ ir HC „Vilniaus“ ekipų.

Kauno klubo rankininkai susitikimą Šiauliuose pradėjo užtikrintai. Mindaugo Urbono vedama „Granito – Kario“ ekipa netruko susikrauti apčiuopiamos persvaros jau pirmoje rungtynių pusėje. Kėlinio pabaigoje dar aukštesnę pavarą įjungę kauniečiai ilsėtis išėjo turėdami 10 įvarčių pranašumą (18:8). Vis tik antrąjį kėlinį namuose žaidusi Šiaulių SM „Dubysa – Gubernija“ sužaidė jau kur kas užtikrinčiau. Likus žaisti dar 12 minučių komandas skyrė jau tik 5 įvarčiai (20:25). Per likusį laiką artyn savo varžovų Kauno klubas jau neprisileido ir susitikimą laimėjo ta pačia 5 įvarčių persvara (27:32).

Tai buvo jau trečia Kauno „Granito – Kario“ pergalė per tris sužaistus mačus, tuo tarpu Šiaulių miesto rankinio klubas liko vis dar be taškų.

Šiaulių SM „Dubysa – Gubernija“: Arūnas Tribė 9, Arminas Milaknis 6, Egidijus Dambrauskas, Aivaras Budrys ir Paulius Morkūnas po 3, Elgijus Baranauskas 2, Ugnius Ivanovas 1.

Kauno „Granitas – Karys“: Mindaugas Urbonas 12,  Vaidas Drevinskas ir Karolis Grigas po 4, Lukas Feoktistovas 3,  Modestas Štarolis, Mindaugas Barzdenis,  Manvydas Lazauskas ir Mantas Reinys po 2, Tadas Bučinskas 1.

Vilniaus derbis

Vilniuje vykusiame VHC „Šviesos“ ir HC „Vilniaus“ derbyje kova buvo dar atkaklesnė. Vis tik solidžiau antrąjį rungtynių kėlinį sužaidusi VHC „Šviesos“ komanda iškovojo jau trečiąją pergalę pirmenybių starte. Po pirmųjų 30 susitikimo minučių „Šviesa“ pirmavo vos 1 įvarčiu (13:14) ir antrojo kėlinio pradžioje netgi buvo atsidūrę besivejančių vaidmenyje.  Tuomet 4 įvarčius iš eilės savo naujajai ekipai pelnė Tomas Bernatavičius ir „Šviesa“ vėl perėmė iniciatyvą į savo rankas. Nors puikiai žaidęs HC „Vilniaus“ vartininkas D. Žebelys ne kartą gelbėjo savo komandą, tačiau greitas „Šviesos puolimas rungtynių pabaigoje galutinai palaužė HC „Vilniaus“ pasipriešinimą ir rungtynės baigėsi 24:31 VHC „Šviesos“ klubo naudai.

VHC „Šviesa“ po trijų rungtynių kaip ir „Granitas – Karys“ turi tris iškovotas pergales, o HC „Vilniaus“ sąskaitoje viena pergalė bei vienas pralaimėjimas.

Tomas Bernatavičius (VHC “Šviesa” žaidėjas): „Rungtynės buvo įtemptos, tiksliau mes taip padarėme, kad mums jos būtų įtemptos, nes pusantro kėlinio negalėjome atitrūkti nuo varžovų, jie žaidė savo žaidimą, niekuo nenustebino savo ilgomis atakomis. O mes prastai gynėmės pusantro kėlinio, o vėliau klausimas ar mes sužaidėm ar varžovai pavargo”.

Donatas Žebelys (HC “Vilnius” žaidėjas): “Įvyko tikras Vilniaus derbis, kuris visada laukiamas tiek komandų, tiek žiūrovų, nes kovojama čia vyriškai. Mes ruošėmes derbiui, kaip ir varžovai. Nors ir pralaimėjome lauksime kito derbio ir šanso revanšuotis”.

Vilniaus VHC „Šviesa“: Valdas Drabavičius 11, Tomas Bernatavičius 9, Artūras Švilpa ir Karolis Antanavičius po 3, Tadas Rasakevičius 2, Laurynas Pacevičius, Jovydas Jurašius ir Tadas Tumosas po 1.

Vilniaus HC „Vilnius“: Domantas Pūkas 10, Domantas Raudonius 4, Karolis Antonovičius ir Lukas Ragelis po 2, Martynas Lapinskas ir Simas Stankevičius po 1.

Šeštadienį bus sužaistos dar dvejos „Vivus.lt“ rankinio lygos rungtynės. Šalies čempionas Klaipėdos „Dragūnas“ vyks rungtyniauti į Uteną, o Varėnoje įvyks Dzūkijos derbis tarp „Ūlos“ ir „Varsos – Stronglaso“ ekipų.