Šeštadienį – azartiškos Lietuvos ir Baltijos rankinio lygų kovos

VHC-VAR

Šeštadienį Lietuvos rankinio lygoje vyko trejos rungtynės, kurių dvejos buvo žaidžiamos ir kaip Baltijos rankinio lygos rungtynės, tad buvo vertos keturių taškų.

Klaipėdoje „Dragūnas“ pasitiko ir įveikė Kauno „Granitą-Karį“ rezultatu 39:30 (20:14). Vilniuje VHC „Šviesa“ susitiko su Alytaus „Varsa-Stronglasu“ ir rungtynes baigė lygiosiomis 29:29 (12:16), o Šiaulių „SC Dubysos“ žaidimą atvyko išbandyti svečiai iš Panevėžio „SC-RSSG-Grifo“ komandos – įnirtinga kova baigėsi šiauliečių pergale 34:33 (14:17).

DRA-GRADragūnas šventė užtikrintą pergalę

Pirmąjį kėlinį klaipėdiečiai skyrė saugios persvaros prieš priešininkus susikrovimui (4:1, 9:5, 16:9, 20:14).

Antrajame kėlinyje „Granito“ rankininkai jau žaidė rezultatyvesnį žaidimą, tačiau klaipėdiečių pirmame kėlinyje susikrautas pranašumas išliko ir antrojo kėlinio metu (25:18, 31:24, 35:29). Rungtynių pabaigą sėkmingiau pavyko  sužaisti aikštelės šeimininkams, kurie laimėjo rezultatu 39:30.

„Buvome numatę, ką reikia daryti gynyboje – stabdyti „Granito“ aukštus metikus. Puolime žaidėme savo žaidimą. Su klaidomis, kaip ir kiekvienose rungtynėse, turime problemų, tikrai jų yra. Bet dirbame treniruotėse, stengiamės, kad jų būtų mažiau. Varžovai irgi darė klaidų, bet mums padėjo gynyba, keli perimti kamuoliai. Galbūt vėliau jau ir varžovai kiek pavargo, o mes pabėgome“, – rungtynių eigą apibūdino Klaipėdos „Dragūno“ žaidėjas Tomas Valentukevičius.

„Rezultatą vertiname neigiamai – minus devyni įvarčiai. Visiškai ne tam ruošėmės. Rungtynių pradžioje mūsų numatytam scenarijui koją pakišo  susidarytų progų neišpildymas, tiksliau pasakius, iš šimtaprocentinių progų neįmesti įvarčiai. Su tokia komanda kaip „Dragūnas“ yra labai sunku žaisti. Kai juos paleidi į priekį ir leidi kontroliuoti rungtynių tempą, jie tai moka ir daug metų daro, pasidaro kelis įvartukus ir ramiai kontroliuoja rungtynes.

Yra daug ką taisyti. Momentais, kai sužaidžiame taip, kaip darome treniruotėse, vaizdas tenkina, bet tai būna pavienės atakos ar dviejų trijų minučių atkarpa. Gynyba – labai blogai, praleisti 39 įvarčiai, gavome daug greitų įvarčių, bet nieko naujo „Dragūnas“ šiandien neparodė, tik tą, kam mes ruošėmės. Reikės žiūrėti vaizdo įrašą, analizuoti“, – neslėpė Kauno „Granito-Kario“ treneris Vaidotas Grosas.

Klaipėdos  „Dragūnas“: Deividas Virbauskas ir Gytis Šmantauskas – po 7, Lukas Juškėnas – 6, Laurynas Simonavičius ir Gabrielius Virbauskas – po 5, Mykolas Lapiniauskas – 3, Benas Butkus ir Tomas Valentukevičius – po 2, Rokas Palskys ir Ignas Savičius – po 1.

Kauno „Granitas-Karys“: Tadas Bučinskas – 10, Paulius Šarkauskas ir Arminas Stankūnas – po 6, Mantas Sturonas – 3, Martynas Giedraitis ir Karolis Grigas – po 2, Marius Kairys – 1.

VHC-VARĮ Vilnių atvykę dzūkai užkūrė pirtį  „Šviesai“

Pirmasis kėlinys „Šviesai“ prasidėjo šaltu dušu. „Varsiečiai“ greitai susikrovė saugesnę įvarčių persvarą, kurią išlaikė viso pirmojo kėlinio metu (4:1, 7:3, 11:4). Pirmasis kėlinys baigėsi dzūkams pirmaujant rezultatu 16:12.

Po tokios pradžios vilniečiams buvo sunku įsibėgėti, tačiau vis tik skirtumas pamažu tirpo ir rungtynių laikui einant į pabaigą rezultatas išsilygino (24:24). Paskutinių minučių trileris tęsėsi be aiškiaus lyderio, nė viena komanda neįstengė atsiplėšti ir užtvirtinti pergalės. Taip rungtynės ir baigėsi – lygiosiomis 29:29.

„Pradžiai visiškai nesilaikėme plano, vis norėjome viską po vieną pasidaryti ir pamiršome, kad esame komanda. Antrajame kėlinyje jau ir žaidėme kaip komanda. Mano manymu, turėjome laimėti, bet neįmetėme svarbių metimų ir nepavykusios greitos atakos mus stabdė. Prieš Alytų pozicinį žaidimą žaisti labai sunku“, – atviras buvo VHC „Šviesa“ žaidėjas Laurynas Palevičius.

„Labai sunkios rungtynės. Pradžia tikrai buvo nebloga. Antrajame kėlinyje „Šviesa“ pradėjo žaisti savo žaidimą ir rungtynių pabaigoje laimėti jau galėjo bet kas. Bet viskas prasideda nuo gynybos, nepavykusi gynyba padaro puolimą sunkesniu ir taip viskas susideda“, – po rungtynių teigė Alytaus „Varsos-Stronglaso“ žaidėjas Žygimantas Micevičius.

VHC „Šviesa“: Laurynas Palevičius – 6, Karolis Antanavičius, Tadas Rasakevičius ir Domantas Pukas – po 4, Karolis Bliuvas ir Valdas Drabavičius – po 3, Rosvaldas Ramunis – 2, Skirmantas Plėta ir Tomas Bernatavičius – po 1.

Alytaus „Varsa-Stronglasas“: Žygimantas Micevičius – 9, Rokas Lastauskas – 5, Vilius Juozaitis, Edvinas Grėbliūnas ir Karolis Jankauskas – po 3, Remigijus Čepulis, Simonas Babarskas – po 2, Tautvydas Petrušauskas ir Šarūnas Krisiulevičius – po 1.

DUB-GRI4Pražangomis ir pašalinimais pažymėtoje kovoje pergalę iškovojo šiauliečiai

Amžinų priešininkų kova prasidėjo „Grifo“ spurtu. Panevėžiečiai greitai išsiveržė į priekį (5:3, 11:6, 16:10). Pirmojo kėlinio pabaigoje „Dubysos“ rankininkai bandė švelninti skirtumą, tačiau laiko pritrūko. Į pertrauką komandos išėjo Panevėžio komandai pirmaujant rezultatu 17:14.

Ne mažiau arši kova tęsėsi ir antrąjį kėlinį. Vien antrojo kėlinio metu teisėjai pailsėti dviem minutėms ar ilgesniam laikui abiejų komandų žaidėjus siuntė 10 kartų, tarp jų – du diskvalifikuoti žaidėjai. Po to šiauliečiai išlygino ir persvėrė rezultatą savo naudai (22:20). Nepaisant panevėžiečių pastangų, aikštelės šeimininkai arčiau jų nebeprisileido iki pat rungtynių pabaigos. Rungtynes laimėjo „SC Dubysa“ rankininkai – 34:33.

„Kaip ir tikėjomės, rungtynės buvo tikrai sunkios. Žaidėme lėtą žaidimą, kuris mums nepavyko.  Daug klaidų, daug pramestų metimų. Antrajame kėlinyje pavyko prisivyti, tačiau grubus žaidimas lėmė pašalinimus ir keitė žaidimo eigą. Džiaugiamės galutiniu rezultatu ir pergale“, –  neslėpė Šiaulių „SC Dubysos“ treneris Artūras Strupas.

„Pirmajame kėlinyje viskas pavyko puikiai, tačiau turėjome mažą žaidėjų rotaciją ir antrąjį kėlinį pavargome, pradėjome daryti klaidas ir varžovai tuo pasinaudojo“, – po rungtynių teigė Panevėžio „Grifo“ žaidėjas Erikas Vilkoicis.

Šiaulių „SC Dubysa“: Tomas Baliutavičius – 9, Aivaras Budrys – 7, Gedvinas Jocas ir Andrius Vaitiekūnas – po 6, Povilas Šalna – 3, Donatas Stripeika – 2, Justas Mielenis – 1.

Panevėžio „Grifas“: Erikas Vilkoicis – 14, Egidijus Narakas, Amandas Šarkanas ir Žilvinas Maslauskas – po 5, Ignas Storukas ir Mindaugas Barzdenis – po 2.

Artimiausia LRL dvikova vyks spalio 24 d. Tuomet sostinėje HC „Vilnius“ priims Panevėžio „Grifo“ rankininkus.