Vienuoliktasis turas: Dzūkijos derbis ir emocijų lavina Kaune

Šeštadienį Lietuvos “Vivus.lt” rankinio lygoje buvo sužaistos ketverios rungtynės. Dzūkijos derbyje nustebino itin vangiai pirmąjį kėlinį sužaidusi Varėnos komanda, Klaipėdoje “Dragūnas” ramiai iškovojo dar vieną pergalę, HC “Vilnius” įveikė atkakliai rungtyniavusią Šiaulių ekipą, o Kauno “Granitas” emocingose rungtynėse palaužė Vilniaus “Šviesą”.

Dzūkijos derbyje – sutrikusi Varėnos komanda

Dzūkijos derbis šįkart vyko Varėnoje. Pirmąją sezono tarpusavio dvikovą įtikinamai laimėjo alytiškiai – 36:24. Prastų rungtynių išvengiantys patyrę Alytaus rankininkai šiame sezone pralaimėjo tik kartą, tad eidami į aikštelę turėjo jaustis drąsiai.

alytusJeigu alytiškiai buvo užtikrinti ir ramūs, tai Varėnos “Ūlos” rankininkai atrodė sutrikę. Pirmojo kėlinio eigą galima apibūdinti fraze “į vienus vartus” – pirmąjį įvartį varėniškiai įmetė tik 14-ąją rungtynių minutę, o pirmasis kėlinys baigėsi rezultatu 18:3.

Savų žiūrovų akivaizdoje triuškinami “Ūlos” rankininkai, atrodo, antrajame kėlinyje grįžo į ritmą ir ėmė pelnyti įvarčius. Tačiau prasnaustas pirmasis kėlinys, kurio metu techniškai tvarkingai žaidę alytiškiai krovėsi persvarą, nepaliko vilčių Varėnos komandai prisivyti varžovus.

Varėnos komandai po 4 įvarčius įmetė Laurynas Petrušis, Šarūnas Krisiulevičius ir Gražvydas Sereičikas.

Alytaus komandoje 7 įvarčius (4 iš 7 m) pelnė Žygimantas Micevičius, po 3 įmetė Lukas Feoktistovas (1 iš 7 m), Povilas Palionis, Aurelijus Sabonis, Remigijus Čepulis ir Dovydas Čepulis.

Gintarė Krapukaitienė (“Ūla”): “Šiandienos varžybos mūsų komandai nelabai vykusios. Pirmasis kėlinys prasidėjo ir baigėsi tragiškai, labai trūko taiklių metimų, buvo prarasti kamuoliai. Žinoma, šių klaidų buvo galima išvengti. Antrasis kėlinys buvo visiškai priešingas pirmam, komanda ir žaidimas truputį atsigavo, sumažinome skirtumą, aštriau pradėjome žaisti. Žinoma, šiandien mums labai pritrūko sėkmės, tikimės geresnio rezultato kitose rungtynėse.”

Egidijus Petkevičius (“Varsa-Stronglasas”): “Stipriai skirtingi kėliniai, vienas kėlinys buvo labai geras, kitas labai blogas. Tam įtakos turėjo mūsų eksperimentavimai sudėtimi. Niekada taip nesame žaidę, manau, vien dėl to mes taip prastai sužaidėme antrąjį kėlinį. Didžiausios klaidos buvo individualios. Tai nulėmė meistriškumo stoka ar nesusižaidimas. Žinoma, per daug buvo vaikiškų klaidų.”

Uostamiestyje  – užtikrinta lyderių pergalė

Šeštadienį namuose rungtyniavę Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai į savo sąskaitą įsirašė dešimtąją pergalę iš eilės. Šįkart solidžiu skirtumu nugalėta Panevėžio „Grifo-R. Sargūno sporto gimnazijos-KKSC“ ekipa. Rungtynės baigėsi rezultatu 32:19 (16:8).

DSC_4929“Grifui” po 5 įvarčius pelnė Ovidijus Jagučanskis ir Evaldas Vėta, po 3 – Deivydas Pocius ir Erikas Vilkoicis (2 iš 7 m).

“Dragūno” gretose 9 kartus pasižymėjo Benas Butkus, 6 įvarčius pelnė Lukas Jurys, po 5 – Laurynas Simonavičius ir Mindaugas Meškauskas.

Mindaugas Vėta (“Grifas-R. Sargūno sporto gimnazija-KKSC”): “Rezultatas parodė, kad nenuginčijami lyderiai ir ženkliai stipresnė komanda yra „Dragūnas“, daugkartiniai čempionai. Mūsų tikslas buvo pakovoti. Pirmąjį kėlinį tai sugebėjome, o antrame kėlinyje nebepavyko. Mūsų komanda yra ženkliai jaunesnė, joje žaidžia gimnazistai. Be to, „Dragūno“ atsarginių žaidėjų suolelis buvo ilgesnis. Tai irgi prisidėjo.“

Gintaras Cibulskis (“Dragūnas”): “Trylika įvarčių laimėjome, bet pergalė nėra tokia saldi, kad labai džiaugtumėmės. Daug neišpildėme progų, daug neįmetėme. Tad pergale labai džiaugtis nesinori, buvo labai daug techninio broko.”

“Vilnius” pakilo į ketvirtą vietą

hcvilniusPergalę iškovojo ir namuose žaidusi HC “Vilniaus” ekipa. Įdomiausiomis turo rungtynėmis vadintame susitikime sostinėje ginklus surėmė didžiausia šio sezono staigmena – Šiaulių “SM Dubysa-Gubernija” ir šeimininkai HC „Vilnius“. Tačiau nustebinti varžovų šiauliečiams šįkart nepavyko – pasibaigus rungtynėms švieslentė rodo vilniečiams palankų rezultatą – 27:24 (13:9).

Pirmajame kėlinyje į priekį išsiveržusius vilniečius “Dubysos-Gubernijos” rankininkai mėgino pristabdyti antroje rungtynių pusėje. Nors šiauliečiai antrąjį kėlinį sužaidė rezultatyviau vis dėlto “Vilnius” sugebėjo išlaikyti persvarą ir šventė saldžią pergalę.

“Vilnių” į priekį vedė 8 įvarčius (2 iš 7 m) įmetęs Martynas Žala, 5 (1 iš 7 m) pridėjo Martynas Lapinskas, 4 – Karolis Antonovičius.

“Dubysos-Gubernijos” gretose rezultatyviausias buvo 7 įvarčius (3 iš 7 m) pelnęs Arūnas Tribė, 6 įmetė Tautvydas Damašauskas, 5 (1 iš 7 m) – Aivaras Budrys.

Karolis Antonovičius (HC “Vilnius”): “Pavyko įgyvendinti pagrindinį tikslą, nes šios rungtynės buvo labai svarbios. Norėjome dviejų taškų, o savo žaidime akcentavome gynybą ir greitą puolimą. Pirmajame kėlinyje tikslą įgyvendinti sekėsi geriau, o antrojo kėlinio pabaigoje truputį atsipalaidavome ir paleidome varžovus.”

Aivaras Budrys (SM “Dubysa-Gubernija”): “Sekėsi blogai, paleidome varžovus pirmojo kėlinio antroje pusėje, o vėliau nebesugebėjome atstatyti rezultato. Nors ir buvome sumažinę persvarą, tačiau pabaigoje gal laiko pritrūko. “

Kauniečių revanšas “Šviesai”

Paskutinėse šeštadienio rungtynėse namuose Kauno “Granitas-Karys” įrodė pranašumą prieš Vilniaus VHC “Šviesos” ekipą. Tai buvo klasikinė dviejų didžiausių Lietuvos miestų dvikova, praktiškai atėmusi viltį vilniečiams reguliarajame sezone prasibrauti į pirmąjį ketvertą.

granitas-sviesaKauniečiai nugalėjo rezultatu 31:25 (18:11) ir taip atsilygino “Šviesai” už gruodžio mėnesį Baltijos rankinio lygoje jiems skeltą antausį. Tačiau rungtynės nebuvo ramios. Įkaitus atmosferai pasipylė įspėjimai ir pašalinimai. Pirmajame kėlinyje buvo įspėtas vilniečių treneris Darius Čivilis, įpusėjus antrąjį kėlinį užvirus aistroms vienas po kito buvo šalinami žaidėjai, tad vienu metu kauniečių aikštelėje buvo vos trys. Įspėtas buvo ir kauniečių treneris Valdemaras Novickis.

Tačiau po tokių emocingų rungtynių nugalėję vilniečius, “Granito” rankininkai gali džiaugtis puikuodamiesi trečioje turnyrinės lentelės vietoje.

Kauno “Granito-Kario” įvarčių sąskaitą net 11 įvarčių (4 iš 7 m) papildė Mindaugas Urbonas, 6 įmetė Vaidas Drevinskas, 5 – Modestas Štarolis.

“Šviesą” į priekį tempė rezultatyvus Karolio Antanavičiaus žaidimas – 9 įvarčiai (1 iš 7 m), 7 kartus pasižymėjo Laurynas Pacevičius, 5 – Valdas Drabavičius.

Karolis Antanavičius (“Šviesa”): “Šiandien “Granitas” buvo stipresnis ir greitesnis. Mums turbūt pritrūko komandos susižaidimo. Žiūrint į žaidimą atrodė, kad nenorėjome laimėti. Kauno komandoje gerai sužaidė vartininkai, buvo gera gynyba.”

Modestas Prakapas (“Granitas-Karys”): “Praėjusias rungtynes “Šviesai” pralaimėjome, todėl norėjome revanšo. Turėjome nemažai produktyvių treniruočių, analizavome varžovų žaidimą. Tai pažįstama komanda, su kuria žaidžiame ir čempionate, ir Baltijos lygoje, galbūt dėl to buvo lengviau gintis. džiaugiamės, kad šauniai vyrai kovojo. “